Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguan je nejaky nervozny a nezerie

zdravim viete my poradit ohladom leguana ma asi dva roky a prestal zrat a je nejaky nervozny stale chce ist von z terka. Je pravda ze terko je mu uz tesne ale stavia sa nove uz len vhodne konare chybaju. No ale momentalne sme po stahovany mesiac bol aj s terariom u pribuznych kde zral uplne v pohode aj ked som ho priniesol do noveho domu tak tiez zral hned v ten den aj dalsi den a uplne v pohode zral asi dva tyzdne a teraz asi desat dni nezerie absolutne nic ani zelene ani granulky zral oboje bez problemov.Na zaciatku tejto nezravosti ked som ju spozoroval tak trochu zobol pupavovy list z ruky ne vyhrevnom mieste ale do misky uz nesiel zrat. uz nechce ani z ruky.apaticky nieje lieta ako dabel. Neviem ci je to samec alebo samica niekde som cital ze samec v ruji sa farby do oranzova a dnes ked som ho zblizka poprezeral tak sa mu objavuju oranzove fliacky na nohach ostne na chvoste tiez aj licne supiny od stredu chytaju taky oranzovy nadych a tiez na hlave medzi supinami je to take do oranzova. moze mat ruju ked nema samicku pri sebe? moze ruja sposobit nezravost. dakujem vam za odpovede.

Můj legoš nežere už nějaký ten měsíc.Má to tak každé jaro.Žere jen hodně málo,ale je stále stejně aktivní a zvídavý,tak jsem v klidu.A v tomhle ohledu to je u leguánů údajně dost časté.Kdyby byl apatický,a jen polehával tak hned letím k vetovi.V létě sežere talíř zeleného a ještě si dá véču,ale na jaře se v tom jen vrtá a tu a tam si něco dá,ale není toho moc asi jen čtvrtka co obvykle.Každý tvrdí že mám smici,ale je mu už 3roky a ještě nic nesnesl a ani se k tomu nechistal.:-)

Tak jsem dneska volal na veterinu kvůli výsledkům krve,a všechno je v pořádku,akurát má trochu zvednutou hladinu vápníku a to je prý u snůšky normální.Tak nevím kdo tu má s tímhle zkušeností a vyčetl by co bude dál.Pan doktor specialista na plazy tam dneska není,tak mi nemohl říct,jaký bude další postup.Ale já si myslím že pokud jsou testy v pořádku tak bych ještě počkal,jestli to na ní příjde.Nerad bych jí nechával vybírat zbytečně.A pokud to snese v pořádku,tak příští rok jí seženu samce,ať má pokoj holka.

Už jí tam dej kladiště, ať má čas si ho prohlédnout a zvyknout si na něj ;-) Dávat jí ho v době, kdy se začne chystat na snášku už je většinou pozdě.

Pokud tam nebudou nějaké komplikace ve formě abnormálních vajec, nadměrného stresu atd, tak by to mohla normálně vyklást přirozenou cestou.

Díky za radu,ale jsem o krok po předu.Dneska jsem se s ním páral celý den a nakonec jsem zjistil že je moc velké.Neřekla bys mi ideální rozměry?Momentálně žere mungo,toho pojí aspoň něco.Pampelišek a jiného zeleného si moc nevšímá.Ještě uvažuju že bych jí dal pár švábů,ale nejsem si tím jistý.Ani to mungo nevím jestli může ve větším měřítku.Ale zatím s tím neměla žádný problém.Momentálně mám takový shon,že nevím co dřív;-)

Přesně takhle vozím svojí holku.Nedá se udržet v bedně.Ale ještě radši je na zadním skle.Jinak Vet mi první řek že v úterý jdem pod kudlu,ale myslel si že nežere vůbec.Tak jsem mu vysvětlil že žere,ale jen méně.Tak říkal že jí dáme ještě 14dní a pak to vyndáme.Ale ještě asi není její čas,protože jen od úterka jí to břicho dost porostlo.Takže to teprve příjde.Kladiště už mám,i si ho dneska prohlédla,ale odešel mi topný kabel,tak nevím jestli je to moc potřeba.

tak nevím jestli je to moc potřeba

je to moc potřeba, správné vyhřívání je velice důležité...to kladiště musí mít 27-30°C, ne víc a ne míň, jinak se na něj vybodne. Jinak kladiště musí mít také noru z nějaké roury. Déla nory aspoň 50cm, kladiště velké tak, aby se do něj holka pohodlně vešla, ale nemělo by být moc vysoké, aby se dotýkala hřbetem deklu. To je dost důležité.

No a ako to mám vyhriat to kladisko keď je to drevena bedna 100*50a 45vyska plna raseliny a zeminy.Aky kábel by to vyhrial ? Neznici ho keď sa knemu prehrabe? Ako udrží tu teplotu v takom rozmedzí 27 až 30 stupnou? Neviem aká je teplota kladiska ale chodí tam stále hrabat.Bol by som rad keby sa vykladla aby si mohla nabudúce užiť zo samcekom.

zdravim vas viete mi poradit? moj lego bol na operacii pred mesiacom boli jej odstranene vajicka pred piatimi dnami sme boli dat vybrat stichy vsetko bolo v poriadku lego po operacii zral kadil behal a teraz posledne tri dni zral a nekadil som mu dal kupel neuveritelne co zneho vyslo ale hlavne je to ze moc alebo co to je ta tekutina bola dnes taka oranzova doteraz vzdy bola cira s bielou a dnes oranzova s bielou. dakujem za radu.