Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zkušenosti s prodejci švábů

Zdravím teraporadnu. Chtěl bych se podělit o zkušenosti s prodejci švábů blaptica dubia a zároveň se zeptat na pár otázek.

Pár měsíců zpátky jsem si objednal od Miroslava Čady šváby blaptica dubia za 1000kč. Jedinná podmínka byla velikost nad 3cm. Pan Čada psal že menší než 3cm fakt nejsou. Následně mi přišel balíček s cca 550ks šváby (0,5-1cm), takže mě podvedl. Nakonec mi vrátil zpátky alespoň 200kč, ale i tak jsem na tom značně prodělal. Doted jimi ještě nekrmím, protože jsou stále moc malí.

Další je prodejce Pan Radek Černý a majitel stránek blapticadubia.cz..
V 8mém měsíci jsem si objednal šváby blaptica dubia rovněž za 1000kč. Platil jsem předem převodem na učet, aby vyřídil moji zásliku co nejdříve. Po dvou měsících vymlouvání z jeho strany jsem se rozhodl chtít zpět peníze. Už měsíc neodpovídá na emaily a nebere ani jeden ze svých 3 telefonů. Přitom už jsem od něj asi 3krát odebíral (ale ne převodem na učet) a vždycky byl solidní a rychlý a byla dobrá komunikace, takže opravdu nechápu takové chování ze stran prodejců.

Chtěl jsem se zeptat, jestli máte i vy nějaké takové zkušenosti s prodejci?případně jestli někoho můžete doporučit, nedoporučit? A taky by mě zajímalo jestli se s takovými podvody dá něco dělat? Díky moc za Vaše příspěvky

Máte to tu zaujímavé. Pri tomto týpkovi aspoň viete, o koho sa jedná. My máme v Prešove takého, o ktorom sa ani nevie, ako sa volá. Žiadny príkaz na úhradu sa nezhoduje s menom v adrese bydliska, navyše ho po odoslaní z m-bank stornuje. Takto okradol už viac ľudí a doteraz ho nikto nechytil. Známy je iba mail. Navyše ani polícia nevie, o koho sa jedná...
Keby ste boli na Slovensku, tak sa na šváby ponúknem ja.

Dobře kvůli 1000kč zas nepojedu z Karviné do Prahy na slepo a on nakonec nebude doma. Navíc evidentně šváby ani peníze nemá, když ted vyvádí tohle. Takže platit peníze jen tak pro nic za nic a zase jet domů se mi fakt nechce. Nemluvě o tom kolik času bych na to potřeboval.

jde mi i o princip, ale nemám žádnou jistotu...Navíc jsem bez auta a sežralo by mi to opravdu moc času a peněz:(Takže to zatím nechávám být, ale v brzké době mu zavolám z cizího čísla a jsem velice zvědavý co mi řekne. Navíc ted když už vím, že nejsem sám koho podvedl by se s ním mohlo vyjednávat lépe. Uvidíme

Vyjednávat nebude, normálně to položí :-) Dělám e-shop nějaký pátek a čuráčci co si nepřevezmou zásilky po urgenci a příslibu mi pak nezvedají telefon, když zavoláš z cizího čísla:

On: Dobrý den, prosím.
Já: Dobrý den, tady e-shop......, volám kvůli
On: Tú tú tú (položil)

Normálně se bavím jací jsou lidi chudáci a nedovedou se "podívat do očí" ani takovéto prkotině a potřebují se zapírat jak malé děcka :-D

Dobrý den ve spolek, co se týče pana Černého taktéž s ním mám špatné zkušenosti... stejně jako vy platila jsem předem ale švábi nikde. Co se týče pana Čady je to jen holá pomluva protože ty švábi posílal jak bylo dohodnuto 2,5-3cm osobně jsem byla u toho když to balil... známe se osobně a věřte že není zloděj, panu Černému taktež už naletěl stejně jako my všichni, ale není stejný jako on a za tu dobu co pročítám různé fora je toto jediné kde si někdo na Čadu stěžuje. Znám moc dobře tyto typi lidí co obviňují někoho bezdůvodně aby z toho něco vytěžili... Je fakt že emaily od pana Čady jsou někdy dost otravné ale to je tým že má strach o své zboží... to by jste měli vědět když vás podvedl jeden a ten samý podfukář pan Černý. MOžná mi nebudete věřit protože si budete myslet že se ho jen zastávám když se známe, to je na vás ale já jen píšu jak to je. Nikdy v životě nikoho neoškubal a věřím v to že ani nikdy neoškube. Tímto vám přeji hezký den a pokud hodlte řešit nějak případ pana Černého klidně se obraťe na můj mail "n.putyrova@gmail.com"

Znám moc dobře tyto typi lidí co obviňují někoho bezdůvodně aby z toho něco vytěžili..

