Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topná folie

Dobrý den, potřebuji nějakým způsobem zvednout teplotu v tera u užovek červených..přemýšlím o topné folii Ultratherm Viv Strip 11
Topný pás Ultratherm - 15 x 41cm; 11W; 230V, ale nevím, když to dám na dno tera, mám na to rovnou dát ten substrát??? nebo nějakou mezivrstvu?? třeba sklo, nebo dlaždici??? Prosím poraťe..můj mail je marika.zemla@centrum.cz
Předem velice děkuji

Při teplotě v místnosti 22 st. C si myslím, že 60W je až moc. Já mám například 25W bodovku, při stejný pokojovce. Teplota na jednom konci terárka cca 21-22 st. C a pod žárovkou cca 35 st. C. Velikost terárka 90x45x45, je to to od Exo Terry, větrání zajišťuje přední lišta a polovina stropu. Předtím jsem tam měl 50W infra a to strop nesměl být zakrytej vůbec, to by tam měla jako na Sahaře. Otázka je kde teplotu měříte a taky jak kvalitní teploměr máte. Jinak si myslím, že topná fólie v kombinaci se 60 W žárovkou bude peklo... Nevím jak dlouho háďata máte, ale půlroční žížaly možná budou jen vystresovaný z nového prostředí a proto jsou schovaný. Muže to být tím, že máte moc velké terárium, i když tedy rozměr neuvádíte. Pokud má had v terárku možnost se nahřát, tak si to místo najde až to bude potřebovat.. Sám si vybere, kde mu je nejlépe. Ale obecně si myslím, že se Gutatám a hlavně Lampropeltiskám terárka zbytečně přetápěj. Vidím to u korálovek, nahřívají se jen po žrádle, nebo před svlekem, jinak si vybírají úkryt v chladné části terárka.

Děkuji moc, dobrá rada, prubla jsem zakrýt vršek,je z 1/3 mřížka, to určo pomůže....tera kupoval manža asi před 5 lety normoš ve zveráku. Teploměr máme digi pod lampou na skle a jeden na druhém konci terarka, (65x45x75vysoké), jsou tam taky ty lišty na větrání, jen ta vrchní říkám je 1/3 a tím jim to teplíčko utíká...fakt mi to nedošlo, až když jste to napsal...:-) uvidíme jak to poleze a zase pak vyměníme žárovku za tu slabší...Přikláním se i k tomu stresu.. :-( ...žížalky máme krátce a ze začátku tam dcerka hodně lozila...tož jsem jí vysvětlila že to nejde..a tak chodí koukat na "" prázdné tera..snad si zvyknou a občas se nám i ukážou.. :-) ....holátka jim dáváme 1x týdně (dle instrukcí, původního chovatele)a to je fofr, ale aspoň víme že je máme..Děkuju moc ... o jakou teplotu se mám tedy snažit?? všude jsou rozdílné názory...Teď je pod lampou 25st a na ruhém konci je necelých 23st. Děkuji a přeji krásný den..

Nevím jak je terárium řešené, ale může být problém v tom, že žárovka je při výšce terária 75 cm moc vysoko nad povrchem a prostě to teplo se dolů nedostane. Sice Gutaty nemám, ale pokud bude v terárku na jedné straně cca 22 st. a pod zdrojem tepla cca 32 st. C, bude to o.k. Hlavně teplotu měřte tam, kde se had pohybuje, tedy převážně u substrátu. Had si pak najde místo, kde mu to bude aktuálně nejvíc vyhovovat. Z Vaší odpovědi jsem to pochopil tak, že terárium je větrané boční lištou a pak jednou třetinou stropu, kterou jste teď zakryly. Na to zase pozor, větrání by ve stropě mělo být, případně v horní části bočních stěn, aby mohl cirkulovat vzduch a nebyl zatuchlej. Vložte foto terárka a třeba se k něčemu dobereme. Ale jak jsem již psal, při pokojovce 22 st. je 60 W žárovka až moc. Já ještě ve větším teráriu používám bodovku 25 W. Značka OSRAM s koseným kuželem, který má opravdu malý úhel vyzařování světla a tepla a mám ji tak 30 cm na povrchem.

Jinak jsou to hadi s převážně soumračnou až noční aktivitou, takže když jsou přes den v úkrytu, je to normální. Nadruhou stranu se tohle uvádí i u Lampropeltisek a jak někdy dokážou celej den šmejdit po terárku. Asi hadi moc nečtou to co se o nich píše :-D Hlavně když je máte krátce, tak jim dejte čas na přivyknutí.

Používám něco podobného + úsporky na přisvícení http://mojepapirnictvi.cz/elektro/svetelnezdroje-d oprodej/reflektorovezarovky/reflektorovazarovkar63 e2725w-osramconcentra-posledni2ks[106019]

nee.
mám terárko na podložce (karimatce), pak kabel, poskládaný tak, aby se sebe nedotýkal a na tom terárko.
Jestli chcete, tak vám k večeru pošlu fotku.

Jinak tedy malýho mám na ubrouskách. Až vetším hadům dávám lignocel nebo štěpky.

Presne používam rovnakú fóliu u gekónov, aj pri šváboch. Normálne dať fóliu pod terárium pod časť ktorú budem vyhrievať, karimatku (alebo 1cm polystyrén) - v mieste kde je konektor urobím vybratie podložky a hrejem. Substrát bez požitia termostatu to vyhrieva na cca 35 st. Pri gekónoch to mám OK, a pri šváboch mám termostat. Fólia mi beží nepretržite 2 roky ... žerie si svojich pár W - oproti žiarovke