Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán znečišťuje přední sklo terária

Zdravím Vás všetkých.
Rád by som predostrel problém a bol by som povďačný, za Vaše reakcie.
Mám leguána asi 26 mesačného, plus mínus, v teráriu o rozmeroch 100x 75x 100cm. Lego má asi 75cm a hoci som mu policu aj vetvu umiestnil v zadnej a strednej časti, nejakým zázrakom sa strafuje s močom na predné sklo. Prikladám foto ako vyzerá terárium na druhý deň po vyčistení skiel. Vie niekto poradiť čo s tým okrem neustáleho čistenia? Súčasne by som potreboval zistiť či je to kluk, alebo holka. Mne sa javí ako samica, ale ten moč ma mätie. a posledná vec, je hrozne agresívny, hoci skúšam všetko čo som sa tu dočítal. Opatrne sa pohybujem, pomaly približujem, skúšam hohladiť s vetvičkami vojtešky, nič nezaberá. Trápi ma hlavne to že ho musím chytať pomocou sieťky, ak ho chcem kúpať, alebo sa s ním kontaktovať. Uvedomujem si, že mu tým spôsobujem stres, ale nemám bohužiaľ inú možnosť ako s ním manipulovať. Som si vedomý, že sa snaží dodržať bezpečnú vzdialenosť, ale bohužiaľ s terárkom nič nenarobím. Mám preň/ ak to bude samica/ pripravené veľké terárium aj s krásnym samcom Filipom, lenže zatiaľ neviem, kedy bude tá správna doba, dať ich dohromady. Naviac Filip je veľmi mierumilovný, priateľský, nechá sa hladiť atď. No a tu sa obávam reakcií týchto dvoch pováh, nechcel by som aby sa s Filipa stal rozrušený a nepokojný tvor, čo by ľahko ten druhý lucifer mohol spôsobiť, aspoň si to myslím. A čo si o tom všetkom myslíte Vy? Teším sa na Vaše reakcie, za ktoré vopred ďakujem. Ááááááááááááááhojte...
Změna předmětu, původně: Problém (Aurifer)

loading...

Aurifer odpověděla tak dokonale a výřečně, že snad naní co dodoat, jen - doporučuju naučit se s tím žít. Nebo si nakoupit zásobu prášků na nervy. Ráno skla vyčistím, legu se probere, ohřeje, vykoupe, zapleská rašelinou, projde se po terárku a skla jsou jak prase. Buď rád, že ho nemáš na substrátu... :-D Udržet ubikace ve 100% dokonalém stavu je spíš sci-fi...
Ad Aurifer - ty nohy, to je vážně zvláštní - na jedné fotce mi přijdou docela hodně odulé a na druhé zase až dost hubené... Co do pohlaví, cosi mě nutí přiklonit se spíš k té samici, ale nejsem profík, jen chovatel jednoho zvířete + pár mi jich prošlo pod rukama v práci... jestli je opravdu mermomocí chceš párovat a třeba množit, proč si nepozveš na návštěvu někoho, kdo se vyzná a nenecháš si to určit se 100% jistotou? Nebo na veterinu ke specialistovi. na tvém místě by to pro mě bylo asi nejschůdnější řešení.
Přeju hodně štěstí s uklidňováním bestie...

Vypadá to na babu.Ale je ještě mladý,tak se vybarví později.Ta kůže se mi taky jeví jako špatně svlečená.A slimpance jsou normální.Pokud legovi neteče z nosu,tak to neřeš.Můj lego už mi párkrát zechcal sklo,a vypadá to opravdu jinak.Jinak povahy legošů jsou různé.A doknce se i průběhem let mění.Někdy mají průbojné období,a někdy zase pohodové.Nejvíc jim šibe z našeho jara.A koukám že jsi tam ještě nepřidal větve.Nebo to je stará fotka?Každopádně obdivuju tvojí odvahu,že jako začátečník rozvíjíš chov.Já bych na to asi neměl nervy.Tak hodně zdaru.Ještě jedna rada.Až budeš dávat nového lega do velkého terka,tak ho nech nejdřív vyšetřit na parazity,ať si tam něco nezavlečeš.Hodně zdaru.:-)

ahoj s toho mocu si nic nerob to ma hadam kazdy chovatel ale zase nechytaj leguana do sity a ani za ocas normalne tam strc ruku no bude bycovat to je jasny le slapes po jej pisecku a chrani se ja som sveho mazla skrotil tak ze som ho vybral holima rukama hladil som ho a mluvil nanho sice bicoval ocaskem a trochu to bolelo ale aj tak musis to pretrpet ako som to petrpel aj ja ja nevim ale hladit necim zelenim ten leguan neni sprosty proste to je moja medota a taki aby potebe lozil a co najviac aby ti oblizoval prst nebo ruku ale holu ruku ne rukavici

A to je dobrý... nejen, že si nevšiml, že odpovídá ně něco už víc jak půl roku prošlýho, ale ještě takhle? Hmmm... :-D
A že děkuju, prst mi ta naše vobluda olizovat nemusí, potom většinou následuje zakousnutí se do olizovaného předmětu a po tom netoužím... olizovat mě můžou kočky...