Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klapavka obecná

Měl bych dotaz, ohledně Klapavky Obecné. Mám doma jednu želvičku, včera jsem ji koupil ve
zverimexu, malé k narozeninám. Chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak podle velikosti krunýře nebo nějakým jiným
způsobem zjistit stáří želvičky. Pokud to pujde, tak aspon přibližně. Pokud je tu nějaký chovatel,
tak jestli by mi mohl poradit, aby maličká věděla, jak je její želvička stará. Děkuji.
Změna předmětu, původně: Klapavka Obecná (halapremek)

loading...

A´t zkusí dennerle topítka do nano akvárií. Jsou mini.
Ono o ty watty toik nejde, je jakési minimum co vytopí nádrž. Silnější ji vytopí rychlejí a hrozí popíení, to řeší plastový kryt, nebo stěna ze skla.
Ono jde i o koeficient bezpečnosti, že d 50l akva lze dát třeba 300w topítko, ale jak se podělá termostat je z toho rybí respektive želví polívka.

Děkuji všem, ale musím říct, že si s tím pořád nevím rady. Právě té želví polívky se hrozně bojím. Našla jsem topítko Dennerle fakt malinký, stojí pětistovku. To se mi moc nechce dávat, když to bude tak na půl roku. Taky jsem někde četla, že to musí být topítko přímo pro želvy, které mají chráněné dráty proti překusování. Ty jsou zase velké, do akvárií do 75 litrů. Chovatelé mají mláďata v malých plastových boxech, ale jak tam dosáhnou teploty 26°... Ještě jednou kouknu na vaše tipy.

co to vyřešit "falešným" dnem, napustit normálně cca 25 - 30 l vody (bo na kolik je to akva) a posuvné perforované dno umístit těch cca 5 čísel pod hladinou,pod ním topítko a navíc by se dal použít i filtr :-)
hloubka by se snadno regulovala dle velikosti želvíka :-)
to 25W vyjde na cca 2-3kila
ale až se tu objeví klapavkář tak určo bude vědět;-)

Asi ani není třeba nic dávat do akvárka, co třeba použít topnou dečku / kabel / ... a na to položit akvárko (raději ne přímo na kabel,ale nějaký ten mm nad kabel. Pokud to chce člověk, jó super, tak termostat a čidlo od termostatu (ideálně voduvzdorné:-)) strčit do vody, ale při použití nízkých watáží to půjde jistě i bez termostatu, jen je to třeba napřed ozkoušet bez želvy:-)

Lupus - zajímavý nápad. Pořád nad tím přemýšlím. Mám obavu, jestli bych to zvládla upevnit tak, aby se to někde neuvolnilo a želva pak nemohla vyjet k hladině. Klapavka taky ráda hrabe ve štěrku, tak aby jí to nechybělo. Mimochodem, tam, kde si jí chci koupit, je mají v malém cca 20cm hlubokém akvárku plném vody :-|

Krokodýl - taky díky za tip, navrhnu to mužské části rodiny k promyšlení.

Nakonec nejspíš koupím to malinké Dennerle topítko, téhle firmě docela věřím.

Pokud se bojíte umístit topné těleso přímo k želvě tak nejjednodušší varianta vytápění je asi tahle watch nikdy jsem nezažil, že by želva prokousala přívodní kabel a kromě jednoho samce, který po něm dokázal vyšplhat z akvárka sem ani neregistroval zvýšený zájem o tento objekt. Osobně bych se nebál dát do akvárka 40x25cm 25W topítko, teplotu je potřeba doregulovat podle teploměru, termostaty ukazují nepřesně. Poruchy častěji spočívají v nevytápění než přetápění, pokud bude mít želva možnost souše, tak by toho v případě nouze měla využít.
Vytápění kabelem, nebo dečkou jsou už dražší varianty a je třeba i určité zručnosti.

Myslíte, že sedmiměsíční mláďata už stačí krmit každý druhý den? Všude se píše, že mladé neomezeně a každý den, ale když se zatáhnou, tak už tam jsou takové nacpanější a mají ty nafouklé vaky u nohou.