Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit pavouků v baráku...

Zdarvím, předně prosím nekamenovat. Máme postavený RD a mám problém s tím, že co chvíla objevíme gigantického pokoutníka (asi, nejsem pavoukář, ba právě naopak), kdyby to bylo sem tam, neměl bych problém, ale při mé arachnofóbii když v ložnici ráno na zdi leze takový menší osminohý potkan tak to už fakt nedávám! a objevujeme po CELÉM baráku!
Mám několik dotazů.
1: Tyto pavouky jsem tam ve velkém viděl ve fázi stavby, jelikož máme suché podlahy (polystyren + OSB desky a plovoučka) , napadlo mě, jestli nemůžou byvakovat tam, množit se, navzájem se požírat (všude máme sítě, takže z hmizu být živi nemůžou) a potom se dostávat do baráku, máme sice zalištováno, ale přecejenom kolem futer atd se nějaká škvírka najde). Tak zda je toto reálný scénář a mám všechno utěsnit silikonem atd. nebo je to zbytečné.
2: Myslím si, že takto velcí jedinci se k nám z venku nemají jak dostat (ale ještě prolezu barák) a že se tam prostě někde musí množit, tak chci vědět za jak dlouho je ten pavouk schopen dorůst, případně zda se můžou požírat vzájemně, nebo prostě po čem jít.
3: Napadlo mě koupit 4 - 5 sprejů na lezoucí hmyz a když půjdeme na víkend pryč vystříkat důkladně celý barák, má to ale háček a to hadi, proto mám dotaz zda bude stačit je zavřít do přenosných platových boxů a dát je do klasického obývákového šuplete (nevím totiž kam bych dal jedáka - myslím ke komu), zda je to nepoškodí, nebo je prostě třeba je hermeticky oddělit od "dezinsektovaných" místností. Osobně si myslím, že ano, ale potřeboval bych se prostě poradit.
Nebo je celý tento postup zbytečný a "problém" je jinde? Případně mi poradit jinou metodu nebo cokoli co pomůže. Děkuji moc

Závěrem se omlouvám za možná stupidní dotaz, problém nezveličuji, vidím veliký rozdíl oproti bytu kde jsem bydlel před tím a například domkem našich, kde se sem tam něco objeví, ale ne v tak velkém jako u nás doma. Navíc je mi divné, že na malého jedince narazím opravdu velice zřídka, vždy je to opravdu takový, že by se člověk i nasnídal a představa že to po mě v noci lozí je na posr...

Děkuji za reakce.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
divné, že na malého jedince narazím opravdu velice zřídka, To je tím, že malého pavouka si nevšimne…
Aurifer 30.10.2012 11:59
Aurifer
Jak se ale zbavit třesavky??? poslední
Jakub Němec 26.08.2016 20:43
Jakub Němec
sorry, ale pavoukotěsný barák nikdy mít nebudeš, takže prostě polezou tam a ven vždycky, ať uděláš p…
jjj 30.10.2012 12:06
jjj
Mně pokoutníky spolehlivě likvidujou třesavky. Problém je v tom, že jsou to taky pavouci (vypadají t…
nikolas 30.10.2012 12:16
nikolas
Jo třesavky jsou xkrát horší než pokoutníci, ti mi nikdy nevadili ale díky třesavkám a snovačkám už…
Aurifer 30.10.2012 12:31
Aurifer
To mi autor příspěvku nahrál. V červenci jsem se přestěhoval z paneláku do staršího baráku na vesnic… nový
Apophis jinde 31.10.2012 08:46
Apophis jinde
Ježiši, Rokere, soucítim s tebou, já bych se stěhovala :-D Držim palce:)
lillek 30.10.2012 15:30
lillek
Je to děs když jdeš ráno z postele a na protější zdi půlkilový drobeček, hned ti to "zlepší" den...…
Roker 30.10.2012 15:47
Roker
Pořiď nějaký fotky :)
lillek 30.10.2012 16:35
lillek
To víš že jo, já poletím pro foťák... :-D:-D Jsem rád že sundám papuč a.... :-(
Roker 30.10.2012 16:43
Roker
...a máš flek na zdi :-D
Aurifer 30.10.2012 16:50
Aurifer
Tak ja uz dospel do stadia ze jsem schopen ho papuci shodit a jebnout ho na zemi, tam se to setre :-…
Roker 30.10.2012 22:45
Roker
Hergot, děláš pokroky!:-D Počkej, za chvíli bude po arachnofobii:-)) nový
lillek 31.10.2012 08:51
lillek
To je čistě pragmatický přístup, pokud si zajebu stěnu, kterou jsem osobně maloval a vím jaká to byl… nový
Roker 31.10.2012 09:54
Roker
Zcela určitě máš na mysli Tegenaria atrica (Pokoutník tmavý syn.černošedý). Ty velký to jsou samice.… nový
Xi Leonis 19.10.2013 12:36
Xi Leonis

divné, že na malého jedince narazím opravdu velice zřídka,

To je tím, že malého pavouka si nevšimneš :-), snáz si všimneš toho velkého, obzvlášť když se jich bojíš.

