Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lacerta agilis - chov v zajetí

Asi to bude locked, ale proč to sem nezkusit dát xD Pokudjste vyfotili něco pěkného, ikdyž běžného, tak sem s tím ... U nás se tento týden topila v zahradním jezírku Lacerta Agilis ( snad ? ). Napadlo mě tak, daj se tyto ještěrky chovat v zajetí ?
Změna předmětu, původně: Fotky všeho co již po zimě vylezlo z pod kamene (halapremek) (halapremek)
Jelikož se vlákno posunulo jinam, než byl úmysl, nemažu, pouze měním název vlákna. Na chlubení se používejte přišpendlené vlákno herpetofauna a batrachofauna 2012 (halapremek)

klacek by hned babča vyhodila, že není estetickej

a tahle nezarostla jezirkova folie jako esteticka je? Tak na okraj proste dejte alespon kokosovou sitovinu nebo okolo te "diry vylozene igelitem" nasazejte treba vrbinu penizkolistou, rdest nebo nejakou plazivku po ktere si jesterky samy vylezou. Takhle to je pro ne akorat past, ze ktere se samy nevyhrabou. Te samici, ktera navic vypada brezi ten nedobrovolny pobyt ve vode dobre urcite nedela.

souhlas s Mad Mikem a JaBulou- takovýhle s prominutím debilní a sobecký přístup bych od teraristy fakt nečekala ::) Naopak pokud člověk má na zahradě jezírko, tak je i jeho poviností zajistit, aby spadlí živočichové měli možnost vylézt. To se netýká jenom ještěrek, ale třeba i žab, ježků atd...takhle máte na zahradě akorát past na zvířata. A co se týče okukování ještěrek, tak ty ještěrky zřejmě někde v okolí bydlí. Když je nebudeš honit a obtěžovat, tak zkrotnou a nechají se okukovat i bez toho, že bys je musel týrat odchytem do jezírka. Já měla agilisky a vivipary bydlící na zahradě naučené na krmení, kdy jsem jim ze začátku házela cvrčky, pozdějc se naučily žrát přímo z ruky a vůbec se nebály. Takže našich tuzemských druhů ještěrek si člověk může užívat i bez toho, že by je zavíral do terárka. A pokud je k nim ohleduplný a dá jim čas, tak se ho přestanou bát stejně, jako v tom terárku a budou se chovat přirozeně i v jeho přítomnosti.