Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trus - Agama vousata

Dobry den zakoupily jsme si par agamek vousatych starych cca. 1 rok
terarko jsem vybavil 3D pozadim z polysterenu potazenem normalnim lepidlem na dlazdicky , 1x Reptile-Glo 10.0 , 1x exo-terra sun-glo 100w a jednu klasickou zarovku 60W. Jezirko na koupani + miska na cervy
jako podestylku jsem koupil hrubsi kaminkovy pisek jak mi bylo doporuceno ve zverimexu.
Vcera jsem jim dal moucne cervy a jen co dojedli tak asi za 10min hned vylucovali trus. chtel sem se zeptat zda li je to normalni? Pak jeste samecek zacal trus okusovat to je take normalni? Nikde jsem se o tomhle nic nedocet tak bych se na to chtel zeptat. Dekuji za odpoved. budu rad za vsechny rady

Repti Glo vyhod. Pre fuzatky to je nanic. Kup im tam nejake poriadne svetlo.
Svetlo Exo terra je tiez zbyotcne. Normalna ziarovk akurat 4x drahsia. Ale budiz, su to tvoje peniaze.

Ked sa najes a nahodou potrebujes na zachod, myslis, ze to z teba ide prave to co si zjedol? Podla mna to bol trus z niecoho co zrala predtym. Nevidim na tom nic nenormalne. Mucne cervy niesu velmi dobre. Skor krm svabami, cvrckami, sarancatmi, smykanym hmyzom a niecim zelenym. To pozieranie trusu je uz nieco ine. Zrejme jej budu chybat nejake latky.Napis ake vit. pripravky pouzivas plus davkovanie.

Ja tam teda hlavne v popisu nevidim zadny rozumny zdroj viditelneho svetla, zato smazeni 160W dvema bodovkami - jak velke je to terarko a jake jsou v nem teploty? RG bych zase vylozene nezatracoval, zalezi na pouziti - pokud bude rozumne blizko ke zvireti tak nejaky smysl ma. Hlavne se zapomina na dostatek viditelneho svetla - RG nejak extra nesviti, zarovky delaj jen pod sebou nejake vyhrevne misto ale terarko bude jako takove tmave, pak jsou tady porad dotazy "agama nezere, spi" atd..

Moucni cervi jsou fakt nevhodni, nedavat!

pouzivam reptimineral c , no ty cervy jsem do toho akorat obalil a kdyz jim davam cinske zeli tak to posypu a dam jim to. Davkovani stravy stim mam totez pekne dilema nevim jestli krmit 1x nebo 2x denne. Ale pripada mi ze kdybych krmil 2x denne tak to nebude takovy problem. Cervama jsem krmil protoze nemeli ve zverimexu cvrcky tak sem jim musel neco koupit aby se aspon najedli.

Co se týče toho trusu, je to individuální, mám doma dvě agamy, jedna kadí každý den, druhá 2x - 3x do týdne, co se týče osvětlení, tak sem koupil obyčejnou dvouzářivku s reflektorem (2x38W), vy byste musel volit menši, takto by se vám tam nevešla a to Sun Glo nechte, to ničemu nevadí, de jen o to, že se jedná o obyč. tepelnou žárovku, že ste tedy nemusel kupovat tuto drahou, ale nahradit ji obyčejnými, dnes teda max. 60W, ale pokud ste tam chtěl mít 100W, tka by vám stejně asi nic jinýho než toto řešení nezbylo

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Mám dvě agamy staré 5 měsíců, žerou dost dobře, hlavně ta jedna, ta druhá spíš cvrčky. Ale v tom problém nemám spíš když kadí, tak mají docela zapáchající bobíky, je to normální?? Jinak vypadají normálně (bobíky) ale prostě jsou hrozně cítit.
Děkuju za odpověď :)