Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousatá přestává žrát a spíše spí

Dobrý den, mám cca 3 měsíční agamku a posledních 14 dní mi přestává žrát. Cvrčka vezme občas,ale jen když jí vleze před nos(dříve je honila, že jsem se nasmál), teď jí, když nepočítam ty cvrčky, už jen z ruky jablko(obalené v reptivite), ale je to málo :(. Dříve snědla pár kousků jablka + 4-6 cvrčků a jednou za čas zophobase. Vyprazdňovala se normálně, teď taky ale v menší míře, páč nejí no. Teplota v terárku je na topnym kameni nad kterym je ReptiGlo 10.0 13w cca 40-45 °C a nejchladnější místo v rohu je 18.8 °C. Právě do toho rohu si zalezala na spaní,ale když sem rozjel světlo a kamen sama si na něj vlezla, ted už jen občas a jinak jí tam dávam růčo. Nemůže se jednat o zimní spánek? nebo proč nejí? Koupil sem i novou UVB, ale stejný je to pořád. Díky za odpověď.

20°C je sakra málo, to je tak na samotné zimování. Nejchladnější místo v teríriu pro pogonu by za běžného provozu nemělo klesnou pod cca 25°C.. :-)
Jinak k samotnému problému - jednoznačný pokus o zimování - zvýšit teplotu, aby nejchladnější místo bylo 25-26°C + dostatek světla a pestré stravy.

Dnes je celkem čiperná...a napadlo mi, jestli není možné, že na cvrčky ani zpophobase prostě nemá chuť..protože dneska jedla dost zeleniny a celkem s chutí, ale když sem jí dal cvrčka, tak běhala po terárku, jako by chtěla pryč. Napíchl jsem ho na párátko a, když sem ho dal před pusu, tak uhýbala..nevim co s tím?