Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dokázání "dospění"....

Čau...potřebuju mamku přemlvuit na hada ale nechce mi ho dovlit protože se bojí že bych se o ní nedokázal postarat...
Důvod:asi před 3 roky jsem si koupil páreček pískomilů ale asi po 5 měsících sem začal být "zapomětlivý" a nepravidelně sem jim dával jídlo....už ani nevím proč...
Takže vásprosím o radu co jí říct ať mi hada dovolí...prostředky na to mám...ale mamka toto na mě vždycky vytáhne a přemluvu sem "prohrál".....:-(:.(

A já vám povím, čím to je - blíží se velmi oblíbené období dárků za hezké vysvědčení... :-/ Petshopy budou 30.6. praskat ve švech děvčátky, které budou chtít "toho joztomijýho kjájíčta" a rodiči, uvažujícími stylem "tam se přece vejde" a pokoušejícími se koupit pro králíka klec o rozměrech 30x30x40... haranti čujou šanci vymámit z rodičovenstva i něco trochu "lepšího"... achjo, kde jsou ty doby "Za dobré vysvědčení dobrou knihu!"?
Ad zadavatel - kolik ti bylo před 3 roky? Pokud 6 let, tak je to možná trochu pochopitelné. Pokud víc jak 10 let, nedivím se přístupu tvé matky. A ani se neptám, jak to nepravidelné dávání jídla dopadlo. Pískouš je relativně skromný tvor, ale to neznamená, že se na něj dá vykašlat... Měl by sis srovnat s vlastním svědomím jestli chceš hada, protože víš, že se zas až tak moc nemusí stát, když na něj "zapomeneš". Jenže stejně tak dobře můžeš jednou "zapomenout" zavřít terárko...

"Lidé zapomněli na tuto pravdu," řekla liška. "Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži..."
Jsem zodpovědný za svou růži...," opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.

...vím,vím,to jsou starý pravdy a je dobrý se jima řídit,nebo si je aspoň uvědomovat,ale...ty sis je v ranom mládí uvědomoval,nebo ti je museli starší připomínat?...pár dětí je výjmečnejch...většina nee...leccos a leckdo tím trpí...včetně pískomilů,chamíků a jiný svoloče...od toho jsou rodiče a ty musej připomínat...neustále...dokola...vím to,byl jsem mlád a vím to,jsem rodič...:-)

No třeba já jsem byl už jako kluk vedenej k chovatelství,dá se říci,že jsme byli pořád u dědy a babičky,kteří měli holuiby,králíky,slepice,kachny,prostě vesnice.Vždycky mě to strašně bavilo a už jako dítě jsem se snažil bejt u všeho dřív než děda.jakmile jsem ráno otevřel oči a viděl,že děda už neni v posteli,mazal jsem ke zvířatům,abych náhodou něco nezmeškal.Takže u těch dětí se ta zodpovědnost musí budovat a pak už to záleží na tom jestli to dítě má nebo nemá zájem.