Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závislost

Chtel bych se Vas lidicky zeptat na jednu vec. Je nejaka nadeje,ze se nejak rozumne usmerni moje posedlost a zavislost na plazech?? :D pred dvema roky jsem zacinal s par agamama a ted mam 6 jesteru a 4 hady a na 99% do konce roku pribyde jeste neco dalsiho. Uz poradne nevim kam dat dalsi terarka (kupodivu se,ale misto vzdycky najde,clovek se az divy kolik ma doma nepotrebneho nabytku :D )Tak kdyby mel nekdo nejakou nadeji na me tak piste :D

Stejnej problem:)
zacal jsem s jednim jemenakem, to bylo pred dvema lety, ted mam 6 chameleonu a 2 psohlavce, pred mesicem se ke me nastehoval bracha se dvema gekonama, na listopadovy burze vyzvedavame 3 dalsi chamouse a planuju terarko pro Viridisky.... mam byt 2+1... a to jsem dva roky jednu mistnost pronajimal kamosovi a vsechnos em to mel u sebe v pokoji.. jednoho chama jsem mel ve skrini:) ted kamos odesel, tak sem se roztahal po celym byte:)

Pochybuju ze se zavislosti zbavis:) chce to jen vhodne seskupovat ten nabytek....:D

Tak to jsem rad,ze v tom nejsem sam :D kdyby me aspon pritelkyne trosicku usmernovala,ale jelikoz ma hafo svych zvirat (3 fretky,3 morcata) a jeste k tomu mame 5 piskomilu a irskyho setra tak mam nekdy pocit,ze uz to trosicku prekracuje rozumnou mez .. ale kdyz ja si nemuzu pomoc :D

pred dvema roky jsem zacinal

si něco kup

::) Mazec, doufám, že to budete moci prohlásit i za 10, 15 let ... Když si pořídíte něco nového, je to novinka, mazec, bomba, ale postupem času se z novinky stává stereotyp, který lze vystřídat zase něčím novým (což je podle mě ne příliš vhodné na úkor "starých" zvířat), nebo se naučit radovat z celoživotního cyklu zvířat. Hodně lidí co jsem poznal přes teraristiku zvířata "točí" a postupem času obměňuje za jiná. Mě osobně vyhovuje spíš model, že jsou u mě nadožití.

z5 k tématu : Nedá se říct, že bych byl závislej na teraristice, ale pozoruji na sobě závislost ve smyslu péče o zvířata. Pravidelná kontrola, čištění, krmení, množení, svleky ... běžné projevy zvířat člověka dokáží naplnit dobrým pocitem, že se u něho v zajetí mají dobře. :puff:

Tos napsal pěkně, Honzo. Takhle nějak to taky cítím. Z jedné felsumy, kterou si přítelkyně kdysi koupila, je 18 druhů ještěrů a 4 druhy hadů, a každej večer sedím u netu a přemýšlím, co bych ještě potřeboval... Paradoxně to tlumí právě ta snaha zvířata nechávat, dochovávat a moc je neměnit. Zbavuju se jen zvířat, která mě nebaví anebo která se nedaří...

hmmm... dle mého názoru je to stejné jako s tatoo atd. závislost je závislost, většinou už od prvního kusu, a té se nezbavíš. Jediné, co to může regulovat je potřeba místa, financí a nebo rozumu (avšak ten časem ustupuje a aniž si toho všimneš, přeroste ti to přes hlavu).
Smiř se s tím, že pokud budeš mít dostatek peněz a prostoru (případně u teraristiky času), skončíš jako omalovánka (v případě tattoo) / zoo (v případě terárek).
Pravda je krutá ... nadruhou stranu, proč volit to menší zlo :-)

No prave :D u tatoo me zabrzdili penize pro ktere jsem nasel jine vyuziti. A jinak vim,ze je to OT tohle tema tak se na me nezlobte ;-) jinak,abych uvedl veci na pravou miru tak jsem se nezbavil jedineho zvirete.Zadny obnenovani jen pribivaji dalsi :D Taky si vedu zaznamy o velikosti,svleku,krmeni,atd. a je to zajimavy porovnani treba po roce. Kdyz to vezmu kolem a kolem radsi si drepnu pred terka a pozoruju nez abych zapnul telku :D

Zcela se s tim ztotoznuju:) taky mi to tu zatim jen pribyva a moc si ani nedovedu predstavit ze bych se cehokoli zbavil:) Telku uz ani nezapinam a zaznamy taky vedu.
A tetovani uz jsem mel v planu taky,ale lidi me varovali ze jak si dam jedno tak uz to nezastavim,tak s tim zatim jeste cekam:D

No tak my telku ani nemáme :-), stejně by nebyl čas na ni čučet, tak jsme ji ani nepořizovali :-D Ale tetování je jediné, u čeho jsem zůstala pouze u množství 1ks :puff:

Co se týče pořizování nových a zbavování se starých zvířat, tak většinu zvířat máme po dobu, co je tomu dotyčnému druhu určená. některá zvířata mám ještě z doby svých terarijních počátků. Potom ale člověka dost mrzí, když se naplnil čas zvířeti, které má třeba 25let a bere ho jako "starého známého".... ale zase pokud jsou nějací plonkáči, kde nějak není naděje sehnat další zvíře na dopárování a nemám k nim příliš silný osobní vztah, tak je prodáme nebo vyměníme za něco jiného. Občas i zvířata, která člověk "poznal"-třeba delší dobu choval a opakovaně rozmnožil, ale nezískal k nim ten osobní vztah a pak se naskytne výměna za jiný zajímavý druh.

