Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repti glo 10.0 UVB bez repti glo 2.0 ?

Krásný den všem! :-)
Už zhruba tři roky nám známý vozí z Německa zářivky pro agamu vousatou.
Minulý rok přivezl 2x repti glo 10.O UVB a 2x repti glo 2.0
Letos přivezl 4x repti glo 10.0.
Chtěla bych se zeptat,jestli postačí 4 stejné řárovky,nebo jestli je potřeba dokoupit repti glo 2.0
Na internetu jsem se dočetla,že je vhodné mít 2x 10.0 a 2x 2.0 ale že to není potřebné.
Tak se raději chci zeptat někoho,kdo s kým má větší zkušenosti.
A ještě jedna otázka- jak se nejlépe vytopí terárium? V terárku máme topný kámen a nad ním obyčejnou zářivku,ale připadá nám stále moc nevytopené.
Děkuji za všechny odpovědi!:-)

Jak je to terárko proboha velké, že v něm máš čtyři zdroje UV záření? ::)
Reptiglo celkově nepatří mezi nejkvalitnější svítidla tohoto druhu (a konkrétně 2.0 UVB téměř nevydává), ale že by jich někdo do terária dával tolik, jsem ještě neviděla. Kde jsi k té informaci přišla? Za tu cenu můžeš pořídit MNOHEM kvalitnější UVB výbojku, která bude ještě k tomu solidně hřát a vydrží znatelně déle.
Výhřevný kámen je riskantní...pro agamy není přirozené, aby šlo teplo od podlahy a jsou prakticky neschopné břichem odhadnout, jak na tom jsou...zůstane tam sedět, i kdyby byla teplota tak vysoká, že by ji měla spálit - a samozřejmě se při té příležitosti spálí.
Jak velké je to terárko? Jaká je teplota pod žárovkou a jaká v nejchaldnější části?

Terárko má rozměry: 90 x 45 x 60 cm. Na doporučení jme si nechali vozit repti glo,ve firmě,kde se žárovky vyrábí pracuje známý,tak to máme za pakatel. Agama se spíše vyřívá pod žírovkami,takže je risk spálení minimální. V teráriu má rozmístěné kmeny,takže může být jak na podlaze,tak i vysokoteplotu si reguluje sama.
Teplota je 25 stupňů a 31 stupňů.

4 UVB zdroje jsou zbytečné. Kdybys je neměla dotované přímo z výroby, ty náklady by byly docela brutální. Zářivky a Reptiglo celkově nejsou určeny k tomu, aby vyhřívaly. Vem keramický květináč, namontuj do něj objímku a úplně obyčejnou žárovku. To na vyhřívání stačí...jen si změř, jaká pod tím bude teplota, než k žárovce agamu pustíš. Bez problémů snese 40 stupňů na výhřevném místě a 30 mimo. Vousatky milují vedro.

Tak ony ty výhřevné kameny nejsou nebezpečné, pokud člověk ví, co dělá a pohlídá si, aby ta teplota nebyla vyšší, než by bylo vhodné. Z dotazu chovatelky jsem pochopila, že nepatří mezi nejzkušenější, tak jsem to pro jistotu uvedla, aby si na to dala pozor. I když...teď řeší spíše opačný problém...:-)

Jasný. Oni některé kameny dokážou být fakt hodně horké. Já mám slabší, který je příjemný když na něm mám dlouhou dobu ruku, tak pohoda. Ještěři se o něj pomalu perou :D Nevím jak je to u vousatek, ale někde jsem četla že to u kočinčínů podporuje trávení a je to hlavně dobré na vývoj vajíček v samičce. Proto jsem se zděsila :)