Tak tenhle výrok mě opravdu rozesmál:D gramatika taky. Pan Čada naopak vytěžil na mě a to i s tím že mi 200kč vrátil.
Takže buď jste hodně špatně viděla, nebo jste neviděla nic a nebo je tu ještě jedna možnost, že se švábi po cestě scvrkli z 2,5-3cm na 0,5-1cm. Jen tak na okraj jich tam teda bylo asi 10ks 1,5cm. Měřil jsem to.
Další věc 550 švábů 2,5-3cm určitě neváží 220g i s krabičkou.
Navíc ted jsem je po 3 měsících měřil a mají kolem 2cm.

A tady jako bonus přikládám naši konverzaci, tak se podívejte na tu ,,úžasnou domluvu,,

Omlouvám se za gramatiku ale nikdo není dokonalý. Co jste tu poslal mohou být upravené texty a jednak nemáte žádný foto důkaz z daného data. Toto je jen holý blábol nic víc... konverzace pana Čady je opravdu někdy srandovní ale nic nemění fakt na tom, že vám byli zasláni švábi velikosti 2,5 až 3cm v počtu kusů jak jste žádal a aby jste si nestěžoval ještě vám vrátil 200kč z5 tudiž to prodal za nákupní cenu a nic z toho nevytěžil. Vaše výroky tu jsou jen kvůli konkurenci a pošpiňování jména.

"foto důkaz z daného data" tym myslím že jste nezaslal foto daných švbu v ten den kdy jste si ztěžoval. Byla jen dobrá vule že vám poslal z5 těch 200kč. Jste totiš jen jeden ztěch lidí co to zkouši všelijak aby na tom něco vytěžili a pokud možno zníčili konkurenci.

Koukám, že si na debatu vystačíte sama. Nějak nepobírám o co vám tady jde. Nebo tu máme zase dalšího podnikavce jehož jméno se nesmí vyslovit a jeho internetovýho obhájce? To už tady párkrát bylo a vždycky to vypadalo podobně....
Hádám, že nikoho to tady moc nebaví.

Pardon, ale když tu nejde opravit ani dopsat text tak co mám dělat? (kromě registrace)Jen se zastávám pana Čadu o nic víc nejde... tady pan dzidosH obvinuje za něco co nemá ani podložené fotkami... psal že je vyfotí jak je uvedeno v příloze ale foto neposlal, ani zbytek konverzace kde se jedná o zaslání 200kč z5. Dostal šváby ve velikosti 2,5-3cm v dohodnutém počtu kusu a ještě něco navíc, nevidím tedy důvod proč padlo toto obvinění.

A kdo tady píše že je nemá? V mailu jak se pan dzidosH vyjafřuje že uděl foto a pošle tak je neposlal a byla jen dobr vůle že dostal 200kč z5 je to prostě jen jeden z mla blbů co si mysoí že je něco a snaží ze zlikvidovat konkurenci za každou cenu. Dále se k tomu nebudu už vyjadřovat neboď jak vidím nikde to nevede. Lidská degenerace se šíří rychle a jak se říká na každého jednou dojde.

Já mám takový dojem že nick Lycanos patří zrovna panu Čadovi, protože se setkáváme se stejným nepochopením a gramatikou. Navíc když se Lycanos bavil s Therea moc dobře věděl kdo co objednával od pana Čady, což je velmi podezřelé. Díval jsem se a foto už bohužel nemám. Jsou to přece jenom 3 měsíce ale zbytek všeho ostatního mám( gramáž balíčku + kompletně celou konverzaci).Poslal jsem jen tu hlavní část protože tak jsem mu to posílal v emailu. A upřímě mi nestojíte za ten čas abych to aktualizoval : dále je jen samé bla bla bla pošlete peníze atd...A stejně je klidně možné, že jsem celou konverzaci přepsal, abych zničil mou potencionální konkurenci, takže na co Vám to vlastně bude?:D

Jen na okraj nikdy jsem s dubie ani jiný krmný hmyz neprodával, takže proč bych si po 3 měsících najednou vymýšlel?

