Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Který druh gekonů je nejméně plachý a dá se brát na ruku?

Dobrý den,
plánuji pořídit druh Lygodactylus kimhowelli/Tropiocoletes steudneri/Lygodactylus luteopicturatus/Tarentola mauritanica. Vzhledem k tomu, že se mezi nimi stále nemohu rozhodnout, bude hrát zřejmě největší roli to, jak se dají "ochočit", tzn. jestli se dají vzít na ruku aniž by jim to způsobilo větší stres, nebo byli v mžiku pryč. Máte někdo zkušenosti s těmito druhy, mohli byste mi z tohoto hlediska některý doporučit? Děkuji...

Ani jeden.

Gekony vseobecne niesu velmi kontaktne zvierata a su (aj ked sa nezdaju) slusne rychle. Taze z obhliadky gekona na ruke bude po par sekundach obhliadka bytu. NIEKTORE druhy sa daju privyknut na cloveka aspon tak, ze si raz za cas vezmu cvrcka z ruky, pripadne olizu nejaku kasu z prstu (napr felzuma). O nejakom vecsom kontakte si mozes nechat len zdat...

Mám Rhacodactylus cilliatus, myslím že to není tak hrozné s tou akčností. Vyndávám je ven velmi málo, ale jsou celkem klidní. Občas poskočí, ale ne že by utíkali po bytě, i když i to se párkrát stalo. Mládě je hodně velký poděs, ale když dospěje, tak je klidný. Takže vyjímečně není problém si ho na chvilku vyndat, popřípadě nafotit či s ním mít nějaký ten kontakt. Ale určitě to nejde srovnávat třeba s agamou, která ten kontakt pomalu vyžaduje .)

Pochopila jsem, že zadavatel hledá nějaký menší druh, vzhledem k tomu, že eublík je už pro něj příliš velký. Tímpádem ciliát by asi také nevyhovoval. Z menších druhů bych doporučila nějaké ty Coleonyxe, dále se velmi snadno manipuluje třeba s Teratolepisi, ti na té dlani i chvíli posedí, nebo nějaké Paroedury by také šly. Z větších druhů jsou velmi klidná zvířata Hemitheconyxové, ale ti už jsou zase velikostně jako Eublepharisi. Za sebe doporučuju Coleonyxy anebo Teratolepise :-)

Ahoj

Chtěla bych se zeptat jaký druh plaza by se dal nejlépe ochocit na ruku atd...

Mám v plánu si pořídit nějaký větši druh do terária.
Kromě želv, hadů a chameleónů.

Předem moc děkuji.

Madejová