Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AGAMA A VELIKOST

zdravim mam takovy dotaz .. mam doma agamu vousatou (samec) asi 6 mesicu a nejake dny a ma na delku nejakych 39cm to by bylo vse v poradku ale jak se tak divam na fotky jinych agam tak neroste do mohutnosti..nevi´te cim to muze byt nebo jeste doroste ? (do kolika mesicu (roku) rostou.?

TErarium: 114x55x33 (DxVxS) kopaktni zarivka UVB-A + normal zarivka na dosviceni + obic bodovka... teplota v terarium pres den je kolem 30-32C
dostava ob den 5-6 cvrcku obalene v sepiove kosti + nutri mix pro plazi v pomeru 1:1.. kazdy den cerstvou zeleninu.. a 2-3 tydne je porosena cistou vodou..

Dekuji predem za odpoved..

PS:sorry nebavime me psat z hackama :)

já osobně mám hezky vypasenou a mohutnou agamu...stará 8 měsíců 48cm...každopádně svou agamu bys mohl alespoň jednou až dvakrát denně orosit,čerstvá zelenina každý den v pořádku...a 5-6 cvrčků je pro půlroční agamu velmi málo...ta moje žrala kolem 15ti každý den...samozřejmě je třeba obměňovat potravu...třeba jeden den tak 15 cvrčků,další den 5-8 švábů(záleží na tom jak velkých),další den 5 kobylek či sarančat...já jsem dával jednou víc jednou míň...sem tam jednodenní půst neuškodí...a cvrčky bys neměl obalovat každý den..stačí dvakrát třikrát do týdne v nutrimixu(já osobně nutrimix CALCI PLUS)...když budeš tohle krmení dodržovat tak zaručuju že do měsíce máš nádherně mohutnou agamu:)

jasně já vím já vím...ona jenom když spí nebo se vyhřívá tak je tak rozpláclá že vypadá až moc vyžraná , jinak když dělá něco jiného obézní není:)-navíc .když jí vytáhnu ven a nechám ji běhat tak ji nejde ani chytnout...myslím že VYLOŽENĚ obézní agama by mi hned tak neutekla...:Dkaždopádně si myslím že lepší je ji krmit fakt hodně do toho roku a něco a potom když už stejně nebude růst - není problém nasadit menší dietu plus pohyb:)
jinak tučné krmení vynechávám uplně...akorát měla párkrát červy a jedno holátko...ted dávám výhradně šváby,cvrčky a sarančata...a taky ne v nějak přehnané míře...každopádně nehodlám z ní udělat žádné čuníka:D

No, nám poslední dobou nechce moc jíst, jak je to velké vedro, pořád se nám zahrabává do písku, už jsme vypli skoro všechny zdroje, jen ne UVB. Jinak agamku pouštíme volně po bytě. Jinak jak je to velké vedro má v teráriu hrozné vedro.Bydlíme navíc v paneláku a ta teplota se tu nedá moc dobře rugulovat. Když jsem vypnula všechny zdroje vytápění, tak tam je 29-30 stupňů. Jinak živou potravu ted poslední dobou odmítá. Spíše žere pampeliškové listy, občas banán, zeleninu má v teráriu každý den. Krmení má teď omezeno docela hodně. myslíte si, že je to tím vedrem, že nemá moc chuť k jídlu?

Tohle bych nedramatizoval. Můj dospělý samec už taky nezbouchá to co za "mlada". Teď mám krásný porovnání, do mladejch samiček to padá jak Němci do krytu a dospělý samec max 2x týdně. Zelený mu dávejte každej den a hmyz 2-3x týdně, ona sama ví jestli si dá nebo ne :-):puff:.

Mnoho chvoatelů mi už psala, že je to tím teplem, že nevydá tolik energie a tudíž nemusí tolik přijímvat

::)::)

A už jim někdo řekl, že agamy jsou exotermní ?? ::)

Jasně, ono ve vedrech řada nejen plazů žere hůř nebo vůbec, protože to má třeba z přírody nastavené tak, že pokud přijdou vedra mimo jejich teplotní optima, tak upadají do úplné nebo částečné aestivace, kdy neaktivují a nežerou, nebo aktivují a žerou jen málo a jenom po určité části dne...což v přirozených podmínkách krom nepříznivé teploty způsobuje často také touhle dobou omezená nabídka potravy. Ale nemá to nic moc společného s příjmem a výdejem energie. To se týká jenom teplokrevných, ti v teplém období nemusí tolik žrát, protože ušetří na tvorbě vlastního tepla.

Zdravím, Měla bych také dotaz. Máme Agamu vousatou. Koupily jsme jí na výstavě, v březnu 2011. Chovatel, nám řekl, že je jí 3 měsíce. Měřila 13cm. Teď by měla tedy mít 9měsíců. Měří 39cm a váží 280g. Myslíte, že to je moc? Ráno jí dáváme cca5-6cvrčků (samozřejmě obalených ve vitamínech)a zeleninu. Nezdá se mi, že bychom jí nějak překrmovaly. Dík za odpověď.