Ono velcí pavouci se dají vysbírat, ale časem se zase objeví. Já osobně bych byla za občasný odchyt a vyházení pavouků, protože ten pavouk je jinak neškodné zvíře, které nemůže za to, že se ho bojíš. Ale pokud to jinak nejde, tak se pavouci samozřejmě dají eliminovat postřikem. Akorát místo třeba Biolitu, který je nebezpečný i pro plazy kup Biokill (žluté balení na desinsekci kotců zvířat a místností). Koupíš ho v chovatelských potřebách. Biokill je čistě kontaktní, takže pokud přímo nepostříkáš hady nebo jejich ubikace, tak jim nic nehrozí. A nehrozí nic ani vám, protože pro teplokrevné obratlovce vyjma koček je neškodný. Takže když s ním vystříkáš rohy místností, mezery za nábytkem, spáry v podlaze atd a občas postřik zopákneš, měl bys pavouky eliminovat.

sorry, ale pavoukotěsný barák nikdy mít nebudeš, takže prostě polezou tam a ven vždycky, ať uděláš prostě cokoli. Neptej se mě jak a kudy polezou, ale polezou, oni vědí. Žrádlo si taky najdou.

Na Tvém místě bych si pořídila pár větších štírů. Štíři pavouky milujou. Vím, že není optimální krmit bezobratlé volně žijícími bezpbratlými, ale štíři jsou relativně suchomilní /relativně suché terárko)takže to riziko není tak velké a navíc je mají vážně hrozně rádi. Pavouky začneš zaprvé vnímat jako pěkný kus štavnatého masa, psychika se tím pádem hodí víc do pohody, zadruhé protože oni totiž rostou relativně pomalu a jsou teritoriální, tak se dají pomalu postupně vylovit.

Připadá-li ti že je v tomto baráku víc pavouků než jinde, zamysli se nad venkovním nebo ven pronikajícím osvětlením. To láká hmyz a za nimi jdou pavouci. Třeba rodiče mají víc záclon nebo všude zhasínaj. Záleží taky na poloze baráku, ve vlhku je jich víc, já jich mám taky spoustu. Smradlavý spreje moc nejsou moje parketa, takže tady ti neporadím - mě by to ve spojení s rizikem, že ublížím chovaným zvířatům vadilo víc než nějaký pavouci, kteří člověku nejsou schopni ublížit ani kdyby nevímco dělali.

Mně pokoutníky spolehlivě likvidujou třesavky. Problém je v tom, že jsou to taky pavouci (vypadají trochu jako sekáči), navíc dělají plno pavučin a děsně rychle se množí, takže já bych radši ty pokoutníky.
A jelikož mám doma plno terarijní havěti, postřiků se bojím, tak prostě s podlahou luxuju i stropy.
Ale moc to nepomáhá.

Jo třesavky jsou xkrát horší než pokoutníci, ti mi nikdy nevadili ale díky třesavkám a snovačkám už jsou jenom ve skladě. tam si jich nevšímám, akorát občas jim tu zaprášenou pavučinu smetu. Pavučiny od třesavek eliminuju smetákem, páč vysavače se mi zvířata bojej. No a třeba okna nebo místa za některýma regálama stříkám tím biokillem, ale stejně to je celkem marnej boj. ty třesavky a snovačky se fakt množej geometrickou řadou a jak používáme exoterry, tak tam vzniká plno hluchýho prostoru, kde se mohou hlavně snovačky vesele realizovat..

To mi autor příspěvku nahrál. V červenci jsem se přestěhoval z paneláku do staršího baráku na vesnici a prvních pár dní jsem si připadal jak v hotýlku na Borneu. Po čase se obří kobylky, střevlíci a další havěť odstěhovala, jen zůstalo asi deset třesavek na metr čtvereční (podlahová plocha je 200m...). Zpočátku jsem je poctivě vyhazoval, pak při vysávání dělal, že jsem jí neviděl a nakonec přenechal úklid komplet manželce.
Při pozorování jídelníčku mě překvapilo, jaká je taková třasořitka úspěšný zabiják. V "žaludcích" končí nejen bráchové a ségry, ale i ti pokoutníci, stínky a rovněž vosy. Jako kluci jsme trhali sekáčům nohy, ale tyhle třesavky podle mě stojí za jejich místním vymizením , protože tady u nás o ně už člověk nezavadí.
Na chemii kašlu, nechám je, ať se požerou přes zimu sami, zbytek žena otráví pravidelným šukáním po světnicích ;-) nebo zažene ke stropu jenž má 3,7 m a tam se nemusíme koukat.

Zcela určitě máš na mysli Tegenaria atrica (Pokoutník tmavý syn.černošedý). Ty velký to jsou samice. Jinýho pavouka se neštítim tak jako tohodle. Když má podmínky, dostatek potravy, nerušen a bez preátora (kostelní věže, větráky), tak může dožít až 10let, rozměrů 15cm od zadní k přední noze, s tělem jak 5korunu. Na podzim když se ochlazuje tak se stahují do domů, protože venku nemají dostatek potravy. Neživí se jen létavým hmyzem.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru