Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Který druh gekonů je nejméně plachý a dá se brát na ruku?

Dobrý den,
plánuji pořídit druh Lygodactylus kimhowelli/Tropiocoletes steudneri/Lygodactylus luteopicturatus/Tarentola mauritanica. Vzhledem k tomu, že se mezi nimi stále nemohu rozhodnout, bude hrát zřejmě největší roli to, jak se dají "ochočit", tzn. jestli se dají vzít na ruku aniž by jim to způsobilo větší stres, nebo byli v mžiku pryč. Máte někdo zkušenosti s těmito druhy, mohli byste mi z tohoto hlediska některý doporučit? Děkuji...

Ani jeden.

Gekony vseobecne niesu velmi kontaktne zvierata a su (aj ked sa nezdaju) slusne rychle. Taze z obhliadky gekona na ruke bude po par sekundach obhliadka bytu. NIEKTORE druhy sa daju privyknut na cloveka aspon tak, ze si raz za cas vezmu cvrcka z ruky, pripadne olizu nejaku kasu z prstu (napr felzuma). O nejakom vecsom kontakte si mozes nechat len zdat...

Tak tak...u gekonů má člověk někdy pocit, že umějí létat. Jsou to takové napnuté pružinky potažené kůží. Jednou mi tarentola utekla z terária a honila jsem jo i po stropě.
Ale když z gekona uděláme gekončíka, není problém klidného tvora nalézt...

Ahoj

Chtěla bych se zeptat jaký druh plaza by se dal nejlépe ochocit na ruku atd...

Mám v plánu si pořídit nějaký větši druh do terária.
Kromě želv, hadů a chameleónů.

Předem moc děkuji.

Madejová