Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní voliéra - budování

Jelikož se nám už "jaří" , zadal jsem si závazek pro tuto pětiletku :-) - vybudovat venkovní voliéru pro chamíky. Pročetl jsem komplet poradnu, proštoural net a nic moc jsem nenalezl. Asi hledám blbě :-[.
Plánuji dřevostavbu ( smrkové hranoly cca 40x40 mm ).
Váhám u pletiva. Buď použiji hliníkové "muší" ( nedostane se k chamům bodavý hmyz ) nebo ocelový pozink ( oka cca 10x10 mm ) viz. foto.[http://tera.poradna.net/file/view/8078-imag1314-jp  g]

Dál váhám nad pevným dnem použít-nepoužít:?:
Materiál sklo-plast:?:
Typ vanička-rovná deska:?:

A jako poslední dumám nad částečným krytem stropní části z důvodu dešťů a také možnosti regulace teploty chamů ( prostě aby si mohli zalézt do stínu, když jim bude hic ). Slunce na ně bude v plném létě valit asi od 11 do 20 hod.

Rád si nechám poradit. Přivítám fota, komentáře i vášnivé debaty.

Budovatelský plán plním na 152% :-D Práci čest.

Ja stavel loni volieru pro chamouse a pouzil jsem pletivo proti hmyzu protoze se mi doma valeli nejaky zbytky a byla skoda je nepouzit...ale ted bych asi volil taky spis to pletivo s okama 10x10.... kdyztak jen pro inspiraci prikladam fotku
[http://tera.poradna.net/file/view/8085-maly-jpg]

[http://tera.poradna.net/file/view/8086-dsc02342-jp g]

ta druha jen tak pro predstavu jak to vypada z ulice:D sousedi na to divne koukali:)

a strisku jsem vyresil kouskem makrolonu a funguje to pardane a pres leto kdyz je v noci teplo nebo kdyz nejsem doma a chamous se venci a prijde bourka tak to v pohode precka.....

Diky.ty vetsi oka bych volil kvuli tomu ze chamum by se po nich lip lezlo.precejen uz maji dost velky tlapy a taky kvuli tomu ze by se k tomu lip prichytavaly vetve a ty umely kytky....a asi tam taky bude vetsi propustnost UV zareni nez skrz ty maly oka....ale uz to mam takhle a predelavat to zatim nebudu:D

Jinak ten makrolon je sikovnej,presne jak pises, v ty vrchni casti dela stin a apritmpropusti svetlo, je to lehky a dobre se s tim dela.... ja tu stristku dodelaval az dodatecne a precejen stat jednou nohou na parapetu venku a bejt tam vyklonenenj s vrtackou byla docela sranda:D

A na zimu jsem to stahnul a planuju ze zas ak v Dubnu to tam vystrcim...uvidime no, az bude jeste trochu teplejc..

nevim co je to partaje:D ale kazdopadne z toho nikde nic nepada a i kdyby tak pod oknem je zahon tak to pada do nej:)
jinak krmim klasicky bud na volno vypustenym hmyzem a nebo tam strcim krabicku a necham ji tam dokud si to nevylovej nebo to nevyskace....i kdyz tam ten hmyz pobiha volne tak to nicemu nevadi...pryc se z toho nedostane a driv nebo pozdejc ho chameleoni ulovi...
rosim rucne postrikovacem nekolikrat denne podle toho jakej je parak ale pardalovi davam pit z kapatka a vycuca denne asi tak 10ml..jak kdy...
nenechavam je tam ale nejak dlouhodobe...kazdej den se v tom stridaj a davam je tam jen kdyz je hezky a teplo...

Wikipedie:
Partaj (z něm. die Partei, strana v politice i v právu) může být :
hovorově politická strana
partajní výbor
partajní aparát
zastarale obyvatel nájemního bytu - nájemník, podnájemník, rodina podnájemníka

Omlouvám se za užívání zastaralé mluvy. Již mnohokráte jsem z jara slyšel zpívat kosy :-D .

Já jsem zapomněl že máš muší pletivo. Sorry :-[ a díky.

spodek je posazenej na parapetu nahore jsem do toho prekladu navrtal dve diry nacpal tam hmozdinky a takovy to sroubovaci ocko skrz je protazeny ocelovy lanko a to je je zase pres ocko uchyceny na hornich rozich ty voliery...a pro jistou je to jeste heftnuty dvouma vrutama do vrchni casti toho okenniho ramu....

