Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s určením pohlaví Agamy

Prosím o určení pohlaví, já osobně si nejsem vůbec jistý. Kdyby to nestačilo pošlu jiné foto.

www.uloz.to/12827481/img-0639-jpg
www.uloz.to/12827483/img-0640-jpg
www.uloz.to/12827485/img-0641-jpg
www.uloz.to/12827487/img-0642-jpg
loading...

Dělají to samice i samci, většinou při zastrašování jiného jedince/predátora. Pokud ji máte krátkou dobu, nebo na Vás není zvyklá, tak se Vám snaží dokázat, že se Vás nebojí :-) Ale pokud ji máte novou, tak jí dopřejte čas, časté okoukávání a s tím spojené nafukování ji jen stresuje.

narodila se v listopadu ale nevím přesné datum.. měří 19,5 cm, teď večer jich snědla asi 10 ale jsou ještě tak centimetrový průměrně. V terárku 80x40x40 má obyč žárovku 60w, zářivku Repti Glo 10.0 UVB 45cm/18", pod žárovkou má 41°C, na nejstudenějším místě 29°C a nadrcenou sépiovku neustále k disozici, je to tak správně? Děkuju moc za rady :)

Rozměr tera - takhle malá pogona je v něm sice trošku ztracená (nicméně rychle do něj doroste), pro jednu dospělou je to sice jentaktak, ale při vhodném zařízení může vyhovovat .. :-)
Co se světel týče - pokud má k zářivce přístup do cca 10 cm, tak budiž. Ovšem byla by vhodnější výbojka (když nelze, tak UVB kompakt - lineárky obecně vycházejí nejhůře) + dosvětlit obyč. lineárkou.
Důležitý je teplotní gradient, nejchladnější místo 29°C mi připadá docela dost - vhodnější by bylo tak 26°C. Ale při této velikosti tera to jde špatně (vlastní zkušenost).

Velikost terárka i teplota jsou v pořádku (pokud tam má nějaké úkryty a tak). Určitě přidat mističku s vodou, pokud ji tam nemáte, ale ne moc hlubokou, aby se případně neutopila. Cvrčky obalovat v nadrcené sépiovce + třeba Roboran. Zářivka (T8 trubice obecně) vydává málo UV záření, takže pokud se agama nedostane pod ní tak na 15 cm, je to málo. Zvláště u mláďat která rostou mi přijde UV zásadní. UV zdroje se tu řeší stále, viz třeba zde: http://tera.poradna.net/q/view/199715-je-tohle-dos tacujici?

Občas dávat něco zeleného (může to tam mít pořád, když bude chtít, vezme si, jen měnit za čerstvé), stačí to tu trochu prohledat a najdete víc. :-)

Edit: Ernest byl rychlejší, ale aspon máte více názorů.

Ohledně vody si dovolím trošku polemizovat - někdo dává, jiný ne. Já misku s vodou dávám jen a pouze při zimování. Mláďata se stejnak denně rosí - když budou chtít, napijí se při rosení. Starší naopak zpravidla žerou více "zeleného", takže vodu mají v něm. Krom toho se též rosí, byť 1-2x týdně. :-)
Pogonám obecně stačí opravdu minimum vody.

vitamíny mám teď Reptivite a cvrčky tím krmím (dávám na salát) i oblaluji.. Misku se sépiovkou má v terárku a sama si bere nebo i mě z prstu. Mističku s vodou má a dávám tam tak 5-8mm vody. Agamka spí pravidelně zadrápkovná hned pod zářivkou a než se ráno rozhýbe, tak tam vždycky tak 1.5 hod je přímo pod ní.. mám radši i tak pořídit jinou? Zelené má taky pořád ale zatím ho nejí.. Je dobře když jí svítím 11-12 hodin denně? Nikde jsem to nenašla.. Přidávám fotku terárka, úkryty má po obou stranách kořenu, takové vydlabané misky tam jsou

Z té fotky nějak moc dobře nedokážu poznat, jak moc blízko se může k zářivce dostat. Pokud na těch cca 10cm, tak pak je to ok.
Jinak tera se mi zdá málo prosvětlené - zasloužilo by to ještě jednu normální zářivku (např. Sylvania Activa, tedy bez UVB), obecně totiž UVB zářivky nevydávají tolik viditelého světla.
Jinak doba svícení záleží na ročním období - já osobně v zimě svítím 11-12h, v létě i 14h denně.

U zářivky bývá každé ráno asi 10cm od ní asi hod a půl, vždycky se zachytí drápkama na desce.. Také se mi to zdálo docela tmavé.. doplním tedy tu zářivku Sylvania Activa.

Jinak teď si chci na teraburze koupit ještě samečka a samičku, abych měla jednoho kluka a 2 holky a jen co trochu vyrostou tak se chci přendat do terárka které má 105x60x55 dvh, bude ok když tam koupím

http://www.terashop.cz/index.php?page=shop.product _details&flypage=flypage.tpl&product_id=160&catego ry_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&I temid=1

plus obyč žárovku asi 60w podle teploty.. a zářivku Sylvania Activa? Akorát mají jen délku 60 a 120cm, 60 se mi zdá málo a 120 se mi tam nevejde.. Není něco podobného s délko třeba 90cm? A u té výbojky se bojím aby nelezli blíž jak na těch 30 cm, jak se tomu dá zabránit?

Díky moc za všechny rady :-)

větrací otvor má 6x40 cm a je uprostřed stropu u malého terárka (8Ox40x40, u velkého(105x60x55) mám 3 větrací otvory 8x30 cm, dva jsou na stropě a jeden z boku.. výbojku budu asi kupovat jen do toho velkého, malé zatím provizorně dosvětluji lampou ale změna je vidět dost

General LK:podle těchhle fotek to nejde určit...už tu vidím že někdo píše samice a někdo samec.pochybuju že by to z těchle fotek určili:Dzkus fotnout stylem jako TerkaS a víc zahnout ten ocásek:)

TerkaS:s větší pravděpodobností to podle mě bude samička:)jenom by bylo lepší u toho fota ještě víc přihnout ocásek směrem k hlavě a mělo by to jít dobře rozeznat.

Ještě přidám dvě fota, která se týkají něčeho jiného ale ať nezakládám vlákno. Přítelkyně pořád říká že má dlouhý drápky a že je zapotřebí jí je ostříhat. Já si myslím že je to absolutní zbytečnost. Sice občas škrábe když leze po ruce ale v přírodě jí je taky nikdo netříha, tak prosím o váš názor.

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/685/img0805up .jpg/[/img]
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/7/img0807mr.j pg/[/img]