Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík noční-problém chovu

Ahoj,prosím o radu.Stále se mi nedaří líhnutí mláďat.Vloni jsem měla pár vajíček,a letos jen 2,ale nikdy z toho nic nebylo.Mám samce 3letého a 2 samice 4leté.Mám ideální podmínky,tak jak mají být.Teplota,osvětlení,správně krmím,dávám vitamíny,terárko tak akorát,úkryty,kladiště.Nevím co by jim ještě mohlo chybět.Mám chuť vyměnit samce.Co vy na to?Děkuji

vzhledem k tomu, že kvalitní vajíčka gekončíků se dokážou vylíhnout i na navlhčených kapesníčcích ve skříni při pokojové teplotě a pod prkny v podlaze, tak asi bude fakt spíš problém v dospělých jedincích (což při jejich dnešní zdegenerovanosti až tak nepřekvapí), takže bych taky zkusila vyměnit samce...ikdyž teda jenom 2 vajíčka od 2 samic za sezónu je dost divné. Předpokládám, že to máš nějakou mutaci?

Jinak já mám gekončíky v současnosti v plastových kýblích jenom se substrátem, miskou na vodu, úkrytem a kladištěm a od jara do podzimu maj v podstatě 2 vejce každý měsíc, když jsem je ještě inkubovala, tak byla 100% líhnivost. Když jsou kvalitní zvířata, tak jsou i kvalitní životaschopná vejce.

Taky nam to klade cca. co mesic, vajec ze neni co s nima - vetsinu vyhodim... Ale co dam inkubovat tak je to nejake divne - myslim ze podminky jsou OK, ale stane se ze zarodek se zdarne vyviji az do terminu lihnuti, ale nakonec uhyne ve vejci...? A z druheho vejce te same snusky se vylihne uplne normalni zdravy prcek.

(inkubace pri cca. 27 stupnich, 72-75 dni inkubace)

hej, to je pravda, už sa mi pár razy stalo, že po otvorení vajca (čo sa už dávno malo liahnuť) som vybral živé mláďa - väčšinou ale dlho nepožilo...
myslím ale, že tiež môžu byť prípady, že je chyba skôr v samici (resp. jej fyziológii, zlej výžive,...) - že môže tvoriť z nejakého dôvodu vajcia s príliš pevnou škrupinou a aj v podstate normálne životaschopné mláďatá majú vtedy problém s prerezaním (?), zotrvávajú vo vajci "uveznené", než minú zásoby živín alebo sa udusia :-/

Co mám už asi 15 let první skupinu, tak z té už se vejce nelíhnou, většinou zplesnivěj...už tam je zřejmě někdo neplodnej. Ale z těch mladších by se líhla mláďata pořád, prakticky všechna vejce. Vejce zkrmuju potravním specialistům, páč mláďata se mi pro gekonožravce neosvědčila, většinou se nechtěj nechat sežrat a protestujou :-)

Ještě bych dodala, že mám původní nešlechtěné ébéčka :-)

Tak jasně, na mazla si ho tu řadový mazlíčkář asi nekoupí. Ale řada specialistů chová původní druhy eblíků. A vzhledem k tomu, že se ébéčka z odchytu nevozej a tudíž jich je málo, tak to jsou cenná zvířata za poměrně dost peněz a nevim jak tady, ale v německu o ně je dost velkej zájem.