Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Březí samice leguána?

zdravim všetkych . Prišiel som s otazkou čo sa deje s leguanom . Asi 3 mesiace mame doma leguana zeleneho , neviem či je to samec alebo samica . Vzrastom vyzera byť ešte mlada ( 45 cm ) . Ked pridem domou a pozriem sa nanho tak je cely špinavy od substratu a je vykopana jedna velmi hlboka jama . Neburam mu to , chcem vidieť čo spravi . Aj tvar brucha je neaky čudny a tak neviem či nahodou neni tehotna , horučava alebo neviem čo ešte sa može diať . Inak leguan/ica sa na ruku chytiť neda a nechcem ho/ju strašiť . Dakujem za odpoved
Změna předmětu, původně: ČO SA DEJE ? (Aurifer)

tak meter ale 40 cm je určite malo .. Mam aj video ako tam hrabe nenapadne som ho umiestnil a čakal som :D normalne hrabe ako keby mu bolo horuco ( teplota v terarku je na najchladnejšom mieste 23 stupnov celzia) . Tehotna ? Nemal ju kto okotit jedine žeby sme ju kupili tehotnu ale neviem či pri tej velkosti sa to da .. Len tak si kope ? Neviem ale mne to tak pripada . Kto chce video viem mu to poslať na mail ..

Bolo to kus odveci ale dačo si s tym určite chcela vyjadriť ja som tomu nepochopil prepač . Davam do youtube video kde leguan/ica hrabe do substratu a neakoniec sa tam z niekade zjavy to "vajce" ešte raz opakujem v substrate sa určite nič take nenachadzalo lebo to bolo lisovane a trebalo to dať do vody a potom ručne vybrať čiže tak

hoď sem link na to video. To co máš na ruce může být buď šutřík z toho ligna- nacházejí se tam uplně běžně (pominu-li, že ligno nemá co dělat pod leguánem), nebo ho lego mohl spolknout v době, kdys ho ještě neměl a až teď vyloučit, a nebo to může být urát. Ale rozhodně to není vajíčko ! I neplozené vejce pořád vypadá jako vejce, a je Buď o něco menší, nebo naopak větší, nebo může mít trochu jiný tvar, ale pořád přibližně rozměrů a vzhledu vejce. Hoď semu tu fotku nebo video, bez toho to nepůjde. A pokud vlastně nechceš spolupracovat, tak aspoň příště neotravuj.

to vypadá, že jenom chce z toho terárka zdrhnout, než že by chtěl klást. To zvíře má ale víc jak 40cm, tos myslel jenom délku těla bez ocasu? Jaké tam máš teploty , atd...to vypadá, že se tam tomu zvířeti spíš prostě z nějakého důvodu nelíbí. Jinak odtamtuď vyhoď ten lignocel a ty umělé kytky, protože tomu legošovi tím koleduješ o pořádný průser.

Taky myslím, že se mu tam něco nelíbí. Proto taky třeba nežere, Vlastně jsme se ani nedozvěděli jaký má podmínky (teploty, vlhkost....), ani čím ho krmíš. . V takových případech jsou to celkem zásadní informace, stejně jako fotka zvířete a bedny (nebo video).
Leguán je býložravec, tak ty kytky bude třeba okusovat a umělý kytky zrovna ideální strava není. A lignocel proto, že se ho může nažrat a ucpat si pajšl.Další věc je hygiena, různě zaplísněnejch leguánů už tady taky bylo dost....

sp0nk4 [91.127.232.xxx], 12.05.2010 12:25
diky .. no ta kora je kupovana od toho isteho predavača čo aj leguan neviem či to je z toho .. pochybujem ž to može zjesť .. jedna taka mala korka je asi 2 krat večšia ako jeho cela hlava tak neviem .. on je ešte mali .. a ked to vyhodim tak čo by som mu mal dať .?? stači neake protišmykove niečo .?? aby sa mu tam nešmykalo..?? na skle rozhodne nemože byť ..
Odpovedať
Re: LEGUAN ČERVENY - "KAPRE" V OČIACH
johny13, 12.05.2010 13:28
Takže,ak ti kadi na jedno miesto,tam by som dal nadobu s vodou,aby sa v nej mohol kupat.Na druhu stranu by som dal misku,alebo nadobu s potravou a vodou na pitie a medzi to neako by som dal kus konara,alebo dreva.Po tom dreve si bude lozit kde chce.Toho či sa mu bude na skle klzat by som sa neobaval,aspon sa ti to bude lahšie udržiavat čiste.Samozrejme za predpokladu,že tam netrčia ostre hrany,neobrusene sklo...Ale aj tak by to chcelo fotku terka,bude sa lepšie radit.Nie je podstatne,kde je kupovana kôra,ale či ma zmysel a vyznam ju mat v terku.By si sa čudoval,čo všetko -vraj-dokaže lego zožrat.
to bolo skoro pred rokom... a takych prispevkov bolo viac,ale hladat ich nemienim...