Když jsem začínal,před 15lety s plazy netušil jsem,do čeho se ženu.Tohle je koníček,který nabízí stále nové a nové poznatky,chovance a působí na mne jako sedativum (kromě návštěv burz,to mám adrenalinu až moc).Mohu být vynervovaný jak pes,ale sotva se dotknu terárií,nastane v mé duši klid!.;-):-)Většina mých zvířat je u mne od miminek a pokud musím nebo chci dát pryč některé z nich,snažím se dát ho k někomu,koho znám a u koho vím,že nebudou strádat.
No a kolikrát se až divím,kolik máme doma nevyužitého místa,kde by mohlo být další terárium.:-)

Diagnóza - nevyléčitelné. :-D Osobně si myslím, že ze závislosti na chovu čehokoliv, pokud je kombinovaná s ohleduplností k dotyčným tvorům je nezničitelná, nevykořenitelná, neléčitelná a doživotní. A hlavně neukojitelná. I u nás klece, akvária a terária (tchyniným poznámkám navzdory) přibývají, zvětšují se... naopak mizí nepotřebné věci jako skříně, psací stůl, knihovna (všechno se dá ergonomicky srovnat do mnohem menších prostor, lidi neumí šetřit místem... :-D)... ve špajzu to vypadá jako v zázemí malé ZOO/útulku, v lednici jako v přípravně v malé ZOO/útulku... Nedávno, po obšírném popisu denních úkonů spojených s chovem zvířat, mi byl položen sugestivní dotaz jestli mě to neunavuje... ne. Protože je super vidět kolem sebe všechny ty potvory, jak to běhá, čmuchá, vyvádí a hraje si, jak si ryby v akváriích imponují, jak si leguán lebedí a otravuje, že chce ven, jak žako svádí své prohřešky na kočky... Aurifer má pravdu, většinou večer skončíme stejně u Animal Planet a mezitím diskutujeme co kde v které ubikaci probíhá či proběhlo nebo TV nezapínáme vůbec. Si řikám, vešlo by se nám místo ní docela luxusní terko pro chamíka... toho ještě nemáme. Já toužím po klapavce, totálně mě fascinuje, ta by šla místo jídelního stolu... ;-):-D:beer:
A nakonec už ani ty peníze člověk nepočítá. Před třemi roky jsme ještě vedli účetnictví... ale smyslu to moc nemá. Stejně krmíme superprémiovkami, na tom nic nezměníme, kvalitní zeleninou a ovocem, o zrninách nemluvě...
Asi je to docela nebezpečná závislost, ale navzdory všem výhružkám, když se nadaří... bez šance na změnu.

U nás je to obdobné.. Zvířata jsem chovala odmalička, rodiče mi celkem vycházeli vstříc, ale přece jen korigovali počet mých zvířecích chovanců. Snila jsem o tom, že až budu dospělá, budu mít zvířat, kolik budu chtít :-) nicméně můj muž zvířata moc v oblibě neměl, stěhovala jsem se k němu s dvěma křečky a to si připadal, jak není tolerantní. Samozřejmě mi zvířata chyběla a manžel časem ustupoval. Před 5 lety jsem si koupila gekončíka nočního a od té doby jsem propadla teraristice. Terárek přibývalo, manžel si zvykal a našel v tom i určité zalíbení. Dneska máme v našem bytě 2 plus 1 celkem 3 terarijní skříně a na příští rok se plánuje 4. Bude stát místo nepotřebné komody v obýváku :-):-)

Výborně. Jsem ráda, že nejsme sami. Vždy jsme měli zvířata. Teď jsme před 3 měsíci koupili 2 malinké hadíky, po 2 měsících 2 další, k nim mastomyšky a pískomili. A už uvařujeme o gekonech. Já v skrytu duše toužím po hroznýši. Plus zvířátka co jsme měli už předtím. Okolí si klepe na hlavu a ptají se mne, zda se nechci odstěhovat do ZOO. Připadám si jak blázen. Ale ta touha je strašně silná. Najednou zjišťujeme, že máme spoustu místa:-)

Před rokem jsem znova začínal a k dnešku je stav chovu 12 hadů a 19 sklípkanů.
Příští týden jedeme pro další hádě a v dohledné době přibydou dva druhy Sceloporáků.
Tetování,je pomalu to samé,jen mívám pár letý pauzy mezi obrázkama.