Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 krajty v terárku?

Ahoj lidi, mám dotaz... mám rok a půl starou krajtu samici (90cm). Chtěl bych mít ale 2 v jednom terárku. Chci Vás tak poprosit o rady, tipy.
1) Jestli se nebudou rvát
2) jaký rozměry by mělo mít terárko
3) jak starou/velkou druhou krajtu bych měl sehnat
4) dá se sehnat albín? mohly by být spolu (normalní+albín)

děkuju všem za jakýkoliv postřeh, tip apod.

1) rvát by sa nemali
2) nie som odborník ale minimum je asi 100x50-60x50-60 (DxSxV)dôležitejšie je viac úkrytov alebo jeden dostatočne veľký
3) ja by som volila približne rovnako veľkú
4) asi iba veľmi ťažko a za veľké peniaze

mala som dočasne v jednom tera dvoch samcov a nechceli mi žrať. A ak by si chcel páriť tak je lepšie mať ich oddelene a iba na párenie dať spolu

Ahoj, no ani jsi nenapsal jakou krajtu vlastne mas... tech druhu je hodne a dva druhy k sobe bys davat nemel....neni krajta jako krajta.. jiny druh muze vyzadovat jine podminky. Obecne pokud jsi myslel krajtu kralovskou, nemel by byt problem mit dve u sebe. Moje dve jsou rok od sebe a v pohode. Barevne je mam take odlisne . .klasika a pak pastelka.... ty pastelky jsou levnejsi nez albini a jsou taky moc krasny.

Mohu se přidat k dotazu? mohu dát malinkou 60cm regiusku už k velké? 120cm? nesežere jí? zkoušela jsem je seznámit (na neutrální půdě):-D pod dohledem. Asi je to hloupost, ale mám strach že když dám tu malou k té veliké tak jí ta velká sežere. Zatím má každá své tera. Děkuji za radu.

Já mám pár regiusek v terárku 100X80X65 a nemám problém. I krmení se dá v pohodě uhlídat. U hroznýšovců nebo morelií je to větší diskotéka. U větší skupiny regiusek bych trochu přemýšlel nad souboji samců o samice. Myslím, že jsou dostupnější mutace než albino, třeba Spider, ale ty ceny tomu odpovídají. Např. zmíněného Spidera zřejmě neseženeš pod 5000,- a to se jedná o rozkrmené mládě.

Právě jestli je lepší mít dva samce a samici nebo dvě samice a samce, kdybych chtěla odchov. samosebou kdyby byli 2 samci tak bych po prohře slabšího samce oddělila ale zajímalo by mě jestli je možné úspěšně odchovávat když mám v terárku 2 samice a jednoho samce. popř. 2 a 2. mám terárium 160x60x80. Takže si myslím že by netrpěli nedostatkem místa. díky za rady.

S odchovem zkušenost nemám, ale podle všeho je nejlepší mít všechny hady oddělené a k samici pustit 2 samce. Více je to stimuluje a jak píšeš, toho méně akčního odebrat. Dobrý článek o těch soubojím mezi samci je zde: http://www.ifauna.cz/clanek/terarijni-zvirata/jest e-jednou-k-tanci-samcu/2702/
Pokud budeš mít pár v jednom terárku, tak přidání dalšího samce ve vhodnou dobu může být dobrým stimulem.