Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej švábů Brno???

Zdravím,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nevíte o nějakém chovateli z Brna či blízkého okolí, který prodává krmné šváby (různé druhy a velikosti) a třeba i červíky?
Vím o burzách co jsou v Brně, ale většinou je z pracovních důvodů nestíhám. A ve zverimexu je odmítám kupovat, protože jsou předražení, většinou polomrtví a nebo vyhladovělí čili nekvalitní :/.

Předem moc děkuji za jakékoli tipy!!! :)

Tak je skuste třeba chovat tak jako já.
Ikdyž nemáte mnoho času jsou nenároční .Nejlepší je druh B.dubia který umře po tom co by vám mohl utéct.
Mají výhodu tu že necvrkají jako cvrčci a nejsou tak nároční ikdyž dlouho trva než se vyklube šváb.
U chovatelů to také není o moc levnější než ve zverimexu.
Co chováte za zvíře?

Tak zrovna tento druh se množí hodně špatně. Já osobně množím Švába šedého, který se množí úplně sám. Pro moje chameleony a gekončíky to vyhovuje. Šváb šedý je tedy menšího vzrůstu a je rychlý, ale množí se snadno. Ty Argentinské teď začínám množit. U nich je výhoda, že jsou obrovský. Teď mám největší dospělce.

Jestli jsou k dispozici pořád ty švábi šedí, pár bych jich na zkoušku vzal. Kdyžtak napiš sem cenu a nějak se dohodneme.

A ještě bych rád kupoval dospělce cvrčků od někoho z Brna. Naprosto souhlasím s prvním příspěvkem, že je to v obchodech děs. Když už za to ty nehorázný prachy dám (50,- za špatně přebranou krabičku s naprosto každou velikostí, i když je na ní napsáno "VELCÍ"), tak honem zkrmit, protože zdechaj jak na povel. Čili poměr cena/výkon velice bídný.

Nevíte o někom z Brna?

Právě proto, že kus není jako kus ...
Je to novinka :-) ale zároveň garance toho, že co chci, to také dostanu.
S deseti menšími jde automaticky 10 větších v toleranci +/- 5 mm - jsou to drobná zvířata ;-)

Jinými slovy, chci 20 x 3 cm - dostanu 60 cm a s nabízenými bonusy ...
To chce vyzkoušet.
K.

kdybych to měl zhrnout
1. šváb šedý neskutečně rychle se množí,ale leze povšem to jest plast i sklo a když zdrhne v bytě počítejte s deratizací, mě se množili normálně při pokojové telotě,jak šílení ,proto jsem se jich zbavil
2.šváb dubia hlavní výhoda vůbec nesmrdí snad ze všech krmných švábů, nelezou po plastu a skle,ale opravdu se pomalu množí a člověk musí mít velkou kolonii. U mě nevýhoda hned se zahrabávaj při krmení docel tvrdá slupka švába, ideál přitápět pro množení
3. šváb tartata neleze po skle ani plastu ,měkký lehce se množí ,ideál přitápět

Neregistrovaní tudy občas jen proběhnou ...,
ale i tak se pokusím rozvést:
(pro nejednoho čtenáře bude jistě nošením dříví do lesa)

▼ sleduji výlučně zájem krmeného zvířete, tedy množství předkládané krmné hmoty (KH),
předpokládám i její dlouhodobé sledování, pomíjím člověka ve všech jeho rolích
▼ mnoho paralel lze nalézt i v oblasti zásobování obyvatel potravinami či ve vlastní kuchyni
▼ vnímám a respektuji, že velké a obrovské objemy nelze bez objemových či váhových jednotek snadno
za jakýmkoli účelem realizovat, ale bez vlivu na níže uvedené
▼ pokud je používáno více druhů krmných zvířat, pak je intenzita níže uvedeného rozdílná mnohem více

▼▼ délka kusu (a počet)
asi nejsnáze představitelná veličina
ale také nejčastěji zdrojem nespokojenosti či kritiky, rozporu mezi očekávaným a skutečným,
(nechť si čtenář sám na internetu nalezne případy).

Tvrdím, že je významný rozdíl KH při stejném počtu vel. 3 cm nebo vel. 2 cm.
Zadefinováním celkové délky je tento rozdíl značně eliminován odpovídající úpravou počtu.
Zcela nikoli, protože s délkou se mění i další dva rozměry.

Obdobná a "intenzívnější" situace či rozdíly nastávají u "veličiny" semi/sub-adult - adult.
Rozdíl v délce může být např. u adultů více než 1 cm.

▼▼ objem (odměrné nádoby nikoli KH)
též poměrně snadno odhadnutelná veličina.
Tvrdím, že v nádobě objemu 1 litr bude více KH při vel. 2 cm než při vel. 3 cm,
obzvláště pak u semi/subadultů vůči adultům.

▼▼ hmotnost
ne snadno odhadnutelná veličina (různé druhy, různá stádia = různá měrná hmotnost)
pro sledování příjmu krmných dávek nesnadno použitelná veličina.
Tvrdím, že se obzvláště u větších množství projeví aktuální stav zvířat,
zavodněnost, plnost trávícího traktu; měrná hmotnost se během času (i dne) mění.
Je třeba mít rovněž na paměti, že je hmotnost tvořena i balastními částmi těla,
druhově či vývojovým stádiem někdy výrazně odlišně.
Nelze vyloučit, že bude mít těžší zvíře menší KH než lehčí.
Je pravdou, že kilogram samců bude jinou KH než kilogram samic stejného druhu.

Zdravím --šváby blaptika dubia chovám rovněž a myslím si ,že prodej na litry nebo na kila je nefér pro odběratele..jestliže je to prodej na litry ,tak se do litrové míry dají velcí jedinci--- mnohdy už na vyřazení-- s krátkým životním limitem...rovněž tak i prodej na váhu...ovšem každý to vidí jinak,,nikoho tímto nenapadám..já osobně prodávám ve velikosti od 3 cm. za 1 kus -1.50 kč.ze zásady mladé,veterinárně kontrolované,nutričně hodnotné jedince..zdravím a přeji šťastný Nový rok.----Alka