Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gegončík noční zácpa

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak řešit problém u gegončíků se zácpou ,už jsem mu dával pár kapek rostlinného oleje do tlamky ale pořád chodí do rohu terária a snáží se vykadit ,ale bez úspěchu.Jak to mám řešit???(když nebude jiný východisko tak prosím doporučte nějakého dobrého veterináře v tomto oboru)

Podle mě to má z požírání substrátu(drobné kamínky). A koukal jsem ,že se snažila vykadit ,ale z kloaky jí koukal pouze kus trusu a at se snažila jak se snažila tak jí to prostě nešlo. (V té vodě jak jí tam mám dlouho máčet a nemůžu jí v tom nějak pomoct aby jí to šlo napříklat nějak namasírovat?)

Jen z kamínků by to mít neměl. Spíš je většinou příčina v nedostatku vody, nemožnosti se vyhřát, nevhodné potravě apod...Když jí prohmátneš bříško, tak ho má tvrdé, s nahmatatelnýma kličkama střev a bolestivé? Navíc gekončíci, když mají zácpu, tak jim většinou prosvítají na břiše tmavá střeva. Při té koupeli jí to bříško můžeš lehce promasírovat, ale fakt hodně s citem, abys jí neublížil a pokud ji to bolí, tak to nedělej...Pokud nepomůže ta koupel (tak 1/2h) a nenapije se sama a nevyprázdní se, tak jí dát sondou trochu oleje. Ale to už by měl udělat veterinář.

co se týče toho veterináře, tak já nevim odkud jsi. Ale jakou tam má teplotu- v terárku a na výhřevném místě, a jak máš to terárko vybavené? Kdyžtak sem dej fotku terárka + ty teploty. A přidej jí to kladiště, ona to možná snese sama...kdyby to sama nesnesla, tak by byl stejně potřeba ten veterinář.

může, dospělá samice bez samce může udělat i neoplozenou snůžku. Za předpokladu, že to druhé zvíře máš správně určené a není to samec. Ono takhle, kdyby to byl samec, bylo by to lepší. S oplozenýma snůžkama problémy nebývají, s neoplozenýma celkem často. ale dej jí to kladiště a nech ji v klidu, mola by to snést normálně fyziologicky, když bude mít vyhovující kladiště.

Ten neklid a hrabání by taky nasvědčoval té snůžce. Pokud má zvíře zácpu, tak je spíše apatické a zbytečně se nehýbe (asi jako člověk, když ho bolí břicho). Co se týče oddělení té druhé samice, tak to záleží na tom, jak je ta ubikace velká a jestli ji ta druhá samice neprudí. Ale když ji oddělíš, nic tím nezkazíš. Ohledně té silnější žárovky- jakou tam mají teplotu? (pod zdrojem + nejchladnější kout)

když nebude jiný východisko tak prosím doporučte nějakého dobrého veterináře v tomto oboru

I když to dopadne dobře,tak ti radím si někoho poblíž vyhlédnout.
Často je léčba otázkou pár korun a máš jistotu že je o chovance dobře postaráno.