Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem splasklé vajíčko ?

můžete se prosím mrknout na toto vajíčko?Obě dvě jsou inkubované stejně od jedné samičky a měli stejnou velikost.Doba inkubace je již 80 dní při teplotě 27°C a vlhkosti + - 80.Včera v noci mi vajíčko splasklo a čekala jsem že vyleze mrňous jenže do ted se nic nestalo.Sledovala jsem i jestli se ve vajíčku nějak nehýbe,ale nic.Nevím zda se neudusil protože není proříznutý.Je fakt,že byli nadměrně veliké,tak nevím jak jsem se dočetla zda nejsou zavodněné.Ještě jsem se s tím nesetkala.Myslíte,že bych měla vajíčko otevřít,nebo ho ještě nechat?Nejspíš už bude pozdě.I ta doba inkubace mi příjde dlouhá.Přikládám foto díky.

loading...

Omlouvám se že zasahuji do rozvitého fora ale potřebuji se zeptat co dál v tomto případě:

Dnes jsem našla u gekončíků nočních. Lezli po něm malí broučci nejspíše mláďata od smýkaného hmyzu kterým jsem je nedávno krmila. tak jsem jej dala do vlhkého lignocelu. Ale tom vajíčko zmeklo toho jsem se lekla a vrátila jsem ho zpět do terária. Z jedné stany je pěkné hladké z druhé hrbolaté až namáčklé.
Nemože se něco stát malému. Je to moje první vajíčko tak si stím moc nevím rady.
Budu ho moci očistit od lignocelu? Zítra ho donesu do tepla. Dnes ještě bude muset zůstat při pokojové teplotě v teráriu.
Předem děkuji moc za radu.

Předem moc děkuji za rady.

Ano taky jsem si to myslela je pravda,že v této krabičce byl vlhčí podklad.Nechtěla jsem ho přesouvat tak jsem doufala,že vyschne.To druhé vajíčko bude taky určitě mrtvé.Ta doba 80 dní mi přišla dost.A co kdybych to druhé vajíčko otevřela ještě než se utopí?No to bych asi musela vychytat přesný čas vid?Sakra a tahle samička má zrovna tak silné mládata.No příště si dám větší pozor.

za jak dlouho se ti při těchle podmínkách líhnou hotová mláďata? To druhé vejce zatím vypadá živé, nebo čerstěvě utopené (bez ještě zjevného rozkladu). Tak otevřít ho můžeš zkusit, ale zase pokud se vejce otevře moc brzy, tak má někdy mládě ještě moc velký žloutkový vak a pak je slabé, protože mu ten zbytek z toho vaku chybí, nebo vůbec nepřežije.

Tak jsem ho otevřela a by tam mrňousek.Mám ale pocit,že umřel asi dřív než se udusil,protože měl na hlavě takovou bouličku a vůbec neměl ztrávený vak.Pro představu a zkušenost jsem to vyfotila.Vím není to hezký pohled,ale popisování nemá cenu.Nejspíš vrozená vada.Jinak by opradvu krásný ....Co s tím druhým mám ještě počkat až splaskne?Jinak inkubuji cca 70-75 dní

Jj, to bylo špatně se vyvíjející, defektní mládě, navíc dost opožděné ve vývoji. Ta boulička je mozek, z nějakého důvodu tam nedošlo k uzavření lebeční kosti. To by se stejně nevylíhlo. Co se týče toho druhého vajíčka, tak můžeš to zkusit, no...pokud se ti vajíčka při stejných podmínkách líhnou dřív, tak myslím, že tam bude také mládě, kterému něco brání v tom se normálně vylíhnout.

Zkusila jsem prosvítit i to druhé a je krásně čirá a žilnaté.Zkusím ho otevřít jelikož už by mě být vylíhnutý a váček zatažený.Když ho v tom mega nacucaném vajíčku nechám na 95% by se stejně utopil.Je nevím pokud bude živé a nebude nějak přirostlí k tomu váčku?Nevím jak bych ho odstranila??

