Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem smrt gekončíka

v pátek jsem si přinesl od zkušeného chovatele gekončíka, odmítal potravu,ale bral jsem to na lehkou váhu ptž byl v novém prostředí, bohužel nám gekon po 3 dnech co jsme si ho přinesl umřel:-( newíte čím by to mohlo být ?

V čems ho měl? Napiš hlavně teplotu....za předpokladu, že zvíře bylo při koupi zdravé, tak jediné co mě napadá jak ho za 3 dny zabít je vystavit ho nějakým teplotním extrémům.

Jak vypadal (neptám se na varietu, ale na zdravotní a výživový stav), když jsi ho kupoval, nemáš fotku?

Moc nevěřím té teplotě. Terárko mi přijde docela malé, musel tam mít víc. Na takové tera by stačila max 25w žárovka. Jinak gekončíka nočního bych dala raději na říční písek promíchaný s rašelinou, večer porosit, oni zas nejsou až tak ryze pouštním druhem. Hlavní problém bych ale viděla v té teplotě, navíc v teráriu byla zhruba všude stejná teplota, což taky není ideální. Není vhodné mít žárovku uprostřed, zvíře potřebuje chladnější a teplejší místo, ne všude konstantní teplotu.
Další možností je, že nějak nezvládl přepravu, jak jsi ho od majitele převážel? Přece jen je už trochu chladněji..

byl v dobré kondici, předchozího majitele bych z toho asi nevinila...ale taky mi přijde, že to terárko muselo být přetopené, nebo mláďě nějak nastydnout. Nemělo ten substrát nalepený v tlamičce a v nose? My tenhle červený písek jednou koupili a byl to nějaký sajraj namíchaný s jemnou antukou, zvířatům to v tlamkách dělalo beton. Ty květináče co tam měl byly nové, nebo použité a předtím v nich byly kytky?

tak on ten písek se mohl nalepit v předsmrtné křeči, ale taky nemusel. Každopádně to se už asi nedozvíme. Ono bez pitvy je to takové věštění z křišťálové koule. Co se´týče těch podmínek, tak ty mohly být lepší, ale myslím že na to, aby se zvíře za 3 dny umořilo by to stačit nemělo.

tak ono pokud to byl ten sajrajt, co jsme koupili oněhdá my, tak by mě zas tak nepřekvapilo, že mu to ucpalo nos a tlamku. To bylo hrozný svinstvo, měla s tím problém i větší zvířata, než mládě gekončíka. Když ten písek navlhčíš, neudělá takovou tvrdou, kompaktní hrudku?