Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nežádoucí kočka

Přátelé,
v zoufalství se na vás obracím o radu. Maminka vlastní domek se zahradou, kde se to kdysi hemžilo ptáčky a hlavně ještěrkami a slepýši, dokonce Coronellu jsem tam jednou chytil. Naši kočkopsi bývali vesměs líné kreatury, spokojené s válením se na sluníčku a nejevili lovecké tendence. Nedávno však nastoupila mourovatá micinka jménem Zuzanka, která je zaručeně vzdálená příbuzná Kerbera, protože vcelku rychle vyčistila zahradu ode všeho živého. Teď v pátek například zlikvidovala krásnou L. agilisku. Já u toho většinou nejsem, takže se jí dostane tak maximálně napomenutí. Vím, že tady je dobrá rada drahá, zvlášť když bych skutečně nerad přistoupil na řešení typu malorážka nebo Boa constrictor:-) ale těch plazů je fakt málo na rozdíl od koček jsou chráněni. Nenapadne vás prosím nějaké (v rozumné míře humanistické) řešení? Díky.

loading...

Je to její přirozenost, chcete humanistické řešení? Kočky si nevšímejte. Kočka má právo na život stejně jako ti ještěři, ptáčci, atp. To že se nechají sežrat je jejich mínus, tak to v přírodě chodí. Mě chtít někdo zabít kočky jen kvůli tomu, že se chovají podle toho co jim radí instinkt, tak dotyčného nakopu někam a malorážku bych vzala na něj a ne na kočku.

to Elvinerha: Váš osvícený výrok musí platit i recipročně, i.e. že ti ptáčci a ještěrky mají stejné právo na život jako zmíněná kočka. Tím pádem je ale pochybná druhá část postulátu, že je jen jejich mínus, nechají-li se sežrat. Protože v tom případě to logicky platí i pro kočku a můžu v pohodě aplikovat MadMikovu radu, k níž mi skutečně velí mé instinkty:-)
To Eunectes: díky za reakci; hromada kamení tam je, dlooouhá rozpadlá stará pískovcová zídka, zarostlá břečťanem. Tam se právě plazivci hemžili, a tam taky ničemná škůdkyně nejradši loví. Že bych kolem natáhl pletivo...? Slepýše by to neochránilo, ti loví volně v podrostu, ale agilisky snad ano. Berusky tam bohužel nemáme, to už by byl možná problém vyřešen přirozenou cestou.

Kočky jsou mrchy,myslím,že by dala i tu Berusku.Sklopec,a následná návštěva chovatele velkých krajt.Přirozené,humání a blbost kočky,že se nechala chytit .:-)Tohle je tradiční otázka na kterou se každý dívá jinak.Kdo má rád plazy,vidí kočku škodnou a kdo má rád kočky,tak chudák kočička.Pro mne kočka=škodná.Taky máme na dvoře kocoura,ale ten má takový dostatek krmení,že je lenivý lovit si raději počká než mu dám čerstvou rybu.Za ty 2 roky co ho máme donesl cca 5myší a to my nevadí.:-)

Kočku nemá vůbec smysl napomínat a co jí děláte Vy, když ji nachytáte? Vlastně to radši nechci vědět. Docela se mi z Vašich výroků

řešení typu malorážka nebo Boa constrictor:-)

dělá blbě od žaludku. ]:( Zabitím jedné kočky ale jistě úbytek ještěrů a ptáků v přírodě vyřešíte. Raději se zamyslete, jestli jezdíte autem, používáte plasty, třídíte odpad a milion dalších věcí, které znečišťují a jinak ničí přírodu a způsobují tak úbytek rostlin a živočichů. Myslím že jakýkoliv člověk - včetně Vás, způsobil tísíckrát víc úmrtí zvířat, než jedna kočka, která si pouze loví potravu.
A v dnešní době jistě nebude problém napsat zdarma na internetu inzerát a kočku darovat.

Autem jezdíme všichni,plasty taky používáme všichni odpad třídí jak kdo a přírodu snad tady z TP neznečišťuje nikdo.!? Kdo by chtěl dnes darovanou dospělou kočku,když je koček všude hafo.Lidi si kočky naberou do paneláků,pak se diví,že kocourek si značkuje a než by ho nechali vykastrovat za pár set Kč,raději ho dovezou do lesa ,tam mu přece bude dobře ne!Pak kočky lezou všude ,množí se a decimují volně žijící druhy zvířat.Vem si,kolik zničí ta kočka třeba březích ještěrek.Tady u nás se lidi zbavujou koťat hned,protože je všude překočkováno a nikdo už kočky nechce.Tím ovšem nepodporuji topení koťat,ale krajta je zahubí rychle a bezbolestně.Navíc to je přirozený koloběh života.

