Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topení do dřevěného terária

Prosím o radu, mám dřevěné dno terária a na tom linoleum, a přes zimu mám doma dost chladno, hlavně přes noc.A nevím jakou topnou desku, či kámen mám koupit.Hlavně ať to dobře vyhřívá a je dost velké, ať se na tom může had hezky s točit.Většina topných desek se doporučuje jen do skleněných terárii.Můžete mi teda poradit co mám koupit??DĚKUJI

To by neišlo.Ja mám tiež OSB terárko a keď som skúčal pod neho dať topnú fóliu, tak to síce prehrialo, ale trvalo to a myslím, že zbytočne sa predražovalo.

Jednoducho daj topnú fóliu do terárka a na ňu kameň. Napríklad pod ten kameň, na ktorý svieti bodovka. V noci bodovku vypneš a zapneš fóliu.

Ze to trva to nevadi, energie se neztraci ;) Mam to v kombinaci pod terarko 2cm penovy polystyren, na to topnou folii a na to "lamino" terarko. Prohreje to v pohode - trva to dyl, ale jak pisu - ty jouly nikam jinam neutecou. Na dne terarka zevnitr mam prilepene cidlo od termostatu ktery tu folii zapina/vypina. Z folie na 230V uvnitr v terarku bych nemel dobry pocit - jo, vim ze by to melo byt OK, ale...

topné desky se většinou zasypávají substrátem, takže teoreticky by se neměl popálit. Žárovky jsou a budou, nebo topné koule jak tomu teď říkají v Německu. Já topím bodovkami, které hřejí o trochu víc než žárovky a dokoupil jsem i topnou desku kdyby náhodou

zdravim, chcem sa spýtať či možem umiestnit topný kábel pod linoleum na osb dosku... terarium ma asi 150 litrov v miestnosti kde sa teplota pohybuje okolo 22 stupnov...len cez zimu by som chcel teplotu v miestnosti znizit tak na 17 stupnov a neviem aky kábel (watáž) by mohol stačiť, poprípade ked mam 3 teraria nad sebou aky sposob vytapania by ste zvolili. Ďakujem