Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodní želvy vypuštěné v čr

Zdravím vás všechny teraristy, měla bych takový zvláštní dotázek, zajímáte se tady někdo o druhy vodních želv, které "lidi" vypustí, když jim želvy vyrostou? váhám nad tímto tématem k diplomové práci, ale abych řekla pravdu, tak mám půlroční mimčo, tak se nemůžu sbalit a jet hledat želvuchy, proto mě napadlo, že by někdo z vás mohl vědět, kde se vyskytují, a tím mi neuvěřitelně ulehčit práci. jde mi především o místa, počty, druhy atd, ale to vše už si zpracuji, jen kdybyste někdo věděl o výskytu, tak prosím radte, nebo popřípadě na koho bych se mohla obrátit. předem děkuji, s pozdravem Radka

já to myslela spíše tak, že jestli někdo bydlíte poblíž nějakého vodního toku a víte, že se tam nějaká želva objevila, zda byste mi sem nehodili to místo, kde víte, že jsou, jinak želvy odchovávám několik let, stejně tak hady a jelikož jsem absolvovala BP, tak opravdu vím co to je sběr dat, mě jen šlo o to, abych jich tam zahrnula co nejvíce, nikoli o kopírování údajů, stejně všechna místa objíždím a kontroluji je pravidelně, nicméně za rady a tipy neskutečně děkuji a kdyby se ještě našel někdo, kdo o ničem ví, tak mi to prosím napište, klidně Vás uvedu i do práce, zda Vám půjde o to, zatím

No mám pocit, že už něco najdeš pomalu na každém třetím rybníce. Před dvěma lety syn při rybaření nějaké želvy viděl na Jevaských rybnících za Prahou. Já loni viděl želvy na lagunách v okolí Kostelce nad Černými lesy, co jsem slyšel, v okolí Brna jsou na každé druhé louži (před vypuštěním byly bezpečně na Brněnské přehradě) .....

Ted v nedeli jsem vyfotil jednu v rybnice ve Vinorskem parku v Praze 9. Pozorovany tam byly uz loni i predloni, takze musela uspesne prezimovat a to byly ted ty kurva mrazy... Jestli chces foto z mobilu tak si napis na d.velechovsky(at)volny.cz je to ta s oranzovym flekem ze strany na krku.

Dobrý den, chtěla bych upozotnit v Ostravě u slepích ramen Odry jsem našla s kamarádkou a jejím psem snůšky a vyděli jsme i mláďata želvy nádherné. Je tam minimálně jeden druh a to želva nádherná která se dokáže zde za dlouhého léta dokáží se i rozmnožovat.

Ahoj,
tohle je moc zajimave pozorovani, z Ostravy uz mame pozorovani mladat a snusek od Vyskovickych tuni, myslite, ze by bylo mozne se na lokalitu prijet co nejdrive podivat a pripadne tam umistit teplomer? Pamatujete si presne ta mista kde snusky byly? Ten pes to vycuchal v zemi? Psi se pro vyhledavani zelvych snusek totiz tradicne pouzivaji, u nas ale neznam nikoho kdo by je k tomu pouzival ,zatim :) Dekuji vam mnohokrat za prispevek a tesim se na vasi odpoved. Kontakt na me je 606381557, kdybyste chtela urychlit komunikaci :)
Hezky den,
Jindrich Brejcha

Ahoj !
Jelikož jsem i vášnivý rybář a u vody jsem velmi často, mohu potvrdit, že např. v okolí Brna jsou želvy nádherné téměř ve všech stojatých vodách a některé i úspěšně přežívají zimu. Konkrétně jsou na rybnících v Mariánském údolí v Brně-Líšni,v Holáskách, Chrlicích, Ponětovicích aj. Foto je z Líšně ( rybářský revír MRS Líšeňská říčka 1 ).

Dobrý den,

želva nádherná je zajímavé téma. Od roku 2008 se zabýváme sledováním výskytu a působení želvy nádherné v ČR a od roku 2010 i sledováním dalších druhů. Jindřich Brejcha v roce 2010 napsal bakalářskou práci a nyní pracuje na diplomové práci na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Články o želvách vyšly v časopisu Herpetologické informace, který vydává Česká herpetologická společnost www.herp.cz. Každý záznam výskytu je důležitý, aby pomohl objektivně zhodnotit působení želv. Záznamy včetně obrázků můžete umísťovat na www.biolib.cz (Mapování výskytu obojživelníků a plazů).
Uvítáme jakoukoli spolupráci. Možné je vypracování bakalářských či diplomových prací. V současné době domlouváme rozšíření spolupráce i na Slovensku.

RNDr. Martin Šandera, Ph.D.
m.sandera@seznam.cz

www.herp.cz

Ahoj Radko,
skvely napad rozjet zde takovouhle diskuzi :), prosimte, jestli te to tema opravdu zajima a myslis to vazne, urcite bychom ti i radi s diplomkou pomohli, dat o rozsireni mame furu, takze by se s tim treba dalo i neco vymyslet, jen tady na tebe nevidim kontakt, jak uz psal Martin muj skolitel venujeme se tomu od roku 2008, prace na zelvach je urcite spousta jen je potreba si to dobre promyslet. Dyztak se nam ozvi, bud kontaktuj Martina nebo me na jindrichbrejcha@yahoo.co.uk.
Tesim se na treba nejakou peknou spolupraci,
s pozdravem,
Jindra Brejcha

P.S. tady jsou nase facebook stranky tak tam lidi kouknete a nalezy, ktere jsou moc dulezite davejte na biolib, primarne nejde o to udelat na tom statistiku a vyprdnout publikaci, ale o sledovani nepuvodniho druhu v CR. Na zaklade vasich dat, ktera jsou predavana do ceskych i svetovych databazi pak muzeme treba pomoc zelvam i nasi prirode ;).

Američtí-ninjové/172144079539077

tak konečně jsem se sem zase dostala, všem děkuji za tipy a náměty, ted počkám na rodičák a hned po připsání na účet se všude rozjedu, ještě jednou všem moc moc díky a samozřejmě, kdybyste ještě kdekoli objevil jakoukoli "vodnici" :-) tak to sem zase hodte :-) díky a mějte se všichni moc moc hezky!!!