Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nežravost u Rhacodactylus Ciliatus

Prosim vas o radu pred 4 dnami som na burze zakupil 6 mesačnu samičku a 2 ročneho samčeka Rhacodactylus Ciliatus a do dnes 5 den mi odmietaju primat potravu je to normalne alebo čo mam urobit??? Za vaše reakcie vopred dakujem

Prosil som o radu nie o vysmech mam ich doma vo vani a krmim ich penou do kupela :-) Mam o nich nacitane dost mam aj dost odchovane ale len co sa tyka hadov a tie zase nepotrebuju žrat každy druhy den ako všetci vieme. Samica je z importu samec z chovu preto som sa začal strachovat lebo kniha a realita je niekedy odlišna. Takže mam dva teraria jedno 40x40x50 dxsxv a druhe 30x30x40 dxsxv podklad tvori lignocel na zadnej stene je korok s vystupmi na ktorych su kokosove orechy ktore tvoria skryše priečne bambusove stonky a zakupeny koren stromu vytvaraju dostatok priestoru na lezenie. Kedže je to druh ktory malokedy zchadza na zem je vhodne umiestnit mu misku s krmenim niekam na vyvysene miesto?? A s akym druhom krmiva mate dobre skusenosti?? Za odpoved vam dakujem

Já dávám ciliátům krmení na několik míst do terária do výšky.Je opravdu důležité je nechat aklimatizovat a nesahat na ně ale většinou mi po zakoupení nedrží hladovku dýl jak dva dny.Samice z importu - co tím myslíte? Ještě by jste mohl napsat teplotu. Já krmím R.superfood,cvrčky a šváby Š.tartara.

Nebol to vysmech. Cudoval by si sa, ale vela ludi je schopnych ich fakt dat do vane....
Terarka vyzeraju ok. Aku tam mas vlhkost a teplotu?
Samica z importu?To je 4 mesiace po dovoze alebo ako?
Ciliatov sice nechovam, ale co sa tyka zradla tak vo vseobecnosti: co zvladnu:cvrcky, sarancata, svaby, vynimocne cervy plus vitaminy a vapnik.

Rosim dvakrat denne rano slabšie a večer vydatnejsie čim sa mi vzdušna vlhkost drži okolo 65-70 % Teplota cez den izbova 26-28 C° v noci okolo 24 C° Skušal som cvrčky skušal som vyživu Hame borovkovu aj potlačeny banan a nič. :-(