Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá nežere

Ahoj pořídil jsem si dvouměsíční agamu 15 cm i s ocáskem mám jí doma čtyři dny a sežrala pouze jednoho cvrčka.Je možné že ještě není zviklá na nové prostředí?Jak mám podávat cvrčky pinzetou nebo je tam hodit?Svlíká kůžičku zrovna na tlamičce , takže se chci zeptat jak žerou při svlíkání. Rozměry terárka délka 58cm výška 49cm šířka 50cm zdroj UVB-ReptiGlo 10.0 26W UVA-SunGlo 100W teplota v teráriu 33-38°C v noci pokles na 26°C.
Budu rád když poradíte. ;-)

Neříkejte mi,že když máte terárko 58x49x50 tak tam svítíte 100w žárovkou?::)Takovéhle terárko je tak na 25-40w žárovku.Vypadá to,že jí tam pomalu,ale jistě pečete.Teplota v teráriu by měla být kolem 25°C a pod žárovkou třeba 45°C.To ale znamená v tom kuželu světala a tepla,co lampa vydává.

ta teplota je az moc, tu sunglo bych vymenil za nejakou slabsi obycejnou bodovku (zkuste 40W) - tak aby bylo v terarku nejakych 26-33, pod tou zarovkou nejaky kamen a na nem neco pres 40. 15cm nema dva mesice. Doprejte maximum klidu, nestresovat. Cvrcky ji tam normalne pustte, at si sama lovi - jen tam nechte neco i pro ne, kolecko mrkve, piskot...

(denne rosit, primo agamu)

ad. Lucifer "15cm nema dva mesice."

Lucifere, divil by ses, co dneska lidi dokáží prodávat. Já osobně, v rámci své nerozvážnosti a teraristické nezkušenosti, jsem zakoupil mládě, kterému prokazatelně byly bez několika málo dnů 2 měsíce, mělo 17cm a 12g! ::) Naštěstí bylo opravdu rozežrané a nebyl problém - onehdy hned první večer doma sežralo tuším 8 cvrčků a i následující dny (no, ono do dneška) nebyly o nic méně výživné. :-D
Ovšem dnes už bych to také neudělal, zbytečný risk.. 8-)

Použij "Hledat" - při zadání názvu tématu tam vyjede tolik informací, že budeš mít co číst do Vánoc.
A rozhodně je to potřeba, protože např. teplota v prostoru má být 26-33 st. max., výhřev lehce přes 40 st., klidně 45 st. Rozměry terária pro mládě dobré, ale tak do 30 cm - pak to bude malé. Reptiglo - kapitola sama pro sebe, stačí trošku pohledat. Sunglo - předražená blbost s ještěrkou na krabičce, imho ve vysoké watáži. 40W bodovka z elektra za 30 Kč udělá stejnou službu. Pro tento rozměr možná i jen 25W..

Prostě hledat.. ;-)

BTW: Teplota 33-38 st. - ještě chvíli to tak nech a máš pečenou pogonu.. :-D

Nech ji ať si zvykne. Cvrčky ji tam normálně dej, ať si může lovit dle libosti (každopádně tam dej nějaky ovoce pro cvrčky), můžeš jí tam dát i zelený (pampeličky aj.), každý den porosit. Sunglo je zbytečně moc, použij klasickou 40W bodovku, pod kterou dej nějaký kámen, který bude držet teplotu i po zhasnutí. A hlavně klid, chvilku může trvat než se rozežere a potom bude k nezastavení :puff:.

Agami krmím pinzetou.Mas lepši přehled kolik toho sezere.
Kdybych tam cvrčky naha zel jen tak,tak na menší zbude tak 5 cvrčku a ostní sežere druhá.Je rychlejší a agresivnější.
Krom toho do budoucna se ti to bude hodit pred a po snůšce.Kdy ji musíš opravdu pořádně nacpat.
Dobra technika je cvrčky obalit roboranem a vysypat je do velké nádoby.Pak tam dat agamu aby se nažrala.Nevím jak vypadá tvé terarko ale vedsinou si cvrček najde něco kam se schovat a jak prezije 3,4 dny tak se uz agame chytá špatně.O neprijemnem cvrkani ani nemluvim.

BTW-Jeste jsem nedostal do ruky pogonu co by nezrala kvůli stresu déle jak 2 dny.
Pak uz jde o problemove prostredi nebo spatnej stav zvířete.Ale to jsou me zkušenosti tak se nelekej.Kdybys jich mel vic tak to stresem muze byt ale kdyz je sama tak je to divné.

15cm mlade nejspis z pinzety moc zrat nebude, a uz vubec bych ho stresovat prenasenim nekam jinam. U vetsich je to jina, tam urcite krmit z ruky/z pinzety aby byl prehled ktera kolik. A dokud se nerozezere, tak bych to taky nejak netrapil cvrcky obalovanymi ve vitaminech - to ted v tuhle chvili neni podstatne. Az bude bastit sama a ochotne, tak samozrejme ano.