Osobně nejsem moc příznivcem otvírání vajec, ale jako pokus pro tebe to může bejt dobrý. Vejce opatrně rozřízni a když v něm bude živej prcek tak ho ještě v tom vejceti nech. Měl by potom už vylízt sám. Jestli žije poznáš tak, že když se ho dotkneš, tak sebou cukne.

Pokud tam není celej žloutkovej vak, tak bych ho chvíli nechal. Jak poleze tak mu nejspíš ten váček odpadne. Hlavně to chce hygienický podmínky ať se mu tam nedostane nějakej bordel a nedojede na to. Kdyby ten váček byl hodně velkej, tak už to bude loterie, páč ten prcek bejvá děsně slabej...

nech ho v inkubátoru a na stejnejch podmínkách, jako bylo vejce, včetně sterilního mírně vlhkého vermikulitu. Není dobré, když tam není žádný substrát, ale zase ten substrát musí být čistý a pokud možno co nejsterilnější. Ten váček vůbec neřeš a nech mládě v klidu, ať nemá moc důvod šmajdat a zbytečně se nezraňuje. ten váček sám zaschne a odpadne, možná se do té doby ještě zmenší, protože než zaschnou cévy, mládě z něj ještě stihne něco odebrat. Ale jak už psal cejna, ten prcek je dost slabej...navíc podle fotky tam bylo opravdu hodně vody.

Já se ho právě bála dát na ten vermikulit aby se mu neobalil ten váček a netahal to celé sebou.Ted je ve stejnem inkubátoru v jakém byl takže stejná teplota a vlhkost.Jsem ráda,že má alespon maličkou šani na život:-)Té vody tam bylo fakt plno.Propíchla jsem to a stříkalo to jak blázen byl tam tak půlka malého panáka čiré vody.Příště si na to dám fakt pozor.Myslíte,že ta voda má vliv i na ten vývoj?Myslím tím,že po 80 dnech ještě neměl strávený ten žloutek.

to, že se mu ten váček obalí nevadí. Ono by bylo spíš horší, kdyby ten váček naschl na stěnu a přilepil se. Mládě by se mohlo snažit uvolnit a poranit si tim vnitřnosti. Co se týče té vody, tak ta má většinou vliv spíš potom na samostatné líhnutí, kdy se mládě při něm utopí, než na samostatný vývoj....spíš si myslím, že to mládě je prostě z nějakého důvodu opožděné.

Asi budu znít jako nelida, ale já bych takové mládě nezachraňovala - tohle ho nejspíš poznamená. Nechci, aby to vyznělo, jako že je to blbej gekončík, to opravdu ne, ale zrovna u gekončíků není nutný zachraňovat každý mládě.

Kriplik byt nemusi, kdyz to bylo jen prevlhcenym substratem, ne? Tusim predloni se nam vylihlo mrnavoucke mlade s velikym zloutkovym vackem ktery si samozrejme utrhlo. Nevim proc k tomu doslo, mozna taky prilis vlhky vermikulit (druhe vejce nic, uvnitr "utopene" plne vyvinute mlade) - ale dostalo se z vejce samo a lozilo v krabicce. Malinkate nic, snad pulka velikosti normalnich mladat, nedaval jsem mu zadnou sanci. Ale prcek mel neskutecnou vuli zit, byl az prekvapive vitalni. Od mala lovil jak vztekly a krasne rostl, ve 2 mesicich byl vetsi nez mladata co se lihli tyden-dva pred nim.

ano přesně proto to dělám :-)Pokud by to mládě bylo viditelně postižené je to o ničem jiném.Toto mládě jen mělo ten váček a je menší a vůbec není jistota,že to bude kriplík.Jinak se nikdo nemusí bát,že pokud by mělo nějakou vadu že půjde do chovu.Na 100% nepůjde.Pokud se ke mě nějaké takové mládě dostalo darovala jsem ho vždy nikomu kdo je měl samostatně na mazlíky,nebo do skupinky bez opačného pohlaví a byl na to upozorněn.

takhle, ono co se má vylíhnout se samo vylíhne. Já za normálních okolností taky nejsem příznivcem otvírání vajec a obvykle to nedělám...ono to zvíře nemusí mít zjevnou vadu a může normálně žít a vyvíjet se, "jen" prostě bude slabší. Což nemusí být patrné, "jen" jeho potomstvo taky nebude hýřit silou a životaschopností. Souhlasím s lacertou, Cejnou a Daniem, mám na to stejný náhled, ale když vidim tu tvou úpěnlivou snahu, tak se snažim pomoct, no...

