Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dostat gekončíka ze stupaček

Zdravím. Řešili jste to už někdo? Museli jsme dát akutně samici separé a provizorní terárko nebylo úplně uzavřené. Ta potfora musí být fakt zdatná gymnastka, že se z toho dostala. Každopádně se jí líbí ve stupačkách. Máme je naštěstí v dobrém stavu a čisté (po rekonstrukci), takže by se jí nemělo kromě vyhladovění a vyžíznivění nic stát. Akorát se mi nechce hned odmontovávat záchod. Misku s vodou jsme jí dali k záchodové míse. Zatím je tam den.

Cvrčkem jí lákat nemůžu, protože by mi v těch stupačkách mohl taky zmizet.

Gekončík jeden zatracenej :-(

pokud to nechceš celý demontovat, tak budeš muset v noci číhat při červený žárovce, až vyleze a pak ji chytit. JInak ji odtamtud nedostaneš...a modlit se, aby nepřelezla k sousedům. Tu misku jí dej naopak od toho otvoru co nejdál, abys měl šanci ji u ní případně chytit.

to kouká z té díry ven, nebo jak? Že by eublík prokoukl lest je docela nepravděpodobné- uplně blbí nejsou, ale zas tolik jim to taky nepálí. Pokud kouká ze stupaček v tom smyslu, že má vystrčenou hlavu a při pokusu o chycení ji zastrčí, tak by se dala chytit smyčkou.

Pokud se odpředtím nebála, tak vám tu smyčku pro jednou promine...není z toho potřeba dělat vědu, naopak byste ji tam neměli nechávat dlouho, nebo fakt začne být plachá a přestane vylézat. Prostě přidělej stahovací smyčku na hůlku, vytáhni s ní gekončíka a a bude to vyřešené...akorát jí pak zajištěte to terárko.

Souhlasím, čas hraje pro ni. Taky máme jednu takovou, která jakmile se otevřelo terárko, nežrala jako ostatní, ale hned vlezla na ruku a byla přímo dotěrná. Pak jednou zdrhla ze špatně zavřeného terárka a toulala se nám po bytě 7 měsíců. Teď je z ní notorický útěkář. Když se krmí, musíme ji pořád hlídat. Chvilka nepozornosti a už je venku a zdrhá. A že se snad teď dala vzít do ruky? Ani náhodou! To se kroutí a normálně teče mezi prsty. Nikdy bych nevěřil, že eublík umí tak rychle utíkat. A přestala žrát z ruky nebo pinzety.
P.S. A koukám, že jsem byl pomalý ..... už je doma :-)

No nepotkali. A to kromě jiné havěti chováné s manželkou i 4 puberťáky a dorostence. Ono to je tak, že první týdny běháš doma s baterkou po nocích a pak odhodlání postupně mizí až si řekneš, však na tu potvoru jednou narazíme..... Zatím jsme dříve nebo později na všechny uprchlíky narazili. Tohle byl rekord.

No tak to mě docela potěšilo. Mě zdrhla v lednu samička ciliata a není po ní ani vidu ani slechu. A to bydlím ve zděném bytě, kde teoreticky nemá kam utéct, páč stupačky tu nemáme. Jenže je tu spousta míst za skříněma, kuchyňskou linkou a tak, kam může zdrhnout, takže si myslím, že vzala čáru někam za linku. Snaha taky byla jí někam nalákat na kašičky, přesnídávky, misky s vodou, ale už jsem to skoro vzdal. Prosezených nocí s lampičkou bylo taky spousty, tak snad jenom někde vegetí a vyleze.

To chovatele hodně zklame, když má o jednoho ještěra míň a takovým hloupým způsobem. My jsme se stěhovali do prázdného bytu a sám jsem ho dával dohromady od rozvodů vody, plynu, vany atd., takže vím, kde jsou různé potencionální skrýše. Bohužel však nejlepší podmínky podobné teráriu má noční jeskyní ještěr ve stupačkách :-) A když pouštíte teplou vodu, má i výhřevné místo :-D

Ty jo, nevím, co to je ciliata, ale už jsem zažil i to, že mi cvrček vylezl v práci z brašny na notebook. Naštěstí se kolegové nevšimli. Chlapec dostal milost.

Tak nevím, jestli má náš gekončík tak dobrý čich nebo inteligenci. Samici gekončíka jsem dal do nového terárka, kde byly 2 teoretické únikové cesty. Místo větracího otvoru je pevně zakryto síťkou, která po jedné straně není uchycena. Gekočík místo hned objevil, ale tohle nepřekoná.

2. cesta - Otvor pro zástrčku na topný kámen je malý, dole v rohu terárka a zakrytý poměrně velkým kamenem a ještě zasypané pískem. Gekončík to asi vyčmuchal, v tomhle jediném místě v terárku odhrabal písek, odsunul kámen a protlačil se.

Asi koupím petlici na visací zámek, kterou zajistím dvířka, abych měl jistotu, že mi gekončík příště neuteče.

To není o inteligenci toho tvora. Jestli tam cítí průvan, tak to samotné napadne i členovce. Běžná reakce na poryv vzduchu. Daleko víc je tohle o nevhodně řešeném teráriu. Klasické terárium musí být "hadotěsné". Ten zámek je dobrý nápad. Mám je na všech teráriích se silnějšími zvířaty

Díky za radu. Nevěděl jsem, že mají takové schopnosti, protože jednoho gekončíka už chováme o rok déle a u ten se nikdy takhle nechoval. Ta díra ale vůbec nebyla vidět. bylo to zakryté 7cm šutrem a ještě zasypané pískem okolo a ještě 2cm nad kámen. A když jsem ji tam teď dal, tak ví, kudy minule utekla, takže paměť mají taky dobrou:-)

dnes mi utekl gekončík :-( nemůžu ho vůbec najít poradíte mi? daala jsem mu do bedny s dírou jeho oblíbený kokosovym domeckem a vodou, vápníkem a vyhřívací podložkou a dala jsem zvedli jsme kvůli tomu trdlu gauč. a prohledali jsme všechny skuliny... obývák máme spojený s kuchyní.