Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hnisavé puchýře

Ahoj ! Prosím vás u mé regiusky jsem si všimla že má po těle jakoby ' hnisavé puchýře' které ji praskly a vytýká jí z nich pruhledný hlen . Napadlo mě zda se nemohla spálit o topný kámen . Děkuji za radu , po případě jak to léčit. Děkuji !

Ahoj Jesse, teď jsme si všiml, že jsi sama zmínila topný kámen, správná dedukce, nedělal jsem stím vůbec nic, pouze přestal po dobu než se to upraví používat podlahové topení,hady jsem dal na suché noviny, papírové ručníky, nic jsem neošetřoval, nestrhával, nechal jsem je v klidu na čistém, suchém substrátu. Po svleku se stav výrazně zlepšil. Až to bylo zcela v pořádku, upravil jsem topení tak, aby se to již neopakovalo. Krajty, hroznýši se často připálí o podlahové topení, pokud je tam silnější watáž, umístění t.k. blízko dna apod. chce to vychytat.U krajt se mi osvědčil lokální zdroj umístěný nad zvířaty.

A zvětšují se nejak ty puchýře? Možna to jsou granulomy to se často vyskytuje u plazu v takovem případe je nutna incize(rozříznutí) a po odstranení hnisu ranu vyplachnout betadinou. Takove postupy si ale domluvte s veterinařem, a rozhodně jedince umistit do karanteního teraria.

Oddělej ten topnej kámen a po svleku uvidíš, pokud se to výrazně zlepší, pak je jasný na čí straně je pravda, dle mého je to jasná popálenina. Dej vědět.

Kazdy mame svuj nazor.
Hlavne by ale tazatelka mela vykopat vsechen substrat a dat hada na noviny. At uz je totiz problem zpusobeny cimkoli, se substratem si had do rany zbytecne zanasi sajrajt.
Pokud bude odstranovat i topny kamen, je potreba myslet na jiny system jak v terariu udrzet vhodnou lokalni teplotu. Prochladli hadi se leci blbe.

tj jasný, psal sem použít noviny, papírový ručníky a požít jinej lokální ohřev nejvhodnější nahřívat zvíře zvrchu, samozřejmě dostatečně ode dna,adekvátní watáže,aby se nám nepřipálila i zvrchu, jinak je u krajt vhodný vytápět terárium nějakým zdrojem, který bude napojen přes termostat a hlídat denní, noční teplotu, plus jak byl zmíněnej nějaký lokální ohřev, samozřejmě to jde i zkombinovat, kdy topení v podobě např. topné rohože nebo keramické žárovky zapojené přes termostat bude vytvářet v teráriu teplotní zóny, ale to už jsem trochu odběhl od tématu

Uplna blbost topny kamen nehreje tolik aby se o nej mohl had spalit. Je to plisen jak vysita ja ted s ni bojuju uz mesic. Mazec. Udelala jsem tu chybu ze jsem ji po 4letech misto bukovych stěpku zkusila dat linocel. Za tyden to mela jak pises, supiny podlitý vodou, bricho uplne rudy. Po prvnim svleku to vypadalo uz v pohode ale po druhym svleku este horsi. Betadin na to nezabira vubec. Zitra ji zase uz potreti vezu k veterinari a asi uz se rozcilim, protoze pani doktorka mi rekla ze zavola az najde neco jinyho nez betadin... Uz jsou to 3 tydny a ta mrcha nevola.

Nejpravděpodobnější je mykosa. Léčba je Imaverol, ředit dle návodu, koupat denně do vyplácání roztoku (cca 7 dní). Řešil jsem to kvůli svým cheyenkám. Po Imaverolu se brzy vyléčili, ale slezly jim na postižených místech šupiny, které teď dorůstají. Hlavně vyhodit substrát!!! a zamezit vlhkosti, jinak se to může vrátit. Já je měl na cypřišové kůře, ale byla asi moc vlhká. Teď je mám pro jistotu na hoblinách a vypadají dobře.