Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aquatera Olomouc

Dobrý den,
Rád bych pozval všechny milovníky akvaristiky a teraristiky na pravidelné chovatelské burzy, které se budou konat v Olomouci na Střední škole polytechnické. První burza se uskuteční 6.10.2012 od 8:00 do 12 hod. Máte –li nějaké chovatelské přebytky můžete je na naší burze nabídnout a rozšířit tak řady našich prodejců. Těšíme se na setkáni s Vámi v Olomouci. Více info naleznete na www.aquateraolomouc.cz nebo na našem facebooku aquateraolomouc

[mod]Burza skončila,odšpendluji. (Melda)[/mod]

Říkáš pravidelné?? Když jsem četl kde se burzy pořádají byly tam všechny velky města kromě Olomóca dokonce i Zlín a ještě další menší tak jsem byl nas...Když jsem tady navštívil tera výstavu myslel jsem že se rozbrečím, nic ubožejšího jsem neviděl, i výstava v mini Šternberku byla lepší. Jsem tedy zvědavej co to bude zač, myslím že budu brečet opět.

Burzu v Olomouci chtělo poměrně dost našich prodejců již jsou někteří přihášení a to je teprve červenec. Tak uvidíme jak to vše dopadne, ale doufám ,že brečet nebudete. Jen abychom nebrečeli my, že je v Olomouci slabá návštěvnost :-)

Burzy se účastní i veterinární lékař MVDr. Michal Sloboda, Ph.D , který zajišťuje veterinární poradnu zadarma !! Má Váš domácí mazlíček nějaký problém ? Tak neváhejte a poraďte se !
Kontakt na p.veterináře naleznete na jeho stránce www.exomed.cz nebo se sttaňte jeho fanouškem na facebooku !!

Mastomys coucha živá + holátka
Rattus norvegicus živá i mražená, podle gramáže zipové sáčky
Na mazlíka Phodopus sungorus(Křečík džungarský) veškeré barvy aguti,modrá,zlatá,bílá,béžová.
Cavia aperela porcellus(Morče domácí)

Z teraristiky Eublepharis macularius(Gekončík noční)
Gekko vittatus(Gekon pruhovaný)
Ptychozoon kuhlii(Gekon létavý)

Krmný hmyz:Blaptica dubia(Šváb argentinský)
Blaberus giganteus(Šváb obrovský)
Shelfordella tartara
Zophobas morio

Seznam druhů rostlin které doveze Fa.TROPICA

Cryptocoryne undulata b.l.
051B Hygrophila sp. "araguaia"
094 Crinum natans
094A XL Crinum calamistratum
023 XL Alternanthera reineckii
101U XL Anubias bart. v. caladiifolia
008 XL Microsorum pteropus
063 POR Limnobium laevigatum
003 POR Taxiphyllum barbieri
003B POR Ves. ferriei 'Weeping moss'
003F Fontinalis sp. 'Willow'
003D Riccardia chamedryfolia
003H Taxiphyllum sp. 'Flame'
045A TC Glossostigma elatinoides
048B TC Hemianthus cal. ''Cuba''
053F TC Pogostemon erectus
032 TC Rotala macrandra
008A YWS Micros. "Narrow" on bogwood
008A YWX Micros. "Narrow" on bogwood
051A YWS Hyg. pinnatifida and moss
008B YWS Micros. 'Wind' on bogwood
008B YWX Micros. 'Wind' on bogwood
053H YLS Pogostemon helf. on lava stone
023 Alternanthera reineckii
101 Anubias barteri v. nana
101H Anubias bart. v. nana 'Petite'
101U Anubias bart. v. caladiifolia
101A Anubias barteri v. barteri
101G Anubias bart. "coffeefolia"
Bacopa australis
094A Crinum calamistratum
071 Ech. bleheri (paniculatus)
072D Echinodorus 'Reni'
067 Echinodorus tenellus
067C Echinodorus 'Vesuvius'
053B Hygrophila "Siamensis 53B"
033 Rotala rotundifolia
037C Proserpinaca palustris "Cuba"
053H Pogostemon helferi
053F Pogostemon erectus
041B Nymphoides sp. "Taiwan"
037D Myr mattogrossense 'Red'
008B Microsorum pt. 'Windeløv'
008A Microsorum "Narrow"
008 Microsorum pteropus
010 Marsilea hirsuta
047 Limnophila sessiliflora
040B Lilaeopsis mauritiana
040 Lilaeopsis brasiliensis
051A Hygrophila pinnatifida
050B Hygrophila pol. 'Rosanervig'
039 Hydrocotyle verticillata
039B Hydrocotyle tripartita (Japan)
048B Hemia. callitrichoides "Cuba
Glossostigma elatinoides
132C Eleocharis "parvula

