Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská-vyhřezlá kloaka a možná příčina

Dobrý den, před 14ti dny jsme si s přítelem pořídili krajtu královskou, samca rok starého. dnes ráno jsem si všimla něčeho podivného u ocásku a po celodenním zkoumání a obvolávání jsme zjistili že je to vyhžezlá kloaka. bohužel nejbližšího herpetologa máme 50km od domu a ordinuje až od pondělí. bylo nám porazeno vmasírovat kloaku nazpět s pomocí heřmánkové masti.jen nevíme zda to nebylo pozdě.kloaka byla lehce oschlá,trochu krvácela a jakoby mokvala. před vmasírováním sme jí dali koupel abychom ji očistili a špejlkou vybrali trus z otvoru. kloaka zatím drží bez problému uvnitř. alespoň nějakou pomoc sme ji poskytli. nedalo by se ji ještě nějak víc a lépe pomoc? taky by nás zajímaly názory, čím se to asi mohlo stát. stalo se to v den svleku(svlékala se po cárech a ještě né úplně ale vlhkost je 70%). nebo by to mohlo být i překrmením? je šance že se z toho nějak dostane? děkuji za každou radu

Tak krajta se zdá být úplně v pohodě,lamozí spokojeně,krev nikde žádná ale bobek taky ne a včera nám dokonce na 12 hodin utekla a nemohli sme ji najít tak po přečtení pár rad jsem držela noční hlídku a oplatilo se.2.30 ráno si to kradla za čelem postele.

jen po tom co jsme jí svlékli to oko se to oko kupovivu ještě víc zašedlo a "normálně" rozhodně nevypadá.je možné, že by tam měla dvě vrstvy špatné kůže ještě z předchozího svleku? foto udělám hned jak to bude možné. děkuji

jen po tom co jsme jí svlékli to oko se to oko kupovivu ještě víc zašedlo a "normálně" rozhodně nevypadá.

jak dobre to oko slo dosvleknout? Pokud to bylo po carech a bojovali jste s tim, neni mozne, ze jste ji strhli supinu, ktera tam mela byt? To by byl pak mnohem vetsi problem nez nesvlek, ktery by se vyresil pohlidanim nasledneho svlekani cele krajty...

no nešlo to tak moc dobře. nejdřív jeden kousek a pak když sme to pořádně promáčeli a podmáčeli tak pak zbytek. snad sme jí neublížili ale podle všeho se to oko zhoršilo. ale před svlekem to oko měla vpořádku.pak zůstalo zašedlé a uprostřed měla jakoby prasklinu. tak sme to svlékli a teď je to oko horší.teď mě mrzí že sme neudělali foto hned po svleku.příště budeme hned fotit.

tak s obrovsky velikou radostí oznamuju (ikdyž ještě musím "zaklepat"), že se nám naše krajta uzdravila. dnes měla svůj druhý svlek. krásně se v kuse svlékla, oko je jak nové takže sme jí níjak neublížili a bobkuje krásná veliká hovínka bez vyhřeznutí. zítra dostane svou druhou myšku od uvržení do karantény. po broučkách ani vidu. a až bude trochu času, dostane nové terárko tak jak má být :-):-):-)