Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Thrasops jacksonii

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat jestli někdo chová nebo choval. Postřehy z chovu, fotky nebo nějaké osobní zkušenosti.

Budu rád za každé info nebo postřeh. Na netu toho bohužel moc není. Děkuji Martin

loading...
Předmět Autor Datum
Osobni skusenosti nemam, ale tady mas odkaz: www.venomland.net. Zaregistruj se a najdes tam pekne fo…
mat-fyz 17.04.2012 12:59
mat-fyz
Občas je někdo doveze, ale chovají se celkem málo. V Německu vím o pár lidech, co je odchovali, ale…
Aurifer 17.04.2012 13:07
Aurifer
Toho se právě taky bojím, že když bych vzal i povíc importovaných jedinců, že bych se netrefil jestl…
Bergi 17.04.2012 13:55
Bergi
co se týče toxicity tak těžko říct, snad nejsou ani známé žádné případy po pokousání, aby se to mohl…
Aurifer 17.04.2012 14:56
Aurifer
Koukal jsem i na zahraniční inzerci, prodává je jeden hungároš...ale také jen jednu, chtělo by to na… poslední
Bergi 17.04.2012 23:52
Bergi

Občas je někdo doveze, ale chovají se celkem málo. V Německu vím o pár lidech, co je odchovali, ale je jich jako šafránu...choděj celkem dost zdevastovaní, hůř držej a ještě hůř žerou, navíc málokdy jsou v 1 importu zvířata jednoho druhu, obou pohlaví a ještě v přežitíschopném stavu. Většinou to bývá směska několika druhů a je problém je potom dopárovat. Teď naposled je společně s několika boomama dovez Michael nějak loni na podzim, ale zase to byly různé druhy vesměs po 1 kuse. všechna zvířata myslím že zkončila v Německu.

Co se týče chovu, tak ten je prakticky stejný jako u boomů- velké polosuché terárko s dostatkem větví a úkrytů. Pro začátek je dobré ho zastínit a poskytnout dostatek úkrytů, protože si rádi rozbíjejí už tak po importu rozbité nosy o sklo, kdykoliv se něco pohne v okolí terárka. Jsou to plašani, ale na manipulaci nejsou kousaví...celkem naštěstí, páč to jsou nukleární hovada s velkou hubou, velkýma zubama a asi nezanedbatelnou toxicitou.

Co se týče mé osobní zkušenosti, tak měli jsme něco přez rok "páreček" z importu, který jsem po nějaké době celkem úspěšně rozfungovala a rozkrmila. Ale žrali jen holoubky diamantové a mláďata hrdliček. Hlodavce nebo jiné ptáky ani ťuk. Po nějaké době přestali jančit, když se přišlo k terárku, ale jak se otevřelo, tak mizeli v úkrytu. Fógli se museli vypustit do terárka a pak nejlíp odejít někam pryč na hodně dlouho. Večer pak, když fógli začali usínat je hadi sežrali. No a po cca půl roce jsme zjistili, že 1,0 je jacksoňák a 0,1 je nějaký jiný druh, který jsme ani nerozklíčovali :-D. Takže po nějaké době neúspěšné snahy na dopárování jsme je "pustili dál", páč dva sice nádherní, ale nukleární plonkáči žeroucí výhradně holuby, to je prostě výhra :-/

Toho se právě taky bojím, že když bych vzal i povíc importovaných jedinců, že bych se netrefil jestli budou opravdu T.jacksonii:-(
Tu toxicitu bys porovnala s D.typus, je to tak na stejné úrovni? Nemáš náhodou nějaké fotky v čem si je měla fotky těch tvojich?

Na venomlandu jsem se už koukal, i tak díky :-)

Ted nevíš jestli je čistou náhodou někdo v ČR nemá?

co se týče toxicity tak těžko říct, snad nejsou ani známé žádné případy po pokousání, aby se to mohlo porovnat. On je to celkem nekousavý druh, možná proto. Nicméně je to druh blízce příbuzný s těma boomama a lovící ptáky, takže bych to určitě nepodceňovala a zbytečně se nenechala kousat. Fotky nemam, když jsem se objevila, natož s foťákem, tak brali čáru, takže fotky byly nekvalitní. Takže jsem je mazala.
Jinak v Německu se občas nabízejí třeba v Hammu, ale spíše odchytové kusovky. Tady v ČR co vim je měl Borůvka, ale ten měl ty zvířata od Michaela a taky je myslim brzy poslal dál do světa...jestli je měl někdo další to netušim, ale třeba se ozve.

Koukal jsem i na zahraniční inzerci, prodává je jeden hungároš...ale také jen jednu, chtělo by to natrefit jak si říkala někde po kupě aspon 5-6 zvířat ale stejných a ze stejné odchytové oblasti nebo ještě lépo odchov, ale to si asi momentálně můžu nechat jenom zdát...že na něco takového kápnu

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...