Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama přestala žrát

Ddobrý den,
potřeboval bych poradit, mam dvě agamy cca 2 měsíce staré jedna jí uplně normalně (teda spiš hodně) ale ta druha přestala postupně žrát jinak je celkem čilá ale hubne(za 14 dní snědla max. 1 -2 cvrčky deně ale ted uz 3 dny skoro nic). terárko 60x30x30 a uv zářivka (reptilight 15W) topná žarovka pod ní 35°C na druhé strane 28°C. neustále čersvá zelenina i voda, zkoušel sem jim dát i pampelišky.vitamíny exoterra multivitamín. ve stresu není. nejsem upný začateční mam i leguana a gekončíka nočního cca 5 let. vitamíny exoterra multivitamín.
předem děkuji

35 pod zarovkou je malo, vyhrevne misto (treba kamen pod tou zarovkou) by melo mit kolem 40 - 45. "UV" linearka je velmi slaba, realny dosah ktery je k necemu je par centimetru. Lepsi by bylo dle mne tam dat obycejnou linearku s dobrm spektrem, a jako UV zdroj dat na vhodne misto nejaky kompakt, treba http://www.robimaus.cz/cs/osvetleni/970-kompaktni- zarivka-replux-uv-plus-15w-4027058016292.htm

- neco silnejsiho do tak maleho terarka asi nedate, a ten rozmer je fakt jen jako odchvna na 2-3 mesice

(zkuste pripadne i neco jineho nez cvrcky, treba primerene velke nymfy svabu)

terarko už stavim nove 120x80x60. a nymfy svabu jsem uz zkousel ale na ty jen čumela. me jen zaraží že druhá je upnle v pohode tak sem myslel jestli neni neco co bych ji mohl zatim dat aby mi nechcipla(je skoro poloviční oproti te druhe)ale kompakt bežim koupit uvidime. a stou teplotou kdyz sem zvednu teplotu tak akorad zaleze nekam do stínu.

Me kdyz prestala zrat tak zacala pit jak blazen problem byl v tom ze z vodopadu si vzdy jen cvakla takze sem ji musel "ukazat" jak se pije z misky a pak zarazila hlavu do vody a tahala vodu dost dlouho a za 3 dny zase zacala zrat.Ale pisete ze vodu ma. Me sice zerou vsechno ale kdyz jsem je ucil na svaby taky na ne jedna jen koukala tak sem ho vzal do pinzety a delal jsem s nim divadlo a nakonec po nem skocila.

tak opravdu nevim co sní.

rozhodne existuji lepsi moznosti nez vzdychat na internetovem foru, nedbat na doporuceni, ktera Vam tu nekteri dali a nechavat to zvire s prominutim "chcipat". Uz je mala agama oddelena od te velke? Co zkusit veterinare?