Nehovorim, ze to zakonite musi byt kripel. Ide mi skor o to, ze v prirode by to zviera z vajca proste nevyslo, a ak ano, v takom stave by zrejme dlho neprezilo. Ale ako tu uz padlo - ak to dycha.... To je to, oc tu bezi...
Poznam dost ludi, ktory ked maju znasky, nechaju to vsetko len na zvierata. Bud vynde samo, alebo nie. Proste prirodzeny vyber. U nejakych raritnych zvierat, alebo zvierat ktore sa tazko mnozia taketo zachranovanie chapem. Ale treba uznat, ze toto tu uz niekedy ide fakt do extremov. Nieje odveci si uvedomit, ze takto si clovek doje.ava casto aj vlastne chovy. ked sa mu po par rokoch vratia novy chovanci ktory budu potomkovia niektoreho z "zlych" mladat.

Jo s tim vseobecne souhlas, ja to taky nechavam "na prirode" - bud se to vyklube samo nebo ne. Z vejce tomu nepomaham, pokud na to nema dost sil tak to holt prezit nemelo. Jinak to nase mlade o kterem pisu - nasel jsem foto kdyz mu bylo tusim neco pres 4 mesice: http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ Jestirci/jestirci-05-02-2011_01a.jpg - ten albin, vedle jako meritko dospela samicka - afganec po "divokych" rodicich.

Tak vzhledem k tomu, že první mládě se špatně vyvíjelo, druhý vypadá jak vypadá a ještě převlhčený substrát...no, pro mě by to bylo na zkrm. Protože i když nebude mít vnější poškození, tak kdo zaručí, že nebude produkovat zmetky? Já se taky dřív snažila zachránit co šlo, ale pak mi došlo, že to není ve prospěch těch zvířat. To si jen člověk rád namlouvá, že dělá dobrej skutek. Ale pokud zůstane u původního majitele, tak na mazlíka, proč ne - jenže tomu nevěřím. Zrovna gekončíků je dost, vajíček maj za rok taky poměrně dost na to, aby se nemusel zachraňovat každej zmetek. Dřív nebo později na něm někdo začne chovat.

No, keby bolo na mne, aj tych porodov a cisarov by bolo menej :-D

Ale povedzme si rovno, porovnavat zviera a cloveka je trochu rozdiel;-).
Mimo toho, ze porod ide aj bez cisara, ale ak je decko pretocene, pripadne nejaky iny problem, robi sa cisar koli znizeniu rizika;-) (pre oboch zucastnenych). Nie preto, ze to normalne nejde.

Myslim, ze toto je vec, nad ktorou by sa mal zamysliet kazdy chovatel ktoremu aspon ako tak zalezi na zvieratach (a nielen svojich). Ako som pisal, clovek nikdy nevie kedy sa mu jeho geny vratia domov. A ak ci uz naschval, alebo nahodou posle do sveta nejakeho zmetka, je viac ako velka sanca, ze tu u nas sa nieco z neho skor ci neskor vrati.
Zvlast u beznych druhov gekonov, hadov a jasterov by som taketo veci proste neriesil.
Mimo toho, ze nas trh je uz vsetkym moznym presyteny. Nejaka ta pauza v mnozeni by mu len prospela. Potom sa divime, ze gutky idu za 150kc, boaedony tiez,morelky za 400, gekonciky za 180 atd.... Kazdy ich ma doma plno a ak ich chce predat, musi ist s cenou dole. Ak proste par rokov bude menej odchovov, ceny zvierat ked uz nestupnu, tak budu aspon rovnake. Takto za chvilu budu ludia na burzach zvierata darovavat len aby sa ich zbavili...

