Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík noční nežere

Mám gekončíka, asi rok starého a nechce vůbec žrát. Nekrmím ho třeba týden, pak mu tam hodím 3-4 kobylky a pořád nechce žrát. Vajíčka klást nebude, ani nic podobného...Prostě ho žrádlo vůbec nezajímá, nejhorší z toho je, že to není jen dočasné, ale že se tak chová celou dobu co ho mám. Nevím už, co mám dělat :(
Změna předmětu, původně: gekončík noční nechce žrát - vlákno se stejným nadpisem už tu jedno je ;-)(Aurifer)

podminky myslim dobre, teplota kolem 30-32 stupnu. mam dve samicky a jedna zere bez problemu uz od zacatku, ale druha proste ne. kdyz tam dam misku s cervy, tak je vsechny vyzere ta druha. je to na ni znat, protoze je tucna a ta druha je vyzabla. zkousim ji nekdy i krmit samostatne v bedne, ale i tak nechce. takze fakt uz netusim, co delat :(

Pořád jsem ten problém nevyřešil, nechci se jí zbavit ani oddělovat. Pro jistotu starší samičku krmím mimo terárium, ale ani to nepomáhá. Sice si ta mladší do týdne zobne pár moučňáků, ale to ji nemůže stačit. Myslel jsem, že budou dvě zvířata spokojená, ale opak je asi pravdou. Myslíte si, že když ji prodám někomu jinému, tak začne žrát? Nebude-li ji mít dotyčný s dalšími zvířaty v teráriu?

Teplota 30-32 je měřená u zdroje tepla nebo v terárku? Jestli celkově v terárku, tak je to moc...

Takže radši ať je po ní, než ji oddělit? Chudák ten, kdo si ji v případě prodeje koupí...
Podle mě je nutný ji oddělit - třeba do plastovýho boxu odpovídající velikosti - dát jen ubrousek a něco na ukrytí. Misku s vodou a červama - když je to to jediný, co žere... Ke krmení předkládat spíš střední cvrčky bez křídel, zkusit dát i bez vitamínů a sledovat, kolik toho sežere.

Jestli se z toho dostane, tak ji pak teprv zkusit dát ke druhý gekončici...

Když jsem ještě choval leguánky,tak se my do chovu dostala samice,která naprosto nesnesla ostatní.Doslova by je roztrhala na kousky.Ta nevraživost se stupňovala.
Oddělil jsem je a slabší jsem vykrmil až bylla sylnější než dominantní samice.
Těšil sjem se na druhé kolo ale co následovalo jsem absolutně nečekal.
Při vypuštění z5 do chovného terária se sotva dotkla písku a už byly zase v sobě!
Takovou nenávist jsem nikdy u plazů neviděl a váha neváha výsledek byl stejný.
Poslední pokus byl oddělení dominantní samice a věřil sjem že když se dobře aklimatizuje ta "šikanovaná" tak to dopadne.Bohužel nedopadlo a musel jsem se tej slabší zbavit.