Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem otužilá vousatka

ahojte všichni
chci se zeptat na skušenosti jiných s otužilostí vousatky(nebo něco dělám špatně)
teplotu v terárku máme 20´C od žárovky a přímo pod ní je 35´C.předpokládala bych,že prcek bude většinu dne vylepená pod žárovkou.opak je pravdou hřeje se tak 20min. jinak tráví den na stěně u skla nebo v úkritu kde má výhřevný kámen(zaplí jen na noc)je čili baští mě se zdá dobře.po 57dnech co je unás doma vyrostl 6,5cm a podruhé se sléká.máme i UV-B.dávala jsem i silnější žárovku to pak,ale má otevřenou tlamičku a střídavě zvedá nožičky aby se schladil.
všem děkuji přerem zá čas s odpovědí

terárko d-100cm š-70 v-60 žárovka 28W halogen solar raptor ještě mám tu samou 50w ta asi hreje moc.víhřevná plošinka od žárovky30cm ktomu repti glo 10.00.teploměr akvárkoví je opřený na opačném rohu než je žárovka ,přísavka na skle už nedrží.terárko je s osb desek přední stěna celá skleněná i zboku jsou vložená skleněná okínky,terárko je postavené u okna tak světla má dostatek.možná je to divné,ale aktyvní je,někdy až moc :-) dala bych fotku,ale došli baterky a nové koupím až pojedu do města.

urcite ve zverimexech nebo na netu da,ale ted pred vanocema by to byl pěkný rozmar.30cm od zarovky je udelana z polistyrenu odpocinkova plocha nahrata hreje,vislovene nepali bavim se o te52w,ale ani pod28w neni vilepena-pod tou jsem namerila jen tech35C.chova se z meho pohledu normalne at je tam ktera koli zarovka.
nikdo nema otuzilejsi vousatku?