Vždy když jsme zakládali burzu tak se tyto názory jednotlivců objevují. Již předem vím, že pokud nás Boss navštíví stejně se mu burza líbit nebude i kdyby na ni bylo 100 tera prodejců. Prostě Ostrava má vstupné za 30. Tak ať tedy navštěvuje jí.(Kdybchom dali vstup za 30 bude tvrdit, že na takovou "díru" je to moc a proč není 20) Vysvětlovat zde proč jsem dali vstupné za 40 nemá smysl, proto jsem ani odpovídat nechtěl. Pokud se dobře podíval tak prodejce nesdíráme za stoly jak si myslí a prodejní místo je za "kilečko" narozdíl od Ostravy kde za stejný rozměr stolu chtějí dvě.Rovněž děti DO 15 mají vstup zdarma.Jsou burzy kde je vstupné 40 jako např. Koměříž, nebo 50 České Bud. nebo 65 Praha. Dále se k tomuto tématu vyjadřovat nebudu.
Počet prodejců je 65 (32akva a 33 tera) což je myslím na první burzu ve Vašem podle mne krásném městě slušný počet. Více prodejců zatím nejsme schopni umístit. Uvidíme jaký bude ohlas od Vás kupujících.
6.10. tedy naviděnou.

Dobrý den,
konečná čísla jsou 178 stolů a 70 prodejců (aqua tera dohromady). Na první olomouckou burzu si myslím velmi slušný počet. Teď jen uvidíme kolik dorazí návštěvníků.
V sobotu tedy naviděnou.

budu mít na AQUATERA Olomouc nádherná rozkrmená mláďata Boa constrictor imperator Veracruz NZ 08/2012.
Vlastní odchov. V dospělosti velikost kolem 150 cm. Od nepříbuzných rodičů, generace F1.
Nabídka jednotlivých mláďat na : nabizim
předběžná domluva na tel. 776701717

nymfy Popa spurca L1 - L2 1ks/40,- Kč
L2 - L3 1ks/50,- Kč
L4 - L5 1ks/60,- Kč
L5 - L6 1ks/70,- Kč
při větším odběru možnost slevy.

nymfy Creobroter elongata L1 - L2 10ks/250,- Kč

Drosophila melanogaster násada 1ks/ 40,-Kč

Drosophila hydei (černá forma) násada 1ks/40,- Kč

Drosophila hydei (hnědá forma) násada 1ks/45,- Kč

Možno předat osobně v Olomouci, vše budu mít na AQATERA Olomouc 6.10.2012
Posílám i poštou.tel.776701717

Šváby Shelfordella Tartara.
Možno dovést na burzu Olomouc a Hradec Králové.
Nelezou po skle.Nezahrabávají se do písku. Proti cvrčkům mají spoustu výhod :
Vydrží mnohem déle , nechcípou tolik , neskáčou , necvrkají , nepokoušou vaše zvířátka , nepožírají se navzájem, jsou méně nároční na chov.
Cena:
Velikost 0,5 – 1 cm / 60 kč - 1dcl
Velikost 1 – 1,5 cm / 50 kč – 1dcl
Velikost – 1,5 – 2 cm ( těsně před dospělostí) / 40 kč – 1 dcl ( cca 200ks).
Při odběru 1litr a více - 250kč
Pokud si u nás objednáte 1litr Tartar dostanete skutečně 1 litr. Snadno si to můžete zkontrolovat.
1 litr Tartar váží 0,5 kg.
Zasíláme poštou od 2dcl. Na SMS nereagujeme. Pište na email nebo volejte.
Tel.605836670. email: s.tartara@seznam.cz
Chcípají vám cvrčci ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? . Vyzkoušejte Tartary ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Leguánek Leiocephalus personatus
PRODáM - mladý pár z přírody, v chovu 3/4 roku. Samice po 1 snůšce. Cena 1000Kč/Pár. Možnost předání na Terabuzách 6.10. Olomouc a 7.10. Trnava. Kontakt na email nebo mob.: 604724706

Bazilišek zelený (Basiliscus plumifrons)
PRODáM - odchov ČR. NZ 11/2011. Generace F1 - rodiče z přírody. Poslední 2Ks, nejspíš samice. Cena 1400Kč/ks. Možnost předání na teraburzách 6.10.Olomouc a 7.10.Trnava. Kontakt na email nebo mob.:604724706

Leguán zelený(Iguana iguana)
PRODáM - odrostlá mláďata narozená v březnu. K dispozici poslední 4 ks. Cena 850Kč/ks. Možnost předání na teraburzách 6.10. Olomouc a 7.10. Trnava. Kontakt na email nebo mob.: 604724706

AGAMA KOČINČINSKÁ(Physignathus cocincinus)
Trio subadultních jedinců připravených do chovu. Cena 2500Kč/TRIO. Možnost předání na teraburzách 6.10. Olomouc a 7.10. Trnava. Kontakt na email nebo mob.: 604724706

Bazilišek páskovaný (Basiliscus vittatus)
PRODáM - odrostlá mláďata generace F1 (Rodiče z přírody). K dispozici 7ks. Cena 550Kč/ks. Možnost předání na teraburzách 6.10. Olomouc a 7.10. Trnava. Kontakt na email nebo mob.: 604724706

