Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topné kabely - cena / kvalita

Existují topné kabely za 400Kč v pěkné krabičce a pak ty za 150Kč v pytlíku bez jakékoliv brožury nebo informací. Ten dražší mam v jednom terárku a nějak jsem žádnou vadu nezaznamenal, a ten levnější jsem měl po švábama zapojenej prez termostat , ale nějakým způsoběm mi po půl roce propálil díru do plastovýho boxu se švábama. Chci nějakej 15W kablík do inkubátoru, ale nevím, jestli zvolit dražší nebo levnější variantu. Jaké máte zkušenosti ? Popřípadě pokud nakupujete v e-shopu, tak ve kterém ?

Aby tu nevznikalo X vláken k jednomu tématu, dovolil bych si ještě rozšířit tohle vlákno o dopňující dotaz:
V současnosti řeším taky použití topného kabelu zapojeného přes termostat. Mám s topnými kabely jen minimální zkušenosti a při vytápění terárií jsem si vždy vystačil s klasickýma žárovkama (přes spínací hodiny). Už několikrát se mi stalo; že poránu při sepnutí žárovek, některá žárovka praskla takovým způsobem že skleněná část ulítla a závit zůstal v objímce (to určitě někteří chovatelé už znají). Co mi ale v tu chvíli nejvíc nas.re, že při tom dokáže i vyhodit hlavní jistič.
Stalo se někdy někomu, že by došlo k vyhození jističe při sepnutí (a tedy asi nějakému zkratování) topného kabelu? Třeba když kabel odešel :?:(tedy někde jsem četl, že životnost topného kabelu je až 50000 hodin:-/). Díky.

je to proste odporovy drat obaleny izolaci vyrobni cena par korun
presne ten z odkazu mam a zadny problem
prakticky cokoliv od exotera je predrazeny nebo smejd pripadne kombinace obojiho

prosim vás ta délka 120cm je délka celého zařízení od zásuvky po konec káblu, nebo je to jen ta topná část. Setkal jsem se s oběma způsoby udávání rozměru. Děkuji

Ony se ty značkové a "obyčejné" produkty často vyrábějí v jedné fabrice...ze stejných materiálů, na stejných mašinách, které obsluhují stejní lidé. Rozdíl je pouze v tom, že když se vyrábí pro značku, balí se to do úhlednější krabičky (grafik si nechá nehorázně zaplatit za v podstatě velice jednoduchou práci) a běhá okolo toho mnohem větší množství papalášů, kteří drbou za každou maličkost (a nechají si za to k******y zaplatit). Když kupuješ značku, platíš tyto lidi, jinak tam rozdíl v podstatě není. Záleží samozřejmě i na tom, co je to za výrobek, ale konkrétně u něčeho tak jednoduchého, jako je topný kabel, bych se nebála...obzvlášť pokud jde o Exoterra - ti jsou v podstatě jen takovou ochutnávkou toho, co by se stalo, kdyby jeden nejmenovaný výrobce "terárií" rozšířil své pole působnosti a rozjel svůj "byznys" ve velkém...
Sama dlouhodobě použivám obyčejné, neznačkové topné kabely a žádné problémy s nimi nemám.

přepěťový ochrany jsou pěkně blbá věc, pokud je nemáš všude ..... vlna odražená z přepětí se šíří dál vedením , tudíž to přepětí se ti přenese na jiné zařízení.... neodpálíš si sice topnej kabel, ale jiný spotřebič na stejném okruhu ano . Navíc u kabelu by asi přepěťová ochrana ,,byla,, od věci...

