Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarijní místnosti

Po tom co mi většina návštěv říká, že jsme pošahanci, že máme terárka v každém pokoji, kuchyni, předsíni a buhví kde ještě mě tak napadlo založit tohle "pochlubte se" vlákno kde by chovatelé ukázali jak to u nich doma vypadá :)

Veřím totiž, ze je tady spousta lidí, kteří jsou do chovatelství tak zapálení, že jim přijde uplně normalní podřídit veškerý nábytek, rozvržení a vybavení bytu přibývajícím teráriím jako to děláme u nás doma:)

Po tom co jsem si pořídil prvního chameleona a byl jsem se podívat u bratrova spolužáka doma, jsem nechápal jak si člověk může nacpat do jednoho pokoje 7 terárek a X beden se švábama a nejrůznějším krmným hmyzem..postupem času jsem tomu porozumněl:) Mám za sebou už cca 5 fází stěhování terárek různě po bytě, spoustu nábytku jsem dělal na míru aby mi to sedlo přesně jak potřebuju, spoustu jsem ho taky vyházel a i když se vždycky zdá, že další terárko už se prostě nevejde tak.... no vždyť to znáte:)

Tak ukažte jak "šílení" jste... :)

Tekhle jsem začal
[http://tera.poradna.net/file/view/10624-img-5033-j pg]

Zhruba o rok později
[http://tera.poradna.net/file/view/10625-100-5011-j pg]

Současný stav nafotím a přidám zítra:)

tak taky aktualizuju nejaky ty zmeny v terarkarne:)
Kvuli lihnoucim se mladata jsem potreboval zvetsit kapacitu odchovny, v ceste mi stala posledni policka v pokoji, televize a muj dlouhy leta pestenej pothos.. vsechno jsem to nemilosrdne odstranil, odchovnu nafouknul a vybavil Cat-rezistant pletivem na dvirkach a vubec vsude, kde ta kocici potvora pacickuje :D

[http://tera.poradna.net/file/view/16921-odchovna-1 -jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16922-odchovna-2 -jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16923-odchovna-3 -jpg]

Super, pokaždý, když tohle vlákno vidím, tak mám pocit, že nejsem jedinej magor v okolí :-D Vždycky mě to uklidní :-D Asi si to vytisknu a budu to ukazovat lidem, co se ptaj "Kde máš nábytek?" "Proč tu máš metrový škrabadlo, když nemáš místo na postel?" "Proč máš terárko v koupelně?"

Paradoxně se lidem kolem mě nejvíc nepochopitelný nezdaj larvy a vzorky v ledničce, terárko místo kosmetický poličky v koupelně a dokonce ani uteklí cvrčci (i když v okamžiku, kdy mi pláchnula chovná achatina a lezla po stropě, tak to bylo trošku rozpačité :-D) - ale jak můžu spát se zvířatama v jedný místnosti :-D To jsou okamžiky, kdy si člověk uvědomí, že ho chov zvířat asi poznamenal :-D

Čau vprvé řadě vím že reaguji na starý 2roky příspěvek..zajímalobymě jak máš řešene osvětléní v té tera stěně jestly tam máš všude vybojky aj u Samic chamíku nebo všude něco jiného ( četl jsem že mají být min 30cm od zvířat .zdásemito u tebe míň) a u těch odchovů asi jen klasika uvb spirala že ..budu rád když se semnou podělíš o info díky :) máš to hodně pěkný teď jsem jsito projel celý a pěknéj kus cesty jsi ušel než to dosáhlo této podoby ..

Tak jestli myslíš, ten kvetináč, tak ho ve starym teráriu používal jako úkryt, ještě se do toho vejde, ale už by to chtělo větší, což je celkem problém sehnat, protože v Bauhausu a podobných chtěj celkem kosmický částky... Ještě tam příjde nějákej pěknej větší pařez, ale to až se dostanu ven.

Díky..Zase tak moc se teplota nemění.Zatím jsem skoro nemusel zapínat topení(plynový kotel)a topím jen krbovkama.Díky tomu,že místnost je dost malá,stačí pár dřevěných briket a rychle se vytopí na 25°C.Přes den se teplota pohybuje mezi 24-25°C,večer trochu přitopím až na 28°C a do rána místnost pomalu vychladne na 23°C.Přes zimu samozřejmě plyn.kotel v kombinaci s krbovkama.Zatím spokojenost,levný provoz a jistota,že když náhodou odejde plyn.kotel,tak zvířata nepomrznou.Mám tam většinou trimouše a zatím žijí:-),kdyby bylo něco hodně špatně,asi by to dali najevo..Zatím ok,snad jsem to nezakřikl:-D.

pořídit si něco dalšího nebo novýho? to si nepomůžeš,podvaceti letech tvrdé výchovy když už su ve stavu že když odjedu tak vyndá vajíčka, popíše,uloží do inkubátoru,prcky vyndá z inkubátoru,nastřihne vajíčka co nevylezo,nakrmí myšky,mám heslo-jeto jiný druh který se nedá ochočit ale musíš se stím naučit žít-ti mín odrzlí a čerstvě ženatí at to nečtou moc nahlas dorostenky so nato háklivý/to víte vyšší forma života/:-p

Vypadá, to výborně. Do budoucna budu muset řěšit něco obdobného pro pardálky (ve spojení se skleníkem na období přibližně od března do října). Můžu se zeptat, jaké druhy tam chováš a zda u nezimujících to celé vyhřeje ten olejový radiator na stěně. Právě co nejeefektivnější ohřev na noční minimum 18C je asi ten největší problém.
Díky moc