Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B.C.I kožní problém

Dobrý den chtěl bych vás poprosit o radu a pomoc... Můj 1,4 roku starý imperátor se již po druhé nesvlékl zcela sám poprvé když se to stalo minulý svlek tak jsem nebyl dva dny doma a starala se o něj sestra tudíž jsem si myslel třeba špatně rosila nebo něco a nebo jsem já někde pochybil... Dnes se začala svlékat a poctivě a pečlivě jsem rosil už od doby před zakalením očí když začala být matná a opět svlékla jen hlavu a svlek byl roztrhaný takže jsem ji musel pomoci :( Napadlo mě zda to nemůže být tím, že jsem vyměnil žárovku z 60W na 30W tudíž menší teplo dále mě nicc nenapadá teploty v normálu má teplé optimální i studenější místo vodu měním pravidelně žere normálně ... Dále jsem se chtěl zeptat ( předem se omlouvám, že zatím nepřiložím fotky rozbil se nám foťak ) má na hlavičce malinký úplně bílý flíček jako kdyby tam nebyla šupinka a to samé se stalo když se mi škubla když jsem ji pomáhal ze svleku tak jedna šupinka jakoby odpadla a zůstal bílý flíček mohl by někdo poradit co stím nebo jestli např nějakou mastičku a tak ? .... Trápí mě to a doufám, že to není nic vážného předem všem děkuji za ochotu a odpověď mějte se Mates...

Přesně to se mi asi před pěti lety "objevilo" u mladého red pastel boa constrictor (ten bílý flíček po chybějící šupině). A shodou okolností se mi podařilo zjistit příčinu :)
Je to mechanické poranění...alespoň tedy u toho mého bylo a vypadalo to přesně stejně. Přišel k tomu v karanténě (ironie ubližuje, ano). Větrání nebylo kryto síťkou, ale tvrdými lamelami asi 8mm od sebe. No a hádek se těmi mezerami snažil protlačit ven tak vehementně, že si odral nos. Lamely šly okamžitě pryč ve prospěch síťky.

Kdyžtak prohledej terárium, jestli tam někde nemáš ostré hrany, o které by si mohl ublížit.

Ahoj omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozval, ale možná jsem na to přišel ona když se minule svlékala tak dost dlouho sloupávala svlek z hlavy tak jestli o vodopád jak se šourala tak jestli tak nebo jestli se neporanila o žárovku rožhavenou nevím přesně, ale nic jiného mě nenapadlo zkoušel jsem to léčit nějakými kapičkami canespor se to jmenuje, ale nepomohlo ... Zkusím ten canesten tedy díky moc

Zdravím... Dnes se svlékla a je to horší jak svlékla hlavu strhla stroupek co tam měla a teď má i malou dirku dovnitř hlavičky netekla žádná krev nic ale je to dost vidět mažu jí canestenem a desinfikuji tak sem zvědav ... Ale zajímá mě zda to, že se opět nesvlékla sama bez mojí pomoci může souviset s tím co má na té hlavičce dal jsem jí do vlažné vody a stačilo ji držet a kousek svleku se odloupl a pak už behěm pár sekund byl dole celý a v kuse jediné místo které vážně šlo spatně byla ta hlavička ta byla jak přilepená lepidlem.. Nevíte čím to může být a jestli to může souviset s tou hlavičkou ? Děkuju moc a držte palce :(...