Dostal šváby ve velikosti 2,5-3cm v dohodnutém počtu kusu a ještě něco navíc

Když si přečtete celé to co jsem přikládál, zjistíte že to není pravda. a poštovné přes 200kč?...ha ha
Takže se nenechte vysmát a raději se zaměřte na zdokonalování gramatiky:)

Jistě že foto nemáte protože jste žádne nezaslam kdyby jste aspoň tak hloupě nelhal. Je to jedno, možná mi to nikdo nevěří ale podvodník jste jen vy sám. Ozval jste se po třech měsících kvůli tomu že znovu obnovyl chov a chtěl jste se mu pomstít za něco co není pravda. Vydělal jste na tom jen vy. Přeji hezký den a snad na vás také jednou dojde.

ano foto jsem nezaslal, psal jsem pouze, že si to nafotím. Pro případ, že bych zde chtěl ukázat co mi přišlo za 1000kč. Bohužel už jsem ho smazal. A ty Vaše další poznámky jsou opět k smíchu. Ve finále jsem já ten co okrádá lidi, mstí se a ještě jsem na tom vlastně vydělal:D velmi kvalitní

Je na každém ať si o tom myslí své, neočekávám od toho nic velkého. Jak se říká s podstivostí nejdřív pojdeš. A jestli vám nepříjde jako výdělek mít 550ks švábů velikosti 2,5-3cm 1,50kč tak budiš a to vám po "stížnosti" jak říkáte vrátil 200kč což je v podstatě poštovné. Nic už psát nebudu protože to nemá cenu. Vždycky si něco najdete. Na zhledanou.

Tedy číst tvé příspěvky je fakt něco, češtin tu fakt trpí, ale to je fuk. Pokud vím, tak píše, že švábi měli 1cm (druhá strana proti tomu nějak více neprotestovala). 200kč poštovné je taky vtipné, cenný balík 0,5kg 75kč, balík do ruky 102Kč (prakticky nejdražší možnost) a to byla uvedená váha poloviční. Nezálohování mailů? Kravina. V dnešní době neomezených schránek maily nikdo nemaže, natož během týdne.

Lycanos: hlavně se prosím nejdříve naučte psát trochu česky. Číst Vaše příspěvky je opravdu děs a hrůza. Pokud si vedete záznamy o prodeji ve stejném stylu, pak se nedivím, že to takhle dopadá.

Pro ostatní: Já bych určitě nějakou žalobu podala. Všichni teraristé tera poradnu neznají, takže bych řekla, že podvedených bude víc. Nejdříve bych zkusila na pána přitlačit, zavolat mu z jiného čísla a sdělit mu, že se na něj chystáte podat oznámení a dát mu určitou lhůtu na vrácení peněz, či zaslání zboží. Domluvit se i s dalšími podvedenými, aby mu také zavolali a sdělili to samé, případně, pokud nebude zvedat telefon, zaslat mu email. Když by pán nereagoval, nahlásila bych to na policii. Ale když několik lidí za to vysolí tisíc korun, tak ta částka, kterou okradl více lidí může být docela vysoká.

Dobrý den
Bohužel mám také špatné zkušenosti s panem Radkem Černým.Objednala jsem si švábi zaplatila předem a do dnešního dne nic.Jeden telefon má odpojený ,druhý mě zvedl a nasliboval jak mě objednané zboží zašle ,že ted bude již všechno v pořádku.Po dalším čekání zboží opět nepřišlo. Telefon mě již nezvedá a na email nereaguje.Takže si myslím ,že nás podvedených je hodně a,že by jsme se měly sjednotit a podat hromadně žalobu.Takže pokud je tu někdo, kdo tomu trochu rozumí a byl by ochoten vše zorganizovat určitě se připojím.S pozdravem Jana.

Já se domnívám, že s tím nic neuděláme pokud ta škoda nepřesáhne nějakých 5000kč. Mě obral o 1000kč a ještě jednoho zde o necelých 500kč . Pořád je to málo a policajti to akorát zametou pod stůl, takže si myslím, že je to zbytečné vůbec řešit pokud ta naše částka nenaroste.

Ja musim rici,ze moje zkusenost z minuleho rokuje dobra.Objednal jsem 10 litru S.tartara- bylo to necelych 7000,-,zaplatil jsem dopredu,svabi dosli v poradku,byl jsem spokojeny.

Na druhou stranu musim rici,ze dubie v CR koupim pouze od p. Jakoubka- TERINS!
A tam mam jistotu kvality a seriozniho jednani!

Tak s panem Černým mám ten samej problém. Furt jen slibuje a už je to víc jak půl roku. Nejdřív naražené ruce, pak úmrtí v rodině a pak nevím co ještě. Ted jedno číslo neexistuje a druhé je stále nedostupné. Na e-maily nereaguje. Tak už to neřeším... jen nevím teď odkud odebírat šváby. Nemáte nějaký spolehlivý zdroj odkud můžu šváby odebírat? Díky...