Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nedostatečné odčervovadlo?

zdravím,2x s tydením odstupem jsem odčervovala hermanky Panacurem tbl.250/fenbion/,maji docela dost velkou invazi roupu,rekla bych opravdu velkou,pac bobek je tvoren jen roupy.je to uz opet tyden po druhem odcervenim a bobky maj furt plne roupu a dnes dokonce vylezla ziva 10cm skrkavka zelve primo z kloaky.davka byla vetsi nez doporucena ,pac 250mg tableta se rozdelit na 150g zelvu neda presne...tak dostala tipnu 20mg fenbendazolu,misto 15mg.jak je mozne ze roupi stale jsou a ke vsemu jeste vyleze ziva skrkavka?je ten fenbendazol malo ucinny?mam je vzit necim jinym?poradte diky

.je to uz opet tyden po druhem odcervenim a bobky maj furt plne roupu a dnes dokonce vylezla ziva 10cm skrkavka zelve primo z kloak

jak je mozne ze roupi stale jsou a ke vsemu jeste vyleze ziva skrkavka?

Pasaz zelvim strevem nejakou dobu trva, zvlast takhle na podzim, kdy zelvy min zerou a jsou i mene aktivni.
Pokud Vas udivuje, ze cervi jsou zivi - to je v poradku - fenbendazol (ucinna latka) pusobi na cerva zjednodusene receno tak, ze blokuje jeho metabolismus tubulinu. Cerv tak neni schopen ziskavat energii z potravy a oslaben podlehne peristaltice streva jeste za ziva.

je ten fenbendazol malo ucinny?

cervi zelvu opousti. To je v poradku. Takze ucinnost je ok a davku bych nezvysovala. Zaroven panakur patri mezi nejbezecnejsi anthelmintika, takze si myslim, ze neni duvod menit.
Kazdopadne mejte na pameti, ze pokud mate v chovu skrkavky u jedne zelvy, neni vyloucene, ze jsou jimi infikovane i dalsi zvirata ze skupiny. A pokud si srovnate velikost zelvy a velikost skrkavky - je na snade, ze tito paraziti uz nejsou takova nevinatka, jako sotva centimetrovi roupi...(i kdyz i tady plati, ze ceho je moc, toho je prilis). Jen bych priste asi neodcervovala takhle tesne pred zazimovanim (teda pokud se vubec chystate tahle lecena zvirata letos zimovat).

MOC DIKY ZA RADY,TAKZE jak dlouho ti roupi budou ze zelv chodit v trusu ven?zelvy jsou faremni odchovy z chorvatska,takze se ani nedivim takove invaze...mudr rikal,ze pro vetsi ucinek mam 3 dny po sobe ten panacur podavat.to neni mozny aby ty cervy byli uz tak dlouho v kazdem tom hovinku...prvni davku jsem podala 4.11 dalsi 11.11. a ted?opet za tyden?a mam tu treti davku dat tedy 3dny po sobe?jinak zelvy mam doma a letos je zimovat nehodlam,to bych jim nemohla ani snad udelat :-) ..pak me napadla jeste jedna otazka-zelvy maji i jakousi rymu,zatim ji cca mesic zvladaji v poho,ale muze ta ryma mit nakou souvislost s cervy?a muzu si nakazit africke zelvy timto,ikdyz sice mam je kazde v jine ubikaci ale ve stejnym pokoji.snazim se dodrzovat to ze hermanky obsluhuji az na konec,ale jde mi oto jestli se ty bacili mohou sami nak prenest pres celi pokoj...mozna hloupa otazka ,ale preci...diky PRIKLADAM FOTO CERVA

jak dlouho ti roupi budou ze zelv chodit v trusu ven

tezko rict. Jak uz jsem psala - zalezi na velikosti zelvy i jeji metabolicke aktivite. Jak hodne zere a tedy i jak moc se vyprazdnuje. Roupi se zdrzuji prevazne v rozsirenem vaku tlusteho streva, ktery muze byt i dost velky (pojme tak znacne mnozstvi traveniny i parazitu - pri pitvach silne napadenych zvirat mohou byt tyto oblasti streva v podstate vyplneny jen cistou masou roupu). Jak ze jsou ty Vase zelvy velke?

zelvy jsou faremni odchovy z chorvatska,takze se ani nedivim takove invaze...

to ja se sice taky nedivim, ale divim se, proc porizujete faremni odchovy zelv, ktere jdou sehnat urcite i u nas. Nebo jde o nejakou specialni hermanku? Faremni zvirata maji tu nevyhodu, ze jsou casto chovana na malem prostoru ve velkem mnozstvi. To pak umoznuje o to vetsi kumulaci geohelmintu v organismu hostitele, nez kdyby slo o primy odchyt. Navic - pokud mate jeste dalsi zelvy a nemate oddelenou mistnost na karantenu - hrozne riskujete.

mudr rikal,ze pro vetsi ucinek mam 3 dny po sobe ten panacur podavat

i to je moznost, urcite bych se u nej ale ujistila o davce, ktera se pri tomto odlisnem schematu odcervovani muze lisit. Predpokladam, ze jde o veta specialistu.

zelvy maji i jakousi rymu,zatim ji cca mesic zvladaji v poho,ale muze ta ryma mit nakou souvislost s cervy?

pokud maji plicni cervy, tak to souvislost mit muze. I tihle cervi se vsak daji najit v trusu pri koprologickem rozboru. Pokud lecite, predpokladam, ze rozbor mate hotovy. Spis bych ale mela obavy z nejakeho horsiho onemocneni nez je parazitarni (bakterialni, virove).

a muzu si nakazit africke zelvy timto

roupama od hermanek - neni to vyloucene, skrkavkama - zcela jiste, virozama (pokud jsou treba zrovna virozy pricinou respiracnich potizi) - bezpochyby.
Opatrnost je na miste, oddelena karantena by byla mnohem vhodnejsi. Hlavne mejte na tahle zvirata i oddelene misky, nastroje i treba houbicky na umyvani nastroju.
Jinak - cerv vypada na samicku Angusticaecum holopterum. Nebyla by spis fotka toho bobku tvoreneho jen roupy?

vim ze jsem mohla poridit zelvy od chovatele,ale tady jsem mela jistotu ze to budou samice,jelikoz mam uz 3 samce,dalsi samce uz bych nezvladla--jsou to pekne zelvy kolem 9cm a cena byla vic nez vyhodna....proto tato koupe....drzim je v karantene,to je jasne, a myslim si spise,ze rymu maji od nachlazeni z cesty,protoze kdyz sem je vybirala zadna ryma nebyla,az par dni po te co jsem je dovezla.teplotu jsem jim zvysila ,maji 25-26 stupni +lokalni vyhrev,kde se i v takto teplem terku radi vyhrivaji a videt ze jim to dela vylozene dobre....aktivni jsou,kdyz jdu se zelenym nahle vyrazi z pod lampy a jdou zrat,chutna jim.az udelaji naky ten bobek,tak vyfotim,ale nevim jak udelat fotku z takove blizky,nejspis to bude rozmazane.ale pokusim se...ted zatim mohu poslat fotky zelv...