Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tera místnost

zdravím
Naskytla se mi příležitost udělat doma ve sklepě z jedné malé místnosti tera pokoj.Rozměry místnosti jsou výška 180cm hloubka 200 a šířka 170cm . Vím že to není moc, ale alespoň nějaké další místo rpo mé hady. Chovám krajty tmavé, a časem bych si chtěl pořídit mřížky. Má někdo zkušenost předělat celou místnost na terárium? případně jaké jsou + a - ? nebo mám spíše v této místnosti udělat terária? V místnosti je celoročně cca 15 C takže bych vytápěl jednotlivá terária topným kabelem. Děkuji moc za rady a případně i fotografie.

Podle mě je ta místnost naprosto nevyhovující Vašemu záměru. Půdorys terária 200 x 100 je pro tyto hady nedostačující zlášť při té výšce 45. V takovém taráriu není možná ani jakákoli manipulace. Být Vámi, pokusím se najít jiné řešení, nebo počkám až budu moci nabídnout těmto zvířatům to co potřebují.

Chapče,ještě nedávno jsi nevěděl,jakou máš dát žárovku do terárka a ted tady radíš jak postavit hadárnu.::)
Kolik terárek se tam vejde,je úplně jedno.Protože se ta místnost bude stejně pořád předělávat podle druhu chovaných zvířat a druhů co človek zrovna má doma.Nevěřím,že by někdo vydržel u pár zvířat jednoho druhu celý život:-D
Co je důležitý,tak rozhodně okopat stěny a udělat izolaci.To samý u podlahy.Pořádně z izolovat.Další je vetrání,kdo chová velký hady ví,jak to smrdí,když se vykadí krajta a leží to tam 12 hodin v teplotě 25°C.:-)při rošení bude vznikat obrovská vzdušná vlhkost,když se neodsaje,budou plesnivět zdi a strop.A to tak,že bude všechno černý.A k tomu se přidá další 10 problémů na které přijdeš až když budeš stavět.

Myslim si,že když te to baví,tak dělej to z čeho máš radost.Můžeš tam místo velkejch krajt,nacpat 10 terárek na regiusky.Ale to je ta poslední věc.Nejdřív to zprovozni,aby se v tom dalo bydlet 24hod/denně.Počítej s tím,že jestli tě to chytne,budeš tam trávit většinu volnýho času.:-)

Jen mi přijde zcestné označovat Bali jako nějakou trpasličí formu, ten rozdíl ve velikosti v poměru k jiným, například pevninským formám je skutečně zanedbatelný. Důvodů proč chovat tuto krásnou formu by se jistě našlo mnoho, ale velikost tam zrovna nepatří. Tak jen aby časem nedocházelo k nemilým překvapením, až se hádek už nevleze do okurkáče;-)