Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Scink šestipruhý- chov

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat,chci chovat scinka šestipruhého. Bude mi na chov stačit terarium o velikosti d30xh25xv20?

Mockrát děkuji za odpověď
Šaman
Změna předmětu, původně: SCINK ŠESTIPRUHÝ (Aurifer)

loading...

Tak myslím, že u ještěrů neplatí, že malá ubikace = přestávají růst, ale to je teď jedno.

Trošku jste mě vyděsili, takže jsem přeměřil jak ty modré dráčky tak terárko. Velikost mají 14-15cm a velikost terka je 45x40x32. Je to jedno z nestadartních starších OSB bokem od skleněné terastěny, dost jsem ustřelil v těch rozměrech, uznávám :o)) Ale moje vina, prostě jsem to měl blbě zafixováno a dál jsem ty rozměry neřešil.
Opískované pozadí na všech stěnách + plošinky, ale stejně se jejich denní pohyb sestává většinou jen z vyvalování se po žárovkou při teplotě, že by se člověku udělala spálenina a ukrýtem ze sestavy kamenů. Jinde se prakticky nepohybují.

Když se dokopu, udělám foto, ať je jasno ;o)))

a "dorosli" jsem napsal taky nešťastně, jedná se o loňský odchov.

A když jsme tedy u toho. Na poslední Exotice je tam někdo měl. Přesně takové jaké mám doma. A hned vedle prakticky stejné, ale snad dvounásobné. Nevěřím, že by to byl stejný druh. Není naše rozepře v tom, že myslíme každý maličko odlišný druh/poddruh?

Díky

v malém terárku ještěři samozřejmě zbonsajovatí, ne že ne...u hadů se to tolik nestává, ale u ještěrů jo. Na Exotice je měl pan Šeda a je to stejný druh, ale zvířata různého věku, tudíž i různě velká. Rostou celý život, takže stará odchytová zvířata jsou samože hodně velká.

měla jsem těchle scinků několik skupin a v podstatě dlouhodobě fungují jen 2...jednu jsem měla 18 let a tu druhou už mám taky hrozně dlouho. hodně záleží na samci. vlastně uplně nejvíc záleží na samci. pokud se kápne na nějakého despotu, tak u něj je jedno, jestli dostane 1 samici nebo 5, zabije všechny a zabije jakékoliv samice v jakémkoliv čase. ale někteří samci jsou mírnější a pokud si skupina dobře sedne, tak může být třeba 6 samic se samcem. je to u nich hodně individuální, záleží na tom, jak se zvířata snášejí. no a do skupiny nebo páru samozřejmě nejde dosadit další zvíře, nebo jen obtížně, protože ho stejně většinou bud hned, nebo časem zabujou.

co se týče toho tvýho případu, tak bych pořídila 2 dospělé holky, obzvlášt pokud byl samec delší dobu sám. předělala komplet terárium a dala tam holky, at se rozkoukají a zvyknou si. samce nechat pár dní zvlášt a až si holky zvyknou, přidat ho k nim. a uvidíš, jak se skupina bude snášet, jestli jo nebo ne ti nikdo dopředu neřekne...to záleží na těch zvířatech.

co se týče odchovů, tak ty samozřejmě jsou, tihle scinkové se množej v lidské péči dobře, pokud si pár nebo skupinka dobře sedne. jenže se z nějakého záhadného důvodu moc nechovají, takže se ani moc nenabízí mládata. já osobně mládatama krmim, páč se stejně špatně prodávají a za ty 100-200,- co bych za ně dostala se to ani nevyplatí.

já jsem od Kladna a mládata bych Vám samozřejmě rezervovat mohla, ale upřímně- budete čekat rok dva, až u nich bude poznat pohlaví a pak zjistíte, že máte 2,0 ;-) ono kdybyste měla štěstí a byly to samičky, tak dřív jak v těch 2-3 letech je stejně nebudete moc dát k samci. takže se Vám spíš vyplatí si na zářijové ŽE koupit 2 dospělé holky od p.Šedy...sice odchytové, ale u těchhle scinků je to celkem jedno. i odchytová zvířata drží jak židovská víra, navíc celkem pochybuji, že ten Váš kluk je z odchovu ;-)

Samce jsem koupila na terraburze letos v březnu. Byl to jediný pán, který je tam prodával. Řikal, že by to měl být samec asi rok starý, tak doufám, že to neřekl jen tak do větru. Nejsem si 100% jistá, že máme samce. Určitě se v září na ŽE pujdu podívat, jen se bojím, aby mi neprodali dalšího samce za účelem, aby toho prodejce prodal co nejvíc. ( I toto se nám stalo s krajtou. Naštěstí jsme ji šli hned osondovat - pohlaví bylo opačné než paní říkala a krajtu vrátili)

tak to byl zřejmě stejně na 99% od p.Šedy, ten je vozí na kila a málokdy je tam má někdo jiný. a pokud ano, tak to bývá p.Šmek, co je má od p.Šedy, nebo někdo jiný, který je má také od p.Šedy :-D. ten věk byl v tom případě odhad...takže si u stejného pána kup 2 stejně velké holky a dál to neřeš ;-)

...maj mláďata 2X do roka,samce mám asi 16let a měl jsem je v různejch terárkách,samice se těma porodama vyčerpávaj a pak zinknou...v posledních letech jsem je vysypal k trnoušům a nechávám je osudu,ani nevím kolik jich tam je,ale občas se slunící trnda má mezi očima malýho sexíka...jinak jsem kdysi mláďata prodával za 30-50 korun a jen se po nich zaprášilo...:-D

mně roděj 2x ročně mín velkých mladých, ale zase ty holky vydržej LP- 1 skupinu jsem měla 18 let, vč. těch samic a to byla odchytová dospělá zvířata, když jsem je získala. jo za 30-50kč věřim, že se po nich zaprášilo :-D. jenže to se mi za tu cenu vyplatí je zkrmit.

jinak myslim, že u těch trnochů ty holky zinkaj proto, že tam asi nebudou mít dostatek živočišných bílkovin na doplnění ztráty po porodu. oni sice žerou všechno, ale ten hmyz je základ, což u trnd je obráceně.

...hmyzu maj něurekom,samo,že je krmím cvrkama a koníkama,oni totiž vstávaj dřív jak trndi a sežerou vše co se hejbe...v partě ulovjej i velkýho banána,rostrhaj a sežerou i s chlupama...ale dřívjejc,když byli sami,měli terárko svoje,tak jsem je fedroval,bylo to s těma vrhama takový rozdílný...

je to uplně stejný jako u všech ostatních - vápník na každé krmení a vit/min. přípravek 1x týdně. Já to teda u nich řešim stylem "dám když si vzpomenu", tak jim cvrky obalim ve směsi Rogoran H+Plastin. A funguje to taky. Oni spíš než přehršel vitaminů a minerálií ocení zdroj UVčka.