Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej švábů Brno???

Zdravím,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nevíte o nějakém chovateli z Brna či blízkého okolí, který prodává krmné šváby (různé druhy a velikosti) a třeba i červíky?
Vím o burzách co jsou v Brně, ale většinou je z pracovních důvodů nestíhám. A ve zverimexu je odmítám kupovat, protože jsou předražení, většinou polomrtví a nebo vyhladovělí čili nekvalitní :/.

Předem moc děkuji za jakékoli tipy!!! :)

Neregistrovaní tudy občas jen proběhnou ...,
ale i tak se pokusím rozvést:
(pro nejednoho čtenáře bude jistě nošením dříví do lesa)

▼ sleduji výlučně zájem krmeného zvířete, tedy množství předkládané krmné hmoty (KH),
předpokládám i její dlouhodobé sledování, pomíjím člověka ve všech jeho rolích
▼ mnoho paralel lze nalézt i v oblasti zásobování obyvatel potravinami či ve vlastní kuchyni
▼ vnímám a respektuji, že velké a obrovské objemy nelze bez objemových či váhových jednotek snadno
za jakýmkoli účelem realizovat, ale bez vlivu na níže uvedené
▼ pokud je používáno více druhů krmných zvířat, pak je intenzita níže uvedeného rozdílná mnohem více

▼▼ délka kusu (a počet)
asi nejsnáze představitelná veličina
ale také nejčastěji zdrojem nespokojenosti či kritiky, rozporu mezi očekávaným a skutečným,
(nechť si čtenář sám na internetu nalezne případy).

Tvrdím, že je významný rozdíl KH při stejném počtu vel. 3 cm nebo vel. 2 cm.
Zadefinováním celkové délky je tento rozdíl značně eliminován odpovídající úpravou počtu.
Zcela nikoli, protože s délkou se mění i další dva rozměry.

Obdobná a "intenzívnější" situace či rozdíly nastávají u "veličiny" semi/sub-adult - adult.
Rozdíl v délce může být např. u adultů více než 1 cm.

▼▼ objem (odměrné nádoby nikoli KH)
též poměrně snadno odhadnutelná veličina.
Tvrdím, že v nádobě objemu 1 litr bude více KH při vel. 2 cm než při vel. 3 cm,
obzvláště pak u semi/subadultů vůči adultům.

▼▼ hmotnost
ne snadno odhadnutelná veličina (různé druhy, různá stádia = různá měrná hmotnost)
pro sledování příjmu krmných dávek nesnadno použitelná veličina.
Tvrdím, že se obzvláště u větších množství projeví aktuální stav zvířat,
zavodněnost, plnost trávícího traktu; měrná hmotnost se během času (i dne) mění.
Je třeba mít rovněž na paměti, že je hmotnost tvořena i balastními částmi těla,
druhově či vývojovým stádiem někdy výrazně odlišně.
Nelze vyloučit, že bude mít těžší zvíře menší KH než lehčí.
Je pravdou, že kilogram samců bude jinou KH než kilogram samic stejného druhu.

Zdravím --šváby blaptika dubia chovám rovněž a myslím si ,že prodej na litry nebo na kila je nefér pro odběratele..jestliže je to prodej na litry ,tak se do litrové míry dají velcí jedinci--- mnohdy už na vyřazení-- s krátkým životním limitem...rovněž tak i prodej na váhu...ovšem každý to vidí jinak,,nikoho tímto nenapadám..já osobně prodávám ve velikosti od 3 cm. za 1 kus -1.50 kč.ze zásady mladé,veterinárně kontrolované,nutričně hodnotné jedince..zdravím a přeji šťastný Nový rok.----Alka