Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťové terárium - co do něj?

Zdravím,

jelikož jsem už sehnala skleněné terárium pro takydromy, uvažuji, jak by se dalo využít to síťované terárium značky ExoTerra o velikosti 40x40x60... Jaké zvíře by se do tohoto terária mohlo dát? Dočetla jsem se zatím jen o chameleonovi, ale jsou i nějaká jiná zvířata, kterým by toto terárium vyhovovalo?

loading...

Jo, taky bych ho bral pro ty chamíky. Ale myslím, že by šlo třeba pro anolise (alisoni, roquet, carolinensis), určitě i některé felsumy (laticauda, lineata, quadriocellata, ornata, cepediana), z dalších menších druhů mě napadají možná tak holaspisové... Nevím jak stromoví gekoni, jestli třeba takový R. ciliatus nebo auriculatus, nemám s nimi zkušenosti. Pro chameleony je nejlepší, ale v této velikosti spíše na malé druhy než velké. Pěkná by v něm byla skupina Rhampholeon brevicaudatus, ten ani není moc náročný na chov. Chameleona jemenského by tam narvat nešlo, ten je moc velký.

Ciliáty bych tam moc nedávala, měla bych strach, aby ta síť jim nepodrápala "přísavné" nožičky (omlouvám se, ale odborný termín mi nějak vypad z hlavy xD )a krom toho, ty mám stále ještě v boxech a pak jim budu zařizovat skleněné terárium... A ti prcci chamíci se mi moc nelíbí :-DD

Ale také mě napadlo do toho dát strašilky, ale bojím se, aby mi zas nechcíply jako mé první :\

Taky si myslím, že gekoni asi moc ne. Zatím mi z toho vycházejí nejlíp ti anolisové, ale to taky nejsou úplně držáci, dost trpí stresem. Možná by přicházel v úvahu nějaký stromový scink (Dasia smaragdina, nevím...), ten Holaspis a tím to končí.
Strašilky by v něm určitě šlo chovat a druhy jako Extatosoma tiaratum, Eurycantha calcarata a řada dalších chcípnou málokomu. Koukni na www.strasilky.cz, tam najdeš většinu u nás chovaných druhů. S některými mám zkušenosti, tak můžu poradit, pokud něco vybereš.

No já nevím, ale anolisy, felsumy ani ciliáty bych do síťovaného terária nedávala. Přijde mi, že se v takovém typu terária velmi těžko udržují nějaké konstantnější vyhovující podmínky. Ale pro strašilky, lupenitky, kudlanky apod. by to mohlo být super..

Já to taky střílím od boku, když nikdo jiný nic neporadí. Se síťovými terárky zkušenost nemám, vím jen, že jsou dobrá pro chamíky. Každopádně třeba u felsum se používají pro venkovní chov řady druhů, tak to asi musí jít. Ale ty strašilky si tam dokážu představit lépe. Každopádně - strašilky se dají chovat v čemkoliv, do takového pěkného terárka bych dal aspoň Trioceros jacksonii nebo něco takového :-)

No, ale to jsou zas dost velký chovatelský špeky. Já si zítra snad povezu z Ládví lateralise, ale to bych začátečníkovi nedoporučoval, jsou dost choulostivý, i když je pravda, že většinou vydrží, ale nedaří se odchov... Pardalis je veliký, ale samice by v něm možná být mohla, to je tak na hraně. Samec je ale mnohem větší a potřebovala bys ještě tak 2x větší terárko...

Bohužel, ten není :-D Napadlo mě tam dát i nějakého hlodavce, ale měla bych strach, aby to neprokousali, což by udělali nebo nezničili síť, když by po tom šplhali. Ale ještě pouvažuju nad těma pakobylkama, ale to až spíše z jara a tak, teď už je docela zima na koupi a převoz zvířat :)

Trošku oživím tohle téma :-) Které druhy strašilek si myslíte, že by se daly umístit do takového síťového terária? Je mi jasné, že nějaké druhy, kterým vyhovuje sušší prostředí, takže třeba ty běžné druhy Carausius morosus nebo Medauroidea extradentata? Máte s tím někdo zkušenost? Četla jsem, že na svlékání je vlhkost důležitá, ale v tomto typu terárií se asi moc zvýšit nedá. Takže pak rosit přímo svlékající se strašilky?
Omlouvám se, pokud se ptám hloupě, jen mě zajímají různé možnosti chovu :-)

Ano, ty tam půjdou absolutně bez problému chovat. Ideálně však tak 2x denně rosit a to přímo strašilky. Pak jsou taky druhy, kterým přímo vyhovuje sušší terárium jako třeba lamponius guerini. Síťované terárium od ExoTerra jsem měla a pravidelně mi utíkaly nymfy (přecejen se jedná o druhy, které se velmi dobře množí)