Pěkný:-). Chystám se něco spáchat pro vousatku. Teda přesněji řečeno já vymyslím a manžel to bude muset vyrobit:-D. Sehnala jsem si pletivo 5 x 5 mm, bodově svařovaný pozink (jako na horním obrázku, ale menší oka). Tím by už neměla prolést ani myška, tak by snad stačila jen jedna vrstva nebo ne?

ja sa chystam tiez na nieco podobne, 5x5 mm sa mi ale tazko zhana :-/, niekde som ho videl ale netusim kde:?:, uvazoval som aj o 10x10 ale z toho by mi prchali hmyzaci..... Inak ako je to vo volnej prirode s vcelami vs. chamici??? Myslel som ze jeden o druheho nebudu mat zaujem.... preto som uvazoval o okach 10x10 aby tam aj nejake muchy a mory prileteli na finalny let. :x: Bude to na balkone na sidlisku tak ze nejake macky nehrozia. Je vhodne im tam v vecer posvietit a prilakat takto korist???

inak ja by som asi volil kombinaciu oboch... tj. zvonku hrubsie oka a zvnutra mensie, aby sa tam nedostala macka ani bodavy hmyz. Tie musie byvaju take "lahkoznicitelne"... tj. ty dratky niesu zvarene ani nijak spojene iba prepletene takze macka to lahko rozdrape

macka je slovesky kocka ne? jinak potkani to je jina liga...ty se prokousou i ocelovou trubkou..... s tim holt clovek musi pocitat,co mu bude kolem volieru pobihat za havet a podle toho volit opatreni....ja to amm ve tretim patre v panelaku a macky,drevokocuri,potkani,tygri,mamuti ani podobna verbes mi tu nehrozi:D

Jelikož své budovatelské plány plním na 152%, soudruzi a soudružky :-), hlásím že je dobudováno. Sice později, ale přece ( nebyli lidi ;-) ). Dávám to sem nejen coby inspiraci pro ty, kteří se do něčeho podobného chtějí pustit a hledají materiály jako já před třemi měsíci, ale i proto, aby jste mi to sepsuli či pochválili ( dělá to dobře mému egu ). Po usilovném propracování a několikanásobném přebudování plánů jsem stvořil tohle.

Rozměry celkové: d x v x š 170 x 180 x 70 cm
Rozměry " obytné " části : 170 x 140 x 70 cm (40 cm jsou nohy)

Cena za celý ten cirkus byla kolem 3.000,- Kč.

Smrkové hranoly 35 m 1.200,- , zasklívací lišty 400,- , sklo 750,- , Luxol Impregnant a Luxol Top 350,- , pletivo 600,- .

Spolu se svým tři a půl letým synkem jsme po tři víkendy řezali, impregnovali, natírali, natírali (natírali jsme 2x ;-) ), šroubovali, sponkovali pletivo a zasklívali do lišt sklo.

Celou voliéru jsem pojal jako dvě oddělené části které jsou k sobě sešroubované vruty a pokud bude potřeba, bude je možno kdykoli oddělit. Dvě kolmo na sebe postavené stěny a strop jedné z voliér jsem udělal ze skla coby závětří a na strop jsme ještě se synkem nalepili protisluneční fólii ( 1. zabrání vysypání skla při případném rozbití, 2. chamíci budou mít možnost se schovat před sluncem ). Zbytek stěn, strop a dno jsem udělal z pletiva s oky 1 x 1 cm.

Hodně zdaru při budování.

Taky dobrý. Tady je vidět, že to jde i za pár kaček a nemusíš to alespoň v zimě schovávat.
Jak to máš kotvené ? Buď jsi přečůral Newtonův gravitační zákon což je na nobelovku, nebo je to nějak zavěšené ?
Jak jsi řešil zavírání ? Vidím vázací pásky ale to aby jsi si na ně pořídil fabriku.:-D
Místo klacku ze kterého ti to listí opadá tam vraž do petflašky jakoukoli vrbu. Krásně obroste a to kilo vody to v poho unese( toť můj názor ).

Máš to na chamíka? Jak poroučíš větru dešti ? Maš tam nějaké krytí ? Pokud ne, máš vyzkoušené že jim nevadí naše propršenější počasí ? Ptám se, protože teď řeším, že bych to mé vytunil ještě zakrytováním stropní části druhé sekce voliéry sklem, které propouští UV. Zatím ho pro mě místní sklenář nějak zkouší splašit po dodavatelích. Dřív se to vyrábělo pod obchodním názvem Helios.

Nene tahle je pro lega...jako krytí zatím používám plachtu když prší (proto ty kolíčky) ale teďka tam budu mít 0,5 desku z voděodol materiálu ..takže vyrobim jen lišty do kterých to potom zepředu zasunu když bude hnusně a bude to v poho...

které propouští UV

No já si ale stejně myslím že to nepropstí všechno a navíc to bude asi docela drahý....ja tu udělám takhle jen kvůli tomu aby do toho nelilo a nehnolo mi to pak jinak jen ať si to sluníčko užijou v plný síle :-)