Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama 1 měsíc nežere a pořád spí

Ahoj, prosím o radu, máme 1 měsíc starou agamu, doma 3 dny, nechce jíst, pořád zavírá oči, strašně se bojí, cvrčci si kolem ní běhají jak chtějí - vůbec nemá zájem. Když kousne do salátu, tak tam nezbyde ani výřez po jejich zubech. Celkem si s ní nevím rady. O proti naší minulé, je to děs a hrůza. Navíc se tak bojí, že útočí na ruce, pokaždé chce kousnout. Taky pořád spí, v noci spí v písku zatočená do klubíčka a zahrabává se. Nemůže ji něco být? Když už se mi ji podaří vzít na ruce, tak mi v ruce usne. Jo a ještě když chce jako by kousnout tak nejdříve vydá takový sýpavý zvuk s dechem, takže její tělíčko je úplně jak nudle. Zkuste mi poradit, chtěla bych ji dostat do normálu. Děkuji předem.
Změna předmětu, původně: Agama 1 měsíc (Aurifer)

Nesahat, jak jsem psal - zadne stresovani, nektere to snasi VELMI spatne. Na hlazeni je pes nebo kocka, ne plaz. Teplota 35 - kde? Vyhrevne misto pod zarovkou by melo mit kolem 40, v prostoru vseobecne +/- kolem 30.

Ad. UVB - to v tuhle chvili neni ten nejvetsi problem, ale potrebuje ho pro zdravy rust - je toho tady (nejen) o tom popsane hodne, staci cist. Ted je hlavni NIJAK mlade nestresovat a doprat mu maximalni klid. Pokud se povede ho udrzet a poroste, tak ho muzete PAK postupne zvykat na ruku - az bude starsi a vetsi.

nesouhlasím, i mladé agamky měsíc staré se mohou brát 1x za den do ruky, ovšem dětem bych to tedy rozhodně nedoporučovala!! Když ji jemně chytnete a necháte v dlani tak neni problém, ale říkám, 1x za den stačí..aspoň si malá zvykne:)

Á, další rada nad zlato. Ono zvíře, které přišlo do nového prostředí a nežere ze stresu z nového prostředí a přepravy, a ještě ho budeš brát do ruky často dřív chcípne, než si zvykne ;-)