VARAN STEPNÍ (Varanus exanthematicus)
mláďata varanů vhodná k ochočení. Jedná se o klidný, menší druh varana. Cena 850Kč/ks. Možnost předání na burzách 6.10.Olomouc a 7.10.Trnava. Kontakt na email nebo mob.: 604724706

dospěle 2,3 flavirufa pardalina 4 lete letos poprve odchov cena 1500kč ks
tel.731266204 možno dovest na burzu do olomouce 6.10

barevne guttaty mladata
forem lavender,
charcoal het.lavender,
lava het.caramel,blodred,
sanglow motley ,striped,
amelano revers okeete
hypo
obyč het.amelano
amelano
charcoal lavender
obyč aztek het.amelano
amelano aztek
amelano motley,stripe
anery
anery motley,stripe
blue lavender het motley,sripe
hypo lavender
candi cane

vyber z mnoha kusu foto mužu zaslat imailem ceny dohodou množstevni slevy mohu dovezt na burzu do olomouce 6,10 tel.731266204

Zdravím, momentálně jsem z burzy přijel a koupil jsem si trio krásných kuhliku, a pár vittatusů:) Opravdu pěkná burza, na to že byla první v Olomouci tak zájem byl velký, jen mě mrzelo, že to bylo v tak špatném místě (málo prostoru bylo tam přelidněno a strašně hnusný vzduch) jinak to bylo fajn :) Doufám že jich bude víc

Už jsem taky z burzy doma, nabídka myslím perfektní, ať už z akva nebo tera, musel jsem mít ruce v kapsách, abych nezačal zběsile rozhazovat bankovky a shromažďovat krabičky. Lidí tak akorát a že to bylo na špatném místě? Tak to bych opravdu neřekl, ba naopak mě to docela mile překvapilo, kolik tam bylo prostoru, tipnul bych, že i víc než na burzách v Brně na výstavišti, tam si lidi opravdu šlapou po hlavách. V prosinci tam budu určitě taky, kdyby měl někdo zájem o letošní odchov E. c. loveridgei nebo loňských Dumeriláků, tak ať se mi ozve!
Jinak klasika, jen co jsem vystoupil z busu, tak jsem viděl mladý páreček, nesoucí si v krabičce Pogonu, jen tak, v těch krásných 12°C.

Pravě jsem přijela z burzy a musím za sebe a prodejce se kterýma jsem mluvila říct, že to byl naprostý propadák,prodejnost téměř nulová a klasika čumilů bylo dost.Na konci burzy už se i vťipkovalo ať si jde každý předplatit stoly na příště jinak už nebudou.Vím že to byla první burza ale nevěřím že tam někdo ještě dostane prodejce teraristiky.

Dobrý den, rád bych poděkoval touto cestou všem prodejcům i zákazníkům. Jak jste zde uvedli vše ok až na slabší prodejnost. Stejné pocity měli i akvaristé (jsem jedním z nich a taky jsem měl na burze prodejní místo). Otázkou je proč ? Jsem rád ,že jste zde nakousl témá téměř desetileté absence burzy v regionu.Jsem totiž stejného názoru. Nemyslím si, že by lidé nechtěli koupit spíš byli překvapení co vše je na burze k sehnání a spostu věcí neznali.( pochopitelně až na výjímky které se akvaristikou a teraristikou zabývají) Např. akvaristé prodávají živé žrádlo. O 100km dál v Ostravě má prodejce do hodiny vyprodáno. V Olomouci spousta dotazů k čemu to je ? Nespočet dotazů na základní informace. Nepoznání základních druhů ryb pokud byly jinak "zbarvené" Spousta odpovědí ,že akvárium plánují ,nebo kdysi měli a chtěli by si zářit nové.Takto bych mohl pokračovat. Předpokládám, že teraristé na tom byli obdobně.
Na straně druhé obrovské množství děkovných odpovědí (e-mail, různá fóra, Facebook).Z žádné jiné burzy kterou pořádáme jich tolik nebylo. Proto věřím, že burza v Olomouci má šanci. Druhá věc jsou prodejci. Většinu z nich známe a víme ,že dojíždět z velké dálky a rozjíždět burzu je dost náročné. Proto by bylo skvělé kdyby ji podrořili hlavně místní prodejci. Ostatní doufám přijde samo :-) Pochopitelně jak rychle burza začala může i rychle skončit. Vše ukáže čas.

Burza byla výborna, ovsem... Byla jsem zhnusena jedni prodejcem ktery prodaval zcela zdevastovneho leguana, ktery snad nemel ani pater... Mel naprosto propadle zada,a vyoadal jako naplneny pytlik vody, ktery se polozi na stul...Opravdu nechapu tento styl prodeje. Tento prodejce zrejme spolehal na to, ze prijde nezkuseny radoby chovatel,a toto zvire odkoupi....Den byl od rana o neco horsi...
Ale jinak na burze bylo plno prodejcu,kteri teraristiku miluji, a venuji se ji na plno...Coz taky bylo videt na jejich odchovu... :-)