Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Scink šestipruhý- chov

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat,chci chovat scinka šestipruhého. Bude mi na chov stačit terarium o velikosti d30xh25xv20?

Mockrát děkuji za odpověď
Šaman
Změna předmětu, původně: SCINK ŠESTIPRUHÝ (Aurifer)

měla jsem těchle scinků několik skupin a v podstatě dlouhodobě fungují jen 2...jednu jsem měla 18 let a tu druhou už mám taky hrozně dlouho. hodně záleží na samci. vlastně uplně nejvíc záleží na samci. pokud se kápne na nějakého despotu, tak u něj je jedno, jestli dostane 1 samici nebo 5, zabije všechny a zabije jakékoliv samice v jakémkoliv čase. ale někteří samci jsou mírnější a pokud si skupina dobře sedne, tak může být třeba 6 samic se samcem. je to u nich hodně individuální, záleží na tom, jak se zvířata snášejí. no a do skupiny nebo páru samozřejmě nejde dosadit další zvíře, nebo jen obtížně, protože ho stejně většinou bud hned, nebo časem zabujou.

co se týče toho tvýho případu, tak bych pořídila 2 dospělé holky, obzvlášt pokud byl samec delší dobu sám. předělala komplet terárium a dala tam holky, at se rozkoukají a zvyknou si. samce nechat pár dní zvlášt a až si holky zvyknou, přidat ho k nim. a uvidíš, jak se skupina bude snášet, jestli jo nebo ne ti nikdo dopředu neřekne...to záleží na těch zvířatech.

co se týče odchovů, tak ty samozřejmě jsou, tihle scinkové se množej v lidské péči dobře, pokud si pár nebo skupinka dobře sedne. jenže se z nějakého záhadného důvodu moc nechovají, takže se ani moc nenabízí mládata. já osobně mládatama krmim, páč se stejně špatně prodávají a za ty 100-200,- co bych za ně dostala se to ani nevyplatí.

je to uplně stejný jako u všech ostatních - vápník na každé krmení a vit/min. přípravek 1x týdně. Já to teda u nich řešim stylem "dám když si vzpomenu", tak jim cvrky obalim ve směsi Rogoran H+Plastin. A funguje to taky. Oni spíš než přehršel vitaminů a minerálií ocení zdroj UVčka.