Tot moj nazor (sice uz otrepany).

;-) jak už jsem psala já to beru i když na to mám jiný názor.Jinak zvíře vs. člověk? život jako život ale to je jen můj názor.

porod jde i bez císaře to je pravda,ale problém s porodem nemusí být jen v nedonošeném,přetočeném,nebo velikém miminku,ale i právě proto,že to normálně nejde .Vě,že vím o čem mluvím ;-)

Ale to jen tak mezi řečí.Určitě se tu nechci z nikým přít zda něco nechat umřít či ne.

Tak sem tam sa nejaky ten kripel narodi. Nie, ze nie. A to aj dobrym rodicom. Mne ide skor o to, neudrziavat ich za kazdu cenu pri zivote atd. proste to co som pisal hore...
Aj ked Cejna ma v tomto pripade tiez pravdu :-D

:-D No, je pravda, ze par uz na to nieco povedalo:-D Niektory sa zasmialy, niektory na mna pozeraju jak na debila:-D Ale zase par ludi mi po tom tiez dalo nejake nepodarky. Takze nie vzdy je to na skodu...

:-D Tak to je jasný, ale pár a náhodně...jestli se pustí do chovu každé takové mládě, bude to za chvíli každej druhej:-D Třeba pak bude cena krmných gekonů na úrovni sarančat, ale to třeba mně radost neudělá:-D
No, představa jak sedím u nějakýho těžce vydřenýho odchovu a přijde někdo a komentuje chutnost...to docela chápu, že to ne vždy potěší...

zdravím.....tak jsem tu zas.Prcek pěkně roste a má se k světu.Bohužel se ale opakovalo to samé jako s předešlím vajíčkem.Inkubace trvala 63 dní.Včera večer vajíčko prasklo tak jsem ho nechala do rána v klidu.Ráno byli na vajíčku dvě praskliny tak po půl cenťáku.Mládě nikde bylo mi jasné,že je mrtvé.Vajíčko jsem opatrně rozřízla (né že bych v tom rozřezávání vajíček našla zálibu,ale byla jsem zvědavá jak je mládě vyvinuté) a mládě mi přišlo v pořádku,ale už nebylo ve vnitřní bláně.Bylo pěkné,žádná hubená,malá chudinka.Váček,ale neměl strávený.Překvapila mě jeho bílá barva bez jakého koli náznaku tmavšího odstínu.V podstatě nebylo ani růžové spíš bílé.Oči mělo světlé jen maličké čákry uprostřed.Co si o tom myslíte?Byl ze spojení RAPTOR+TR.ALBINO.Jelikož jsem v barevných formách začátečník nevím zda se může narosit mládě takhle bílé a pak se dobarvit.Myslíte,že by v takovém případě mohlo jít o utopení?Posílám foto díky moc

A to je od stejné samice? V barevných formách se sice nevyznám, ale určitě je u některých kombinací šance letální mutace. Každopádně pokud by to bylo od stejné samice, tak bych asi její vajíčka už neinkubovala. Pokud ne, tak zkusit inkubovat jinak...

nene bylo to od jiné samice.Myslím,že to bude v tom dost vlhkém vermikulitu.Je fakt,že tentokrát mám ty vajíčka kolem 50-60 dne dost velká a dost růžová.Čekám ještě na vylíhnutí druhého vajíčka od stejné samičky.Včera jsem si na vajíčko posvítila a prcek se tam mrská ,tak jsem vzvědavá jestli se mu podaří vylézt.Každopádně co inkubuji ted tak už si dávám pozor na přemokření.

Tak nějak jsem si ty mutace pročítala.Něco málo vím,ale pořád v tom mám trošku guláš:-D To mládě mě mrzí.I když mě mrzí každé mládě.Ale byla bych zvědavá jak by v dospělosti vypadalo.Škoda mě to o to víc mrzí,protože si myslím,že bylo silné a nezvlád t kuli té vodě.