To je v podstate fuk...,ja som myslel sukromne spravy,om možno PM..,len je smutne,že skoro po roku žiadna zmena.Akurat nedavno som mazal stare fotky a rôzne emaily,preto mi to video hned udrelo do oči a terko som spoznal aj ked je už možno inde umiestnene...Howgh..."vem si brousek mila Lízo"... :-D

Neměl on náhodou leguána "červenýho" (ještě měl v očích nějaký kapry :-D)? Milý Lojzo?

PS: vážně - Aurifer: už se ti někdy stalo, žeby legoš sežral list umělé kytky nebo víš o takovým případu? díkes. Co se týče bezpečnosti - určitě můžu doporučit umělý kapradiny, u legů to nevypadá uplně zle a není to jak sežrat, jen občas ustřihnu ty prostřední á la květy a zatavím horkovzduškou ty drátky.

čeče- nevim, jestli tohle zrovna chceš slyšet, ale vím hned o několika případech sežrání kusu umělý kytky, a to bohužel i ve vlastním chovu a skoro všechna zvířata až na 1 na spolknutej kousek umělý kytky chcípla. Když si člověk takhle odrovná chovný zvíře, který dlouho dával do kupy a přivedl ho až do kondice, kdy se začalo rozmnožovat, a pak mu chcípne na blbej umělej list, tak ho to pak dost mrzí. taky jsem jim dříve dávala umělé kytky, ale potom, co mi na to dojela jedna z chovných samic, tak už je nedávám, a když, tak jen takové, které nejdou ukousnout (třeba kaktusy u Ctenosaur). není to sranda, jinak bych to tu nepsala. Ale co, co už bylo chcípaček po lignocelu a pořád ho lidi pod ty plazy dávaj...

Neberu to na lehkou váhu a je mi jasný, že bys to tu nezmiňovala několikrát jen tak, pro nic za nic. Tohle jsem ale samozřejmě slyšet nechtěl, zamrzí to i na dálku...
O ty moje starý pardy strach nemám, navíc kytky mám daný tak, aby na ně nedosáhli(chacha), ale beru to jako opodstatněný varování a asi se podle toho i zařídím. Jinak nikdy jsem neviděl, že by legoš nepoznal umělej list od pravýho, k jídlu - i mláďata. Ale to samozřejmě neznamená, že se to stát nemůže- beru to.
Malý legoši (myslim malý druhy) jsou uplně super, nic nezničí tam pěstuju živáky :-)

jo, to jsem si dlouho myslela taky. Až mi přestala z ničeho nic žrát jedna ze samic, veliká nádherná holka po 2 úspěšných snůžkách. nic nezabíralo a po nějaké době exla. A při pitvě jsme zjistili na co :.(. Víš- ono všechno je jednou prvně. Může to dlouho fungovat bez problémů, ale jednou si prostě lego ukousne a dojede na to. Navíc se to nestalo jenom mně, ale i několika kolegům, vím tak o několika iguanách a jedné similisce. Přičemž poslední iguana to přežila, protože v dnešní době už naštěstí jsou i veterináři, co hověj plazům, ale to před 15lety nebyli. NIcméně po špatných zkušenostech jsem toho názoru, že je lepší se toho raději vyvarovat, než pak zbytečně muset nechat lega operovat. Je to jako s lignocelem, řada lidí na něm chová hady a tvrdí, že je to v poho- ale jsou to většinou lidi, co ještě nechovají moc dlouho. Protože jak už jsem jednou psala- všechno je jednou prvně. Pak se jednou stane, že si had nabere a je průser. A potvrdí to jak déle chovající teraristé, tak ti, co potom ta zvířata pitvají- ale lidi si prostě říct nedaj.