Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - přestala žrát

Mám páreček Agam vousatých asi 4 měsíce staré, samec v pohodě ale samice mi z ničeho nic najednou přestala žrát, dnes je tomu 3. den. Od té doby má věčně přivřené oči a zblízka když se podívám to vypadá že i lehce "zakalené" a nevím co s tím. Samec pořád v pohodě, samice taky až do teď. Díky za případné rady. Terárium 100x35x42 (DxŠxV), stálá teplota terária kolem 35°C.

Podle mýho názoru jsou tři dny ještě úplně v poho. Možná je jen ucpaná a potřebuje se vys...t.Když si projedeš ostatní posty tady na teraporadne, tak se určitě dozvíš, kdy už je to kritický a co na chovanci pozorovat

Podle mýho názoru jsou tři dny ještě úplně v poho. Možná je jen ucpaná a potřebuje se vys...t

To jo, ale v poho rozhodně není to

Od té doby má věčně přivřené oči a zblízka když se podívám to vypadá že i lehce "zakalené" a nevím co s tím....stálá teplota terária kolem 35°C.

Za 1. je to ještě celkem "malé" mládě, ta pokud je vše ok, tak žerou jak nezavřená a pauzy si nedávají (tedy pokud nejsou třeba čerstvě přemístěná do nového prostředí) Navíc pokud má zvíře přivřené oči bez lesku, tak je něco špatně. Namátkou třeba ta příliš vysoká teplota. V terárku by mělo být 26-28°C, v nejchladnějším místě i míň než jak těch 26°C a lokál klidně může být 45°C, ale zvířeta prostě musí mít možnost ochlazení. Sice jsou pouštní, ale v přírodě se taky negrilují pořád na slunci, ale zalézají přez největší žár do chladných úkrytů. takže 1. snížit teplotu. Za 2.- neterorizuje ji to druhé zvíře? Resp., je to vůbec samice?

http://photo.uloziste.com/?fotka=09d4e1d482786ae5. jpg&d=s63de9258c964ddb&size=3 lepší fotku se mi nepodařilo pořídit jelikož se pokaždé mázla, ale to oko i to druhé je stejné, vypadá to jakoby se zacelovalo nebo něco, a jíst pořád nechce, podařilo se mi do ní dostat mrkev dneska ale vypadalo to jakoby to vůbec neviděla nereagovala na to, ani na švába ani na nic, jakoby tu potravu vůbec neviděla, jako kdyby byla slepá...nevíte co s tím?díky.

jasne ze nevidi kdyz ma misto oka jen ten slepenej flek. :-( Pokud ma obe oci takovehle tak je prakticky slepa, nejaky zanet - koupil bych v lekarne opthalmoseptonex kapky a tim to snazil jemne - s citem ocistit. Vic poradi veterinar. Dejte ji pokud to jde do nejakeho karantenniho terarka - bez substratu, jen papirove uterky, staci i plastovy box pokud ho vyhrejete na spravnou teplotu.

ona když nevidí, tak pochopitelně ani nejí. Takže vykapat opthalmoseptonexem, tím se nic nezkazí a trochu to zvířeti uleví a nejlíp jít s nim k veterináři, co rozumí plazům. Možná na to bude potřeba opthalmo-framykoin, ale ten bez předpisu neseženeš. A každopádně odstranit příčinu, co tam máš za substrát a za světla?

V tomto případě bych doporučil umělě dokrmovat.
Tohle nezmizí ze dne naden.
Je mladá a potřebuje tekutiny i potravu.Ale je potřeba dělat to správně abys jí neublížil a aby to trvalo co možná nejkradší dobu.

Jestli se chystáš k doktorovi hned,tak se na to vybodni.On už bude vědět.

víš co? hoď sem fotku celého terárka. Ať je vidět, co tam máš za substrát a jak tam máš umístěná světla. Ono pokud neodstraníš příčinu, tak budeš moct chodit k veterináři pořád dokola.