Odrazena vlna? Preneseni prepeti? Kuci, mate vubec sajn, jak ty prepetovy ochrany fungujou?
Prepetova ochrana realizuje prvkem, ze kteryho se pri prepeti stane zkrat. U nizkeho napeti(to je to co je v zasuvce) je to nejcasteji varistor. Tim dojde k odpojeni, protoze pri prepeti se z varistoru stane zkrat a vyhodi jistic. Samotnej varistor se pri tom pomerne casto odebere do kremikovyho nebe a priste uz nechrani.
K odrazeni vlny nemuze dojit(vedeni nema srovnatelnou dylku s dylkou vlny) a prepeti se nema kam prenest.
Coz ovsem neznamena ze tyhle prepetovy ochrany jsou vsespasitelny, na to aby byla elektronika chranena napr. pred blizkym uderem blesku je toho potreba udelat mnohem vic. A na primej zasah nezabira prakticky nic.

proti blesku to nemám a elktrikář nejsem a nerozumím tomu ale používám je kvůli tomu aby mi nepraskly výbojky protože žárovky mi praskaly a ted už ani ty žárovky nepraskaj prej to způsobuje nějakej výkyv el. proudu já tomu nerozumím už nevím jak mi to říkaly ale funguje mi to tak:-)

Omlouvám se že oživuju tohle téma, ale nechce se mi zakládat nové.
Potřebuju vědět, jestli náhodou nemáte někdo zkušenost; jestli mi čekají nějaké problémy pokud budu tahnout topný kabel (jen tak volně přichycený) po stěně která je z lamina. Kabel samotný (počítám tak 60W) krom toho, že bude uchycen na lamino desku bude volně na vzduchu a nebude tedy přikrytý žádným substrátem.
A nebo by jste mi doporučili lamino a topný kabel něčím oddělit? A čím?
Předem díky.

Třeba samodomo inkubátory mají ten kabel nataženej na polystyrenu nebo plastu a nic to nedělá (pokud, jak už bylo zmíněno, se nikde nekříží)..ale ještě popřemýšlej jestli by nebylo lepší mezi kabel a lamino hodit hliníkovou fólii(třeba tu, co se používá za radiátory) aby odrážela teplo do prostoru a ne do dřeva ;-)

jojo, v inkubátorech bejvají kabely do 20W... tam je to celkem v klidu ... ale tady by to bylo s tou fólií asi lepší ... taky používám v některých aplikacích jako proklad hliníkovou fólii - je to něco jako alobal ale několikrát silnější .... nevim jestli se to dá koupit, já to našel doma

ahoj řeším teď podobnej problém. do ted sem topil Maye žárovkou, měnil sem je podle potřeby (40,60,75w) a ted sem se konečně donutil vychytat jí to líp. A našel sem tyhle topný folie, docela se mi to líbí, ale chtěl bych slyšet i názor ostatních, možná máte zrovna s tímhle zkušenost...
http://www.topnekameny.com/product/topne-folie/sir e-27-cm/topna-folie-ultratherm-22-wattu/54
Já mám terárko z OSB desek 100x50x60 a chtěl bych to dát na dno. část dna mám štěrk a zbytek ter.kůru, mám to dát pod štěrk pod světlo nebo pod kůru do šera, a nebo to mám nechat odkrytý aby mohla ležet přímo na tom (té topné folii)? A jaký osvětlení bych k tomu měl ještě pořídit místo té žárovky? (pozn.je to pro hroznýše)
Díky moc za určitě rychlou odpověď :)

Tak úplně na začátek to objednej tu:http://shop.fenixgroup.cz/z2794-ultratherm-viv-mat -22 je to přímo dovozce a poštovný mají 30 Kč ;-)
Dal bych to ale na stěnu terária (tu blíž k žárovce, kvůli teplotnímu gradientu). Já to mám na teráriu z boku a super. Naměř si max. rozměr kterej ti na stěnu vleze a podle toho ji kup. Svítil bych dál žárovkou, asi menší watáží (přece jen fólie přímo netopí) nebo nějakou úsporkou. Záleží jaký teploty v teráriu máš a jaký potřebuješ.
Tady si přečti leták k fólii: N169.pdf
Já jsem s ní spokojenej..

dřív jsem používal terarus kabely,tedka mám metráž a dělám si topení na délku co potřebuju a aby to nepálilo tak používám regulátor otáček od firmy flajzarelectroniccena je kolem stovky nastavím tím teplotu kabelu na nějakou přijatelnou mez a pak spínám termostatem rt2,některý velký kabely jsem zapojoval aji přes diodu na půl sinusoidy/110v/.jsem vyučené stolař a s elektrikou jsem se seznámil na vojně takže to tak nějak bastlím jak potřebuju,výpočty nekořím ale zatím to doma funguje