Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán - výchova

Zdravím, chtěl bych se zeptat na výchovu leguána. Vím, že první a hlavní atribut jak vychovat leguána je hlavně trpělivost, ale chtěl bych se zeptat jestli máte nějaké fígle nebo co zabírá. Ten můj utíká sotva se k němu přiblížím. Mám ho doma 6 týdnů a je to ještě mládě. Děkuji za rady a tipy. :-)

Máš to dobře sepsané a udělané, hezký web. :-D Akorát musím nesouhlasit se strouháním zeleniny - do toho nám ten náš voblud akorát šlape. Všechno zeleninu pomocí škrabky na brambory zpracovávám na tenké plátečky, to mu zcela vyhovuje. Ale je to legouš od legouše - ten náš odmítá jakoukoli drobnou potravu. Vyjímku činí leda občas trochu rýže, ale to je tak 1x za měsíc.
To terko je super.

Četla jsem tu příspěvky ,docela mě zarazilo, to koupání, máme dva leguány,samici 1,5roku a 3/4roční mimino.Mimino okamžitě šťastné, když ho vzal náš 8letý Filip do vany poprvé,čurifinda(samice),kterou jsme koupili už větší,tak měla ze začátku strach, tak jsem jí pořídila z tvrzeného polystyrenu lodičku a třetí koupání už byla úplně v poho, se synkem si lázeň užívají pravidelně, a hovňajzo:-) bylo zatím jen jedno, ale Filda byl pohotovej,jak roztáhla nohy,tak jí čapnul a dopadlo na dlažbu,člověk asi musí myslet jejich mozečkem, aby je někdy pochopil,jako všechny zvířecí mazlíky, máte tu někdo již dospělé leguány????