Autem jezdíme všichni,plasty taky používáme všichni odpad třídí jak kdo a přírodu snad tady z TP neznečišťuje nikdo.!?

- jakýkoliv člověk nemělo znamenat vyjma lidí z TP, ale opravdu jakýkoliv člověk.

všude překočkováno

a čí je to vina? Koček snad? Omyl, zase lidí. ujišťuji Vás, že existují lidi, kteří se ujmou dospělé kočky.

nikdo už kočky nechce

ujišťuji Vás, že existují lidi, kteří se ujmou dospělé kočky. Sama mezi ně patřím a jedné jsem se ujala. Když Vy by jste ji nechtěl, tak to neznamená, že všichni ji také nebudou chtít. A zabít kočku protože loví skutečně není přirozený koloběh života.

AbE:

Kung pao nejím ;) Ale jasně, v chatrči v souladu s přírodou nežiju, takže i já mám svůj díl viny na úhynu přírody. Jenže kvůli tomu ještě z nějakého rozmaru nezabiju kočku a už vůbec bych se za to nepovažovala za zachránce ptáčků a ještěrek. Jestli opravdu tolik chcete chránit přírodu tak zabitím kočky na to jdete sprominutím dost deb.lním způsobem.

Jak se rika - reseni premnozeni (cehokoliv) jsou davno zname, akorat nelegalni, nebo nehumanni...

PS: kocky mam rad, nejaky mam doma, ale to neznamena, ze bych jim nevyprasil kozich, nebo si nepochutnal na GV... Pokud se bavime o prirozene potrebe kocky lovit, tak klido pido - at lovi... Jesterkam/hadum udelam prostor a muzete mi verit, ze micina co schyta par krat 6mm bebecko do kozichu si to sakra rozmysli... A jak psali kuciii vyse - pokud je prezrana/vykastrovana, tak da pokoj.

TerkaS: asi jste ve svém svatém zápalu nedočetla mé zadání celé; právě proto, že mým cílem není likvidace kočky pomocí střelných zbraní ani její využití jako potravy pro hady (na to bych nemusel zakládat vlákno na TP), obrátil jsem se na kolegy, v naději, že někdo z nich třeba podobný problém měl a nějak "rozumně humánně" jej vyřešil. Nesouhlasím s vámi v tom, že způsobuji n-krát víc úmrtí zvířat než zmíněná kočka, dokonce si troufám říct, že v tomto směru je mé svědomí celkem čisté. Přesně jak psal Eunectes, tím, že loví březí ještěrky (které nejsou tak rychlé) dokáže účinně zlikvidovat celou populaci ve "svém revíru", což je naše zahrada a okolí. A co je cennější, jedna kočičina, nebo populace ohrožených a zákonem chráněných zvířat?
To Boa Constrictor: samozřejmě že mě napadlo i výchovné použití vzduchovky, podmíněný reflex by se mohl dostavit:-) Nicméně pokud to jen trochu půjde, rád bych našel jiné řešení; zmíněnou kočku fyzicky netrestám, dokonce jsem asi jediný 1,0 ke kterému si přijde sama pro pohlazení; má z dřívějška špatné zkušenosti. Nejde ani o to, dát jí někomu jinému, matička už si na ní zvykla. Krmená je normálně, vykastrovaná taky, ale lovecké pudy jí zůstaly...
Ale díky vašim reakcím mě napadlo, co kdybychom jí trochu přikrmili? Přibere a možná se přestane chovat jak tygr lidožrout;-)

No potěž pánbůh, to je zas debata "na úrovni" :-(. Jestli tomu dobře rozumím, kočku si maminka pořídila, když má jméno. Přijde mi trošku absurdní, v takovém to případě řešit "nevhodnost kočky". Měli jste si pořídit morče, jestli nechcete, aby Vám kočka lovila na zahradě a nebo alespoň takové plemeno, které se válí a nemá lovecké pudy. Řešit to v tuhle chvíli nějakým zabíjením kočky a je z mého pohledu naprosto jedno, jestli tím, že jí hodím hadovi, nebo otrávím, je upřímně řečeno vymaštěnost. Jestli jste si kočku pořídili aby chytala myši a vadí vám, že loví i ostatní živočichi, to snad ani nebudu komentovat.

Pokud jste předchozí kočky měly líné, tlusté a nelovící, tak byly asi dobře krmené. Jestli tato není a má tendence lovit, přijde mi to trošku jako stěžovat si, že mám hladovýho psa a mám strach, že mě sežere ve chvíli, kdy mu nedávám nažrat. Tak jí dobře krmte a bude klid. Nebo, jak tu bylo řečeno, dejte jí na krk rolničku a bude taky klid.

A určitě je to vina kočky? Protože i když je to dobrej lovec, pochybuju, že jedna kočka kompletně vyloví celou zahradu - zvlášť pokud je tam zídka a možnost úkrytu. Podle jména soudím, že to je něčí kočka - pokdu Vaše, tak to už vůbec nechápu. Ale pokud je cizí, tak zkusit podebatovat s majitelem. Jestli je toulavá, zavolat do útulku, aby ji odchytili.
Padlo tu cosi o kastraci - ta je určitě fajn, ale z hlediska přemnožení koček, ne z hlediska lovu na zahradě. Kočky loví i po kastraci.
Humanistické řešení maximálně tak, že zabezpečíte zahradu, proti kočce, nebo donutíte jejího majitele, aby zabránil kočce opustit jeho pozemek.

to Petr60zelv: nebo bych si mohl rovnou najmout Blackwaters s obrněnou technikou:-)
to Lacerta: obávám se, že je to skutečně vina kočky, vždycky se prý přijde s kořistí pochlubit. A má už docela působivý fraglist.
Jinak už bych tuto debatu ukončil, vidím, že je pro některé takřka fyzicky bolestná. Díky za užitečné nápady, které rozhodně vezmu v úvahu (vybudovat na vhodném místě skalku a zabezpečit ji pletivem).

Vůbec nechápu co jste od kočky očekávali.Je to její přirozenost lovit vše co se hýbe a když je krmená doma,tak se chodí chlubit.Nebudte zaslepení teraristé a mějte rádi i ostatní živé tvory.Vždyt i ti do přírody patří.
Každá svině má svého řezníka!!!

Teda Meldo,tohle teda neni od Tebe hezký :-D:-D:-D

Koukám, že nadsázka a odlehčení dotazu málokterému teraristovi něco řeklo :-D. Jinak jediné zaručené řešení, které mě napadá je uzavření kočky doma, ale to asi u vesnické nebude akceptovatelné. (Popřípadě kočičí náhubek a boty ]:))

Vážený,
potýkám se s celou tlupou koček a také řeším nějaký humánní způsob. Napadl mě síťový nízkonapěťový ohradník (230V), ale je tu pro-
blém z krokovým napětím např po dešti. Mohl by ohrozit i lidi.Zkoušel jsem i pasti na potkany. Ve sklapnuté pasti jsem našel bílé chlupy a taky jsem tam od té doby světlou kočku neviděl. Trochu ji to praskne přes nohu, ale hlavně si to pamatuje, a už se tam neukáže. Jed na potkany a hořkou čokoládu nepoužívám i když mě to občas napadna, když třeba najdu kočičí extrement až na terase. Malorážka není špatná, ale může být pro kočku i smrtelná. Myslím, že dobrá trefa třeba vzduchovkou by mohla taky pro výstrahu stačit. Halt jsou to ludry. Asi bych byl opět pro kontumaci psů a koček. Zastřelit, zakopat a je klid.
Lovec

No to je teda debata... Vůbec nechápu proč vymýšlíte spousty způsobu jak chudáka kočku zabít, když existují dvě úplně jednuchá a efektivní řešení.

1. nepouštět kočku ven
2. chytit ji a odvézt do útulku.

věřte že pak budete spokojení všichni a kočka navíc bude i živá a plazi a ptáci taky.

Čekal jsem tenkrát, jestli tahle debata nabere nějaký rozumný směr... a kočka zatím vyhladila Kostelec nad Černými lesy a několik dalších přilehlých obcí.
Ve skutečnosti jsem se zařídil podle jedné zdejší rady a rozhodl se ohradit aspoň kus zídky pletivem, opatřil je, jenže už to bylo s křížkem po funuse. Ještěrky "vymizely" a kočce teď nezbývá než lovit myši, protože krmítko je zavěšené bezpečně mimo dosah.