Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s pozadím

omlouvám se, že pořad otravuji, ale mám menší problém s pozadím...

1)vytvaroval jsem pozadí z polistyrénu
2) natřel herkulesem a posypal pískem
3) nátěr průhledným lakem na dětské hračky

dělal jsem to podle návodu na iternetu...
problémem je, že jsem ho ted porosil a začalo praskat
zajímá mě co jsem podle vás udělal špatně a jesi to nemuže nějak ublížit chovancům..
za odpovědi moc díky

Nikdy mi pozadí nepraskala..1-polistyrénem to nebude! 2-herkules? to je možná tím ..nikdy jsem nečetl ani jsem to nezkoušel natírat "ob. lepidlem" vždy jsme pouzíval lepidlo na dlažbu, nebo sádru a bez praskání. 3-Lak?..myslím si, že je naprostá hloupost, aby to praskalo kvuli LAKU! Nejpravděpodobnější problém bude v tom lepidlu8-) ale 100% si tím jistý nejsem!

Myslím si, že to je až moc jednoduché na to, aby to dobře fungovalo:-x Na té stránce je udělane pozadi pro korálovky, kterym je zbytečně to pozadi rosit, když s něj nepijou kapky a jestli jí to praskalo, tak by to na tu stranku určitě nepsala, že je to pozadí na prd! Určitě bych si počkal než tu napíše někdo kdo má zkušenost s takovým pozadáím ;-)

Hlavně jsem nikde nepsala, že jsem to pozadí přetřela bezbarvým lakem, což si myslím, že je důvod, proč to praská. Pozadí funguje a nepopraskalo, možná se trošku odroluje písek, ale opravdu trošku.
Terárium rosím, ale je pravda, že hlavně na rašelinu, nikoli na pozadí.
A pokud by to nefungovalo, určitě bych to tam uvedla, protože vím, jaké to bylo, když jsem sháněla informace o výrobě pozadí - v podstatě žádné pořádně nejsou :( anebo jsou přímo nabídky na výrobu, kterou někomu zaplatím.......a i proto jsem to dokumentovala a napsala o tom článek :)

A jak ti to praská? Vzhledem k tomu, že všechen materiál je korunová záležitost, tak bych pozadí vyhodil nebo přetřel lepidlem na dlaždičky posypal opět pískem a natřel tím lakem (pokud nechceš aby se to lesklo tak epoxid, ale to už bude dražší..) A nebo udělal úplně nové ;-) (podle velikosti) A taky ještě záleží pro koho to máš..

Všechny zdravím:-D, mám jednoduchý dotaz- všichni tu píšete že pozadí natíráte lakem (laksil atd.) šlo by kdybych to pozadí natřel finalní vrstvu fasadní/interierovou silikonovou nebo fasadní/interierovou akrylatovou barvou?? je to odolné vůči vodě, snadno omyvatelné a udržovatelné. nemá s tím někdo zkušenosti:?:

..opravdu netusim toto se mi ale ubec nikdy nestalo.Ale je pravda ze lepidlo,herkules ci takovehle veci bych ja osobne nikdy nepouzil na pozadi!! Proste osobne tomu neverim ze by to nemohlo poustet ruzne sr***.Pouzivam finiš (sparovacku na obklady)Lignocel,pisek,Kokosova kura...zalezi co tam bude zit.A nikdy sem nemel problem.Viz foto->

No já mám postup: polyš+lepidlo na obklady (radši šahám po flexi) a finální vrstva Duvilax(technický herkules) a posypat pískem nebo čímkoli klidně i víckrát do paloudárka bych s tím ale nešel, ba jak někdo psal na totální vlhko to odolný není, ale u phelsum nebo ciliátů ok. Stejně jde použít i Sportakryl- je na hračky a styk s potravinami, ten je trochu odolnější ale je